Ludzas iedzīvotāju saliedēšanai Ludzā notikusi "Dobju un domu talka"

Otrdien, 30.maijā, skvērā pie Ludzas Bērnu un jauniešu centra notika dobju un domu talka.
 
Pasākumā piedalījās dažādu paaudžu Ludzas iedzīvotāji, uzņēmēji un arī vairāki domes deputāti un darbinieki. Pasākuma noslēgumā, kad talcinieki jau baudīja ugunskurā vārītu zupu, mums pievienojās Ludzas novads priekšsēdētājs Edgars Mekšs, kā arī, Apvienotās Karalistes vēstnieks Latvijā Pols Bramels (Paul Brummel), kas Ludzā bija ieradies reģionālajā iepazīšanas vizītē.
 

Līdzdalības pasākums Balvos

Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs 14. maijā plkst. 11.00 Balvu pilsētas parkā aicina uz sabiedrības saliedētības pasākumu "Kur virzās demokrātijas pajūgs?", īpaši tiek aicināti Balvu pašvaldības iedzīvotāji, kā arī visi citi interesenti.

Pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja piedalīties vairākās izzinošās un pilsonisko līdzdalību veicinošās aktivitātēs:

Demokrātijas Akadēmijas mācības absolvējuši teju 150 dalībnieki

Demokrātijas Akadēmijas mācības noritēja no 2023. gada janvāra līdz maijam. Akadēmijas pirmo dalībnieku izlaidums notika 12.05.2023, kas mērķtiecīgi ieplānots Demokrātijas nedēļā. Akadēmijas kursa ietvaros plānotās 4 klātienes mācību dienas Rīgā, kuras ietvēra teorētiskos aspektus, iedvesmas un pieredzes stāstus un arī 4 klātienes praktiskās izziņas darbnīcas un nodarbības katrā Latvijas reģionā, kas tika pielāgotas dažādo vietējo situāciju unikalitātei, katrā vietā esošajām iespējām un izaicinājumiem, kā arī dalībnieku vajadzībām ir noslēgušās!

Ebreju kultūras festivāls Daugavpilī

2023. gada 30. aprīlī plkst. 14.00 kafejnīcas “San Mari” telpās (Stacijas ielā 43, Daugavpilī) norisināsies Ebreju kultūras festivāls, kurā aicināti piedalīties visi interesenti. Pasākumu organizē Daugavpils ebreju kopiena.

 

Noslēgušās Latgales reģiona Demokrātijas Akadēmijas nodarbības

25.04.2023. Rēzeknē, Latgales vēstniecība “Gors” telpās, notika Latgales reģionālās grupas, noslēdzošā reģionālā nodarbība. Noslēdzošās Latgales reģiona nodarbības mērķis bija strādāt ar kartēšanas metodi, analizējot pieejamos līdzdalības veidus savā novadā vai pašvaldībā. Pētīt informāciju, kas atspoguļota pašvaldību mājas lapās un izdarīt secinājumus par sabiedrības līdzdalības veidiem un formām. Kartēs atspoguļot jau esošos un veiksmīgākos piemērus, kā ar digitālajiem risinājumiem, tiek sasniegta plaša auditorija un sabiedrībai ir iespējas atrast veidus līdzdarboties konkrētā pašvaldībā. Kā arī veidot iespējamos risinājumus un ieteikumus, kas var noderēt, lai līdzdalību palielinātu.


Nodarbību vadīja Zemgales NVO centra valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš un Dienvidlatgales NVO centra vadītājs Oskars Zuģickis. 

Demokrātijas Akadēmija Preiļos

14.04.2023. Preiļos, Preiļu Galvenās bibliotēkas telpās, notika Demokrātijas akadēmijas Latgales reģionālās grupas, 3. reģionālā nodarbība. Demokrātijas akadēmijas apmācības tuvojas noslēgumam un pakāpeniski apmācību dalībnieki uzsāk iegūto zināšanu un metožu pielietošanu savos novados, kopienās vai arī ģimenēs.

Latgales reģiona nodarbības mērķis bija akcentēt sabiedrības un cilvēka individuālās pilsoniskās kompetences veidošanas nepieciešamību, kā arī iepazīties ar veidiem, kā šī kompetence tiek veidota nevalstisko organizāciju sektorā, noklausoties labās prakses piemērus par sabiedrības pilsoniskās kompetences veidojošajiem pasākumiem un aktivitātēm veidojot personīgo ideju banku.

Īsts Ukrainas Borščs ar Ukrainas kolektīvu "VODOGRAJ"

2023. gada 8. aprīlī plkst. 14.00 Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama kafejnīcā notiks Ukrainas tradicionālās zupas "Borščs" pagatavošanas meistarklase. Meistarklasi vadīs Valentīns Isakovs Valmak kopā ar Nacionālo biedrību kultūras nama darbiniekiem.

Preiļu novada Jauniešu forums

1. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 16.00 Līču Kultūras namā notiks Preiļu novada Jauniešu forums.

 

Foruma mērķis ir runāt PAR un AP jauniešu dzīvi un kopīgi izstrādāt ieteikumus un plānus jauniešu dzīves uzlabošanai Preiļu novadā.

Demokrātijas Akadēmija Daugavpilī

20.03.2023. Daugavpilī, Park Hotel Latgola, konferenču zālē notika Latgales reģionālās grupas, 2. reģionāla nodarbība. Demokrātijas akadēmijas projekts uzņem tempus un Latgales reģiona grupas dalībnieki no publiskās pārvaldes nevalstisko organizāciju sektora turpina apgūt unikāli izstrādātu un licencētu programmu, kuras mērķis ir stiprināt Latvijas sabiedrības pilsonisko kompetenci, spēcināt kapacitāti, uzlabot informācijas pieejamību, sekmējot sadarbību un uzticību starp sektoriem un arī pilsoniskās sabiedrības vidū.

Latgales reģiona grupas dalībnieki, pārstāvot Daugavpils, Augšdaugavas novada, Preiļu, Līvānu, Balvu, Krāslavas, Ludzas u.c. pilsētas apmeklēja nodarbību “Līdzdalības iesaistes veidi/ Dialoga apļu metode”. Nodarbības mērķis bija izpētīt līdzdalības veidus, kas ļautu kopienas (Latgales reģiona) dalībniekiem iesaistītes sabiedrības virzītā attīstības procesā, kuru kopā īstenojot, tiek radīti un sasniegti vietējā līmeņa vīzijas un mērķi, kā arī tā bija iespēja ne tikai domāt un reflektēt par demokrātijas būtību, bet arī apgūt un praktizēt dialoga prasmes, lai kļūtu par labāku sarunu biedru, izmantojot Somijā izstrādāto TimeOut dialoga metodi “Dialoga apļi”.

Demokrātijas Akadēmija uzsāk apmācības Latgalē

06.03.2023. Rēzeknē, Nacionālo biedrību kultūras namā un Latgales kultūrvēstures muzejā notika Demokrātijas akadēmijas Latgales reģionālās grupas tikšanās, kuras dalībniekiem ir iespēja  apgūst unikāli izstrādātu un licencētu programmu. 

Programmas mērķis ir stiprināt Latvijas sabiedrības pilsonisko kompetenci, spēcināt kapacitāti, uzlabot informācijas pieejamību, sekmējot sadarbību un uzticību starp sektoriem un arī pilsoniskās sabiedrības vidū. Latgales reģiona grupas dalībnieku skaits ir 35 pārstāvji no publiskās pārvaldes sektora, nevalstisko organizāciju sektora un arī privātpersonas, pārstāvot Daugavpils, Augšdaugavas novada, Preiļu, Līvānu, Jēkabpils, Balvu, Krāslavas, Ludzas u.c. pilsētas

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts