“Meža vēlēšanās 2021” uzvarēja Panda Anda

2021. gada 5. jūnijā ar simulāciju “Meža vēlēšanas 2021”, kad mazākie Līvānu novada iedzīvotāji varēja balsot 8 vēlēšanu iecirkņos Līvānu novadā par 5 kandidātiem, noslēdzās akcija #EjamVisiBalsot.

No 588 bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem, kas dzīvo Līvānu novadā, “Meža vēlēšanās 2021” piedalījās 33% vēlētāju jeb 195 bērni. Par uzvarētāju kļuva Panda Anda, iegūstot 82 balsis jeb 42% no visām balsīm. Ar 44 balsīm 2.vietā palika Čeizs Ķepa, 32 balsis bērni atdeva par Zaķi Zibsni, kas ierindojās 3.vietā. Pūce Bobo saņēma 28 balsis, bet tikai 14 vēlētāju atbalstu ieguva Ezis Adata.

Ko plāno turpmāk darīt Panda Anda? Par to šis video stāsts.

 

Jau 5.jūnijā norisināsies "Meža vēlēšanas 2021" Līvānu novadā

Jau 2021. gada 5. jūnijā no plkst. 10:00 līdz 16:00 Līvānu novadā būs atvērti 8 iecirkņi, kas atradīsies blakus esošajiem pašvaldību vēlēšanu iecirkņiem, kur jaunākie Līvānu novada iedzīvotāji varēs atdot savu balsi "Meža vēlēšanas 2021!", kas norisinās akcijas  #EjamVisiBalsot ietvaros.
 
Kā rīkoties?
  • 5.jūnijā no plkst. 10:00 līdz 16:00 droši nāc klāt kādā no "Meža vēlēšanas 2021" iecirkņiem un saki, ka vēlies nobalsot!
  • Saņemot vēlēšanu zīmi - izdari savu izvēli: kandidāta vārdam blakus ievelc “+”, ja balso PAR, “-”, ja balso PRET.
  • Vēlēšanu zīmi iemet urnā.

 

Atdot savu balsi par vienu no pieciem kandidātu sarakstiem "Meža vēlēšanās 2021": 1.saraksts – Ezis Adata, 2.saraksts – Čeizs Ķepa, 3.saraksts – Panda Anda, 4.saraksts – Zaķis Zibsnis un 5.saraksts – Pūce Bubo. 

Līvānu novadā jaunieši diskutēja ar politisko spēku kandidātiem par turpmāko 4 gadu perspektīvu

Akcijas #EjamVisiBalsot ietvaros Līvānu novadā 19.maijā notika tiešsaistes diskusija starp jauniešiem un politiskajiem spēkiem, kas kandidē pašvaldību vēlēšanās novadā, pulcējot vairāk nekā 70 dalībniekus. Diskusijā piedalījās 6 politisko partiju kandidāti: Valdis Labinskis (no partijas “Latvijas Reģionu Apvienība”), Ginta Kraukle un Sanita Pinupe (no partijas “Latvijas attīstībai”), Jurijs Kirillovs (no Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa”), Līga Bulmeistere un Kristiāns Golubevs (no partijas “Zaļo un Zemnieku savienības”).

Kā uzsvēra biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” koordinators O.Zuģickis, atklājot diskusiju: “Rakstot projekta pieteikumu pagājušā gada rudenī, neviens nezināja, kāda būs situācija. Plānoto aktivitāšu ideja Līvānu novadā tika balstīta statistikas datos, jo šeit iepriekšējo vēlēšanu laikā bija viszemākā aktivitāte iedzīvotāju vidū. Tādēļ tika plānoti vairāki pasākumi, lai runātu par šīm lietām. Šodien ir nebijis pasākums ar to, ka diskusija, kas veidota pēc “Kafijas ar politiķiem” principa, pulcē politisko spēku kandidātus, lai runātu ar jauniešiem, kāda būs novada attīstība turpmākos četrus gadus un kā to varam ietekmēt.”

Diskusiju ciklā “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” piedalījušās 76 komandas

Lai veicinātu jauniešu radošo domāšanu, ideju ģenerēšanas spēju, pilnveidotu prezentācijas un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, kā arī veicinātu jauniešu līdzdalību sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latgales plānošanas reģionu un Daugavpils Vienības pamatskolu,  2020./2021. mācību gadā rīkoja pasākumu ciklu “Ar Eiropys tvierīni Latgolā”.

Kopumā Latgales reģionā aizvadīti jau 2 klātienes un 2 tiešsaistes pasākumi, kuros piedalījās 360 jaunieši no 76 komandām, kuras pārstāvēja 46 dažādas Latgales mācību iestādes, jauniešu biedrības un pašvaldību jauniešu IC.

Eiropas nedēļas laikā 8. un 14. maijā tiešsaistē norisinājās ceturtais pasākums, kura tēma bija Eiropas Savienības nākotne – kādā Eiropā vēlamies dzīvot mēs.

 

 

Par ko varēs balsot “Meža vēlēšanās 2021” Līvānu novadā?

Turpinot īstenot nebijušu akciju Latvijā #EjamVisiBalsot, kas norisinās Līvānu novadā pirms kārtējām pašvaldību vēlēšanām, iepazīstinām ar vēlēšanu simulācijas “Meža vēlēšanas 2021” kandidātiem, par kuriem balsis varēs atdot mazākie Līvānu novada iedzīvotāji – 1.-4.klašu skolēni.

Pirmais kandidāts – Ezis Adata. Viņš ir meža tradīciju kopējs, kas veido tūrisma maršrutus un sēņo tā, kā to darījuši viņa ģimenē. Eža moto: “Kas mans, tas mans, kas tavs – tas arī mans!”

Otrais kandidāts – Panda Anda. Panda ir līdere gan vietējos brikšņos, gan tālu zemju ekosistēmās. Pandas moto: “Tīrs ir ne tikai tur, kur tīra, bet arī tur, kur nemēslo!”

Trešais kandidāts – Pūce Bobo. Pūce ir gudriniece, kas kārto, organizē, pamāca, komandē, dod instrukcijas, pēta labākos ceļus utt. Pūces moto: “Mūžu dzīvo, mūžu mācies!”

Ceturtais kandidāts – Čeizs Ķepa. Čeizs ir drosmīgs un kārtīgs – sapņo kļūt par īstu policistu. Čeiza moto: “Mieru, tikai mieru!”

Piektais kandidāts –. Zaķis Zibsnis Zaķis ir atpūtas speciālists, kam ļoti patīk piedzīvojumi. Zaķa moto: “Tur, kur citi bremzē, es spiežu gāzi grīdā!”

 

5. jūnijā Līvānu novadā balsot pie urnām dosies arī bērni

Līdz pašvaldību vēlēšanām Līvānu novadā tiks īstenota Latvijā vēl nebijusi akcija #EjamVisiBalsot, kuru realizēs biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC). Iesaistot Līvānu novada jauniešus un pašus mazākos iedzīvotājus no pirmskolas izglītības iestādes, vispārizglītojošo skolu 1.-4. klašu skolēnus, tiks īstenotas vairākas aktivitātes, palielinot izpratni par aktīvas pilsoniskās sabiedrības un vēlēšanu nozīmi vietējās kopienas attīstībā.

Līvānu novada bērni un jaunieši – topošie un esošie jaunie vēlētāji – tiks mudināti piedalīties lēmumu pieņemšanas procesos. Lai aktivizētu sabiedrību un nākošajiem vēlētājiem radītu priekšstatu par vēlēšanām, mēnesi pirms kārtējām pašvaldību vēlēšanām, tiks īstenota Latvijā nebijusi akcija #EjamVisiBalsot!

 

Latgalē attīstīs skolēnu mācību uzņēmumu biznesa idejas

Aprīļa beigās tika aizvadīts trešā pasākumu cikla “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” aktivitāte, kurā 18 jauniešu komandas no Daugavpils Vienības pamatskolas, Daugavpils 10. vidusskolas, Rugāju novada vidusskolas, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas, Daugavpils 3. vidusskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Malnavas Koledžas, Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Daugavpils Centra vidusskolas, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, Ludzas BJC, Rēzeknes 5. vidusskolas, Riebiņu vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas un Daugavpils 17.vidusskolas piedalījās diskusijās, apmācībās un ideju ģenerēšanā par jauniešu uzņēmējdarbību un nodarbinātību.

Latgales reģionā pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai īstenos Latvijā nebijušas aktivitātes

Lai sekmētu pilsoniskās sabiedrības attīstību, iedzīvotāju valstsgribu un līdzdalības procesu norisi Latgales reģionā, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) ir parakstījusi līgumu ar Sabiedrības integrācijas fondu par projekta “Kompleksi pasākumi Latgales reģiona iedzīvotāju pilsoniskās aktivitātes veicināšanai” (Nr. 2021/LV/NVOF/MAC/049) īstenošanu.

Projekta ietvaros tiks stiprināta DNVOAC kapacitāte reģiona līmenī, izstrādājot stratēģiju 2021. – 2027. gadam un turpinot atbalstīt vietējās biedrības un stiprināt NVO sektoru, sniedzot konsultācijas un aktuālāko informāciju reģiona organizācijām, un nacionālā – pārstāvot NVO sektora intereses darba grupās un padomēs. Projekts ir veidots tā, lai Latgales iedzīvotājiem palielinātu izpratni par demokrātiskām vērtībām un demokrātijas pamatprincipiem un veicinātu to iesakņošanos ikdienas dzīvē, sākot no lokālas teritorijas (neliela pagasta), mudinot iedzīvotājus pilsoniskām aktivitātēm savas dzīves uzlabošanai, stiprinot piederības un atbildības sajūtu par savu pagastu un Latvijas valsti. Tāpēc līdz 2021. gada novembrim tiek plānots īstenot 4 aktivitātes plašākai sabiedrībai, iesaistot Latgales reģiona biedrības, nodibinājumus, neformālās iedzīvotāju grupas, kā arī dažāda vecuma iedzīvotājus:

Jauniešus aicina pieteikties diskusijai par Eiropas nākotni un iegūt 1000 EUR

Lai veicinātu jauniešu radošo domāšanu, ideju ģenerēšanas spēju, pilnveidotu prezentācijas un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, kā arī veicinātu jauniešu līdzdalību sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latgales plānošanas reģionu (LPR), Daugavpils Vienības pamatskolu,  reģiona pašvaldībām un vairākām jauniešu NVO 2021. gada pavasarī turpina rīkot pasākumu ciklu “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” (“Ar Eiropas tvērienu Latgalē”). Kopumā Latgales reģionā aizvadīti jau 2 klātienes pasākumi un 1 pasākums tiešsaistē, kas tika veltīti jauniešu līdzdalības veicināšanai, jauniešu nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai, un dezinformācijai.

Latgales jauniešus aicina pieteikties pasākumam par līdzdarbošanos sabiedrībā, iniciatīvām un to nozīmīgumu

Biedrība “Mediācijas telpa” lai izglītotu Latgales un Kurzemes jauniešus  demokrātijas kultūras jomā un spētu aktīvi darboties un tālāk nodot zināšanas īsteno Aktīvo iedzīvotāju fonda atbalstītu projektu KOPĀ STIPRI!

Biedrība: Esam veiksmīgi aizvadījuši divus projekta “Kopā stipri!” iesildošos pasākumus, kuros skatījāmies filmu “Cik brūkleņu pasaulē”, kas ir veidota par Zviedru teātra trupas ”Glada Hudik” aktieriem ar īpašām vajadzībām.

Mēs zinām kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts