Iekļaušanās pasākumu nodrošināšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā pieejams finansējums 2,4 milj. apmērā

Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) izsludina atklātu projektu pieteikumu konkursu “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem” ar mērķi sekmēt Ukrainas civiliedzīvotāju iekļaušanos Latvijas sabiedrībā.

 

Uzturoties Latvijā, Ukrainas civiliedzīvotāji aizvien vairāk vēlas iekļauties uzņemošajās kopienās, gan vairojot zināšanas par Latvijas vēsturi, kultūrtelpu un citām sabiedrības procesu jomām, gan veidojot sociālos kontaktus ar vietējiem iedzīvotājiem. Nevalstisko organizāciju un pašvaldību sniegtā informācija liecina, ka kopīgās interesēs balstīti pasākumi sekmē gan Ukrainas civiliedzīvotāju, gan uzņemošās sabiedrības locekļu savstarpēju sadarbību un kontaktu veidošanu. 

Rēzeknē tiks atklāta NVO istaba

Rēzekne ir pilsēta – kaleidoskops, kurā jau kopš neatminamiem laikiem savijas dažādas tautas, melodijas, garšas un tradīcijas. 28.jūnijā plkst. 16.30 Rēzeknes 4.vidusskolas vecajā ēkā notiks Nevalstisko organizāciju istabas atklāšana.

Pieejams finansējums ASV eksperta piesaistei

NVO sektors, biedrības un izglītības iestādes, kas no 2024. gada janvāra līdz augustam plāno organizēt jebkāda formāta pasākumu sev aktuālā jomā - konferenci, lekciju ciklu, apmācības vai darba grupas, aicinātas savam projektam piesaistīt ekspertu vai vieslektoru no ASV, saņemot Baltijas-Amerikas Dialoga programmas sniegto finansējumu.

Rēzeknē notika kartupeļu pankūku meistarklase

8. jūnijā Nacionālo biedrību kultūras namā notika Biedrības ART MARKET un Baltkrievu biedrības SUZORJE "Kartupeļu pankūku meistarklase".
 
Meistarklasē piedalījās gan jaunieši , gan seniori, baudīja baltkrievu draņikus, dziedāja dziesmas un uzzināja daudz interesanto faktu par baltkrievu kultūru un tradīcijām.
 

Aizvadīta biedrības "Cita Daugavpils" līdzdalības domnīca

13. jūnijā Pilsonisko prasmju stiprināšanas domnīcā kopā ar biedrības Cita Daugavpils biedriem, brīvprātīgajiem, sadarbības partneriem, kā arī citiem interesentiem diskutējām par ☞ līderību, komunikāciju un līdzdalību, kā arī praktiskos uzdevumos centāmies apzināt savas prasmes un mūsu izpratni par līdzdalības procesiem un iespējām pašvaldībās. Vakara gaitā izvērtējām mūsu prasmes, personīgās iezīmes, kas veicina vai kavē mūsu līdzdalību un, kādas prasmes vēlamies pilnveidot, lai uzlabotu mūsu personīgo un organizācijas kapacitāti. 
 

Seminārs nevalstiskajām organizācijām par stratēģisko plānošanu

Preiļu NVO centrs sadarbībā ar Dienvidlatgales NVO atbalsta centru un Viduslatgales pārnovadu fondu projekta "Iedzīvotāji veido savu vidi 2023" ietvaros 12. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 17.00 rīko semināru nevalstisko organizāciju pārstāvjiem "Stratēģiskā plānošana NVO darbības stiprināšanai".

 Semināra moderatore: Marika Rudzīte Griķe.

 

Pilsonisko prasmju stiprināšanas darbnīca Daugavpilī

Pirms līdzdalības pilsētas attīstībai svarīgos darbos vajag stiprināt savu atvēzienu, iemaņas un rīcību. Ja arī Tu meklē atspēriena iespēju, šis piedāvājums ir tieši Tev!
 
Biedrība Cita Daugavpils, 13. jūnijā plkst. 17.30 - 20.00 MIKC DDMV Saules skola konferenču zālē (ieeja no pagalma) rīkojam Pilsonisko prasmju stiprināšanas domnīcu, kurā aicinām piedalīties biedrus, brīvprātīgos, sadarbības partnerus, kā arī citus interesentus.

Naujenes pagastā notiks sabiedrības saliedēšanas pasākums

Augšdaugavas novada pašvaldība un biedrība "RAXTU SĒTA" ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Dienvidlatgales NVO atbalsta centra atbalstu 2023. gada 10. jūnijā plkst.: 15.00 Augšdaugavas novada Naujenes pagasta Slutišķu sādžā rīko sabiedrības saliedēšanās pasākumu "MUSTUROTĀ SAIMES IKDIENA" kopā ar mazākumtautību amatierdarbības koletīviem no visas Latvijas.

 

Pasākuma programma:

Tautas mākslas festivāls "Augšdaugava 2023"

Lai veicinātu iedzīvotāju piederības apziņu savam reģionam, ar Dienvidlatgales NVO atbalsta centra un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu, biedrība RAXTU SĒTA sadarbībā ar Augšdaugavas novada pašvaldību 2023. gada 10. jūnijā rīko Tautas mākslas festivālu "Augšdaugava 2023" – Metu tiltu pār Daugavu, Izrakstīties musturiem.

 

Aicinām ikvienu interesentu piedalīties pasākumā!

Lauku iedzīvotāju forums Preiļos

Biedrība "Preiļu - Līvānu novadu partnerība "KŪPĀ"" sadarbībā ar Dienvidlatgales NVO atbalsta centru un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu šī gada 8. jūnijā plkst. 10.00 Sutru kultūras namā rīko lauku iedzīvotāju forumu, lai runātu par dzīvi, darbu un atpūtu laukos!
 
Nepieciešama iepriekšēja reģistrācija – https://bit.ly/PLP-forums
 

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts