ieteikt draugiem

Pilsoniskās sabiedrības stiprināšanas atbalsts Latgales reģionā.

 

Projekta nosaukums

Finansējums

EUR

Finansētājs

(finansējuma avots un līgumslēdzēja institūcija)

Īstenošanas periods

Galvenās aktivitātes un rezultāti

Aktīvo iedzīvotāju fonds 

8 500 000,00

EEZ un Norvēģijas finanšu avots

27/12/2019 - 31/12/2024

 

2019. gada 27. decembrī EEZ un Norvēģijas finanšu instrumentu birojs un sešas pieredzes bagātas Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizācijas: Latvijas Pilsoniskā alianse, Latvijas Lauku forums, Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs, Kurzemes NVO centrs, Valmieras novada fonds un Zemgales NVO atbalsta centrs parakstīja līgumu par Aktīvo iedzīvotāju fonda ieviešanu Latvijā, tādējādi uzsākot programmas 8,5 milj EUR praktisko ieviešanu Latvijā.

Liekot lietā savu organizāciju uzkrāto pieredzi pilsoniskās sabiedrības attīstības jautājumos un projektu administrēšanā, reģionālo pārklājumu un vadītāju personīgās prasmes, tika veicinātas sistēmiskas pārmaiņas Latvijas pilsoniskajā sabiedrībā.

Aktīvo iedzīvotāju fonda Latvijā finansējums sadalīts četrās programmās:

  1. Demokrātijas kultūra” ar mērķi stiprināt demokrātijas kultūru un pilsoniskuma apziņu Latvijā. Kopējais finansējums – 4 405 000 EUR.
  2. Cilvēktiesības” ar mērķi vairot izpratni Latvijas sabiedrībā par cilvēktiesībām. Kopējais finansējums – 630 000 EUR.
  3. Ilgtspēja un kapacitāte” ar mērķi uzlabot Latvijas pilsoniskās sabiedrības ilgtspēju un kapacitāti. Kopējais finansējums – 2 020 000 EUR.
  4. Divpusējā un reģionālā sadarbība” ar mērķi veicināt Latvijas pilsoniskās sabiedrības pārrobežu sadarbību EEZ un Norvēģijas grantu darbības valstīs. Kopējais finansējums – 345 000 EUR.

Rezultātā AIF darbības laikā no 2020. - 2024. gadā 136 organizācijas ir īstenojušas 187 projektus un divpusējās iniciatīvas:

  • Kapacitātes projektu konkursos: 95 projektus
  • Stratēģisko projektu konkursos: 42 projektus
  • Rīcības projektu konkursā: 23 projektus(īstenoti 23, jo viens pārtraucis īstenošanu)
  • Ilgtermiņa darbības atbalsta pilotkonkursā: 6 projektus
  • Demokrātijas informatīvās kampaņas ieviešanai: 1 projektu
  • Slēgtā konkursā esošajiem projektu īstenotājiem par papildu 
    finansējumu divpusējo iniciatīvu īstenošanai ar donorvalstīm: 18 iniciatīvas
  • Iepriekšnoteikti projekti: 2 projekti

NVO apvienība darbojās līdz 2024. gada 31. decembrim, kad beigsies programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

 

“Aktīvās kopienas Latgalē” 2020 - 2021 

39 297,97

British Council Pārstāvniecība Latvijā 

06/06/2020 - 01/03/2021

 

Projekta ietvaros 2020. gadā tiek nodrošinātas divas 4 dienu mācību sesijas esošajiem un topošajiem 110 Latgales kopienu līderiem, kā arī izsludināti 2 projektu konkursi, kur 12 NVO tika piešķirts finansējums kopienu iniciatīvu īstenošanai, sniedzot finansiālu atbalstu kopienu iniciatīvu īstenošanai ar mērķi nodrošināt dažādu atstumtības grupu iesaisti projekta īstenošanā, veicinot sadarbību, mazinot stereotipus un stiprinot vietējo kopienu attīstību, kopīgi radot risinājumus problēmsituācijām.

 

“Par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu mazākumtautību līdzdalības

veicināšanas jomā”

19 999,36

LR Kultūras ministrija 

14/09/2020 - 14/02/2021 

 

Atbalstīta Latgales reģiona mazākumtautību nevalstisko organizāciju kapacitāte, tehniskais nodrošinājums un izaugsmes iespējas:

- nodrošinot materiāltehniskās bāzes uzlabošanu, tostarp tehniskā aprīkojuma iegādi un nomu, tautastērpu un mūzikas instrumenti iegādi u.c.

- nodrošinot tiešsaistes apmācības, tostarp digitālo prasmju apguves pasākumus;

- sekmēt sadarbību starp dažādu mazākumtautību NVO, mazākumtautību NVO mijiedarbību ar plašāku sabiedrību;

- atbalstīt vietējā līmeņa mazākumtautību NVO pasākumus; organizētas vismaz 4 savstarpējo sadarbību veicinošas publiskās diskusijas un dažādu tautību kultūras vakarus.

 

“Kompleksi pasākumi Latgales reģiona iedzīvotāju pilsoniskās aktivitātes veicināšanai”

29 425,21

Sabiedrības integrācijas fonds 

11/01/2021 - 20/11/2021 

 

1. DNVOAC pamatdarbības nodrošinājums (DNVOAC biedru sapulce, 6 darbinieku sanāksmes, 3 sadarbības vai pieredzes tikšanās, izstrādāta arhīva lietu nomenklatūra un iekšējais privātuma politikas dokuments, izstrādāta stratēģija 2021.-2027.gadam, celta divu darbinieku kvalifikācija).

2. Stiprināta Latgales NVO darbība un komunikācijas telpa (nodrošinātas 100 konsultācijas un aktuālās informācijas apkopošana un izplatīšana reģiona NVO).

3. Līdzdalība un NVO interešu pārstāvība (DNVOAC dalība kā patstāvīgajiem locekļiem darba grupās/padomēs (vismaz 10), lēmumu pieņemšanas procesos iesaistītas vismaz 8 biedrības un nodibinājumi, izstrādāti vismaz 2 atzinumi/priekšlikumi).

4. Līderu akadēmija (1 līderu akadēmijas, kas realizēta sadarbībā ar vietējām organizācijām, vismaz 20 dalībnieki).

5. Jauniešu līderu forums (1 jauniešu forums divās daļās Daugavpilī un Rēzeknē vismaz 100 dalībnieki, foruma plānošana un organizēšana veikta sadarbībā ar vismaz 5 organizācijām un/vai iestādēm).

6. Demokrātijas kafejnīcas (4 demokrātijas kafejnīcas Daugavpilī, Rēzeknē, Dagdā un Ludzā, 140 dalībnieki).

7. NVO plenērs (1 NVO plenērs, 20 dalībnieki)

8. Akcija #EjamVisiBalsot! (Notikuši 8 informatīvie pasākumi Līvānu novada bērniem un jauniešiem, 1 diskusija Līvānu novadā ar jauniešu un politiķu klātbūtni un noorganizētas alternatīvās vēlēšanas bērniem un jauniešiem 8 vēlēšanu iecirkņos)

 

„Atbalsts NVO sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret Covid-19”

33 000,00 

Sabiedrības integrācijas fonds 

01/10/2021 - 29/12/2021 

 

Kopā ar sadarbības partneriem – biedrību “Latvijas Sarkanā Krusta struktūrvienība “Daugavpils pilsētas komiteja”” un Rēzeknes invalīdu biedrību tika iesaistītas visas Latgales reģiona pašvaldības. 1185 reģiona iedzīvotāji gan pilsētās, gan pagastu teritorijās saņēma individuālās konsultācijas par vakcinācijas nozīmi un tās nepieciešamību, lai mazinātu risku saslimt ar Covid-19 un pasargātu sevi un savus tuviniekus no šī vīrusa.

Paralēli DNVOAC īstenoja informatīvo kampaņu, organizējot diskusijas ar ekspertiem veselības aprūpē. Projekta ietvaros tika veicināta izpratne reģiona iedzīvotāju vidū par vakcinācijas nozīmi, veidojot diskusijas Latgales Reģionālajā

Televīzijā, kā arī publicējot informāciju vietējos laikrakstos “Latgales Laiks”, “Ludzas zeme” un “Vietējā Latgales avīze”kā latviešu, tā krievu valodā.

 

Līdzdarbības līgums par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu pilsoniskās sabiedrības un starpkultūru sadarbības attīstības un mazākumtautību nevalstisko organizāciju līdzdalības veicināšanas jomā Latgales reģionā

 

Ik gadu 

54 000,00

 LR Kultūras ministrija   15/08/2022 - 15/08/2024   

1.  Izglītojoši pasākumi NVO, t.sk. mazākumtautību organizācijām (2 tematiskās apmācības, 1 publiskā diskusija, 2 kultūras vakari un koncerti, 2 kultūras mantojuma meistarklases, 2 MT koncerti u.c. pasākumi, kurus apmācībās nolems realizēt pašas MT biedrības);

2. Mazākumtautību organizāciju kapacitātes stiprināšana:

  -2 apmācības Rēzeknē un Daugavpilī reģiona MT NVO, katrā 16 dalībnieki no 7 NVO,

   -MT biedrībām iegādāts aprīkojums par 7200 EUR vērtībā,

   -2 MT biedrībām izstrādātas ilgtermiņa stratēģijas.

3.  2 reģionāli NVO forumi Latgales reģionā katrā pa 35 dalībnieki,;

4.  2 tematiskās fokusa grupas, katrā pa 17 dalībniekiem,

5.  3 semināri, katrā pa 20 dalībnieki,

6. Konsultāciju sniegšana Latgales reģiona NVO (vismaz 60 konsultācijas);

7. Izbraukuma konsultāciju dienu organizēšana (3);

8. Informācijas tīkla un platformas veidošana un uzturēšana (www.nvoc.lv; www.m.nvoc.lv);

9.  Iedzīvotājus saliedējoši, izglītojoši kultūras pasākumi (2).

10. Stiprināta sadarbība ar Preiļu NVO, Viduslatgales Pārnovadu fondu un 6 VGR.

 

“Kompleksi pasākumi Latgales reģiona iedzīvotāju pilsoniskās aktivitātes veicināšanai”

30 210,44

Sabiedrības integrācijas fonds 

01/01/2023-

31/10/2023

 

Projekta mērķis ir pilsoniskās līdzdalības veicināšana Latgales reģionā caur iedzīvotāju izglītošanu, prasmju attīstību, sadarbības veicināšanu, atbalsta sniegšanu un interešu pārstāvēšanu iedzīvotāju uzticēšanas paaugstināšanai. Projekta aktivitātes ir vērstas uz Latgales NVO atbalsta centra ikdienas darbības nodrošināšanu un atsevišķu iniciatīvu realizēšanu pilsoniskās sabiedrības attīstības Latgales reģionā.

 

“Ar stiprām saknēm Latvijā un Eiropā”

13 000,00

Dace Melbārde, Eiropas Parlamenta deputāte, Eiropas Tautas partijas grupas Eiropas Parlamentā pārstāve

03/06/2023-

20/10/2023

 

Projekta ietvaros tika īstenotas četras 3 dienu apmācību programmas, kuru laikā dažādās Latgales pašvaldībās 25 jauniešiem bija iespēja pilnveidot līderības kompetences, pašiem organizēt jauniešu domnīcas par Latvijā un Eiropas Savienībā aktuālām tēmām. Pasākumi tika rīkoti sadarbībā ar "EUROPE DIRECT Dienvidlatgale" centru, Latgales pašvaldībām

 

Līdzdarbības līgums par valsts pārvaldes uzdevuma – senioru medijpratības veicināšana – veikšanu

 

 34 000,00

LR Kultūras ministrija

 11/12/2023 - 20/12/2024

 

Kultūras ministrijas deleģējums veikt valsts pārvaldes uzdevumu – senioru medijpratības veicināšanu, organizējot medijpratību veicinošas aktivitātes senioriem, lai mazinātu dezinformācijas radītos riskus un veicinātu kritisku un atbildīgu attieksmi pret publiskajā telpā pieejamo informāciju.

2024. gada laikā visos Latvijas novados tika rīkoti semināri senioriem, lai veicinātu medijpratību: mazinātu dezinformācijas radītos riskus un veicinātu kritisku un atbildīgu attieksmi pret publiskajā telpā pieejamo informāciju. Īpaša sadaļa tika veltīta krāpniecības gadījumiem ar mērķi iepazīstināt seniorus ar iespējamiem draudiem un krāpnieku izpausmēm, spēt tos laicīgi noteikt un pasargāt sevi un savus
tuviniekus.

Vadošais partneris - biedrība "Zemgales NVO Centrs", sadarbības partneri no Latgales (Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs), Kurzemes (Kurzemes NVO centrs), Vidzemes (Valmieras novada fonds) un Rīgas reģiona (Latvijas Pilsoniskā alianse).

 

“Līvānu novda balsis Eiropai”

11 000,00 

Sabiedrības integrācijas fonds 

01/01/2024 - 30/06/2024 

 

Projekta mērķis ir veicināt iedzīvotāju līdzdalību un paaugstinātu uzticēšanos NVO sektoram, izglītojot bērnus un jauniešus; nodrošinot dialoga un sadarbības veicināšanu ar iedzīvotājiem; sniedzot atbalstu un pārstāvot vietējo kopienu un NVO sektora intereses dažādos līmeņos; attīstot biedrības DNVOAC kapacitāti.

Projekta ietvaros:

  1. Tiks nodrošināta Latgales reģiona NVO un iedzīvotāju interešu pārstāvēšana;

  2. Tiks organizēta 1 tikšanās ar esošajiem un potenciālajiem Latgales NVO memoranda dalībniekiem, piesaistot vismaz 25 dalībniekus; 

  3. Organizēta akcija #EjamVisiBalsot! Līvānu novadā, lai mudinātu sabiedrību iesaistīties vēlēšanu procesā, stiprinot NVO un iedzīvotāju savstarpējo sadarbību, kā arī bērniem un jauniešiem radītu priekšstatu par vēlēšanām, izmantojot neformālās izglītības metodes. Akcijas ietvaros tiks īstenoti 13 pasākumi, kur viens no svarīgākajiem būs vēlēšanas Līvānu novada sākumskolas skolēniem no 1. līdz 4. klasei – sniegta iespēja bērniem piedalīties vēlēšanās un pašiem balsot par konkrētiem personāžiem no dzīvnieku pasaules (politisko partiju sarakstu vietā), lai izprastu vēlēšanu procesu, netieši mudinot vecākus, vecvecākus, brāļus, māsas un citus radiniekus arī doties uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām un atdot savu balsi par kādu no politiskajiem spēkiem.

Projekta ietvaros ir plānots iesaistīt vismaz 150 Līvānu novada bērnus un jauniešus īstenotajās aktivitātēs. 

 

Mēs nākam tuvāk, lai jūs tiktu tālāk

1 800,00

Latgales kultūras programma 2024

01/08/2024 - 12/12/2024 

 

Projekta mērķi: Projekta vispārīgais mērķis ir veicināt Daugavpils apkaimes skolu jaunatnes un pedagogu pilsonisko līdzdalību, stiprināt nacionālo, lokālo identitāti un stiprināt latgaliskās un latviešu kultūras kopumā apgūšanu.
Tiešais mērķis: Latvijas valsts nacionālās identitātes stiprināšana un sabiedrības saliedētības veicināšana Dienvidlatgalē. Paplašināt skolu jaunatnes zināšanas un iemaņas par sēļu, latgaliešu tradīcijām, dažādu tautību tradīcijās meklējot līdzīgo un atšķirīgo, veicinot latviskās kultūras attīstību, mijiedarbību un integrāciju.

Lai Dienvidlatgales iedzīvotājos stiprinātu Latvijas valsts nacionālo identitāti un veicinātu sabiedrības saliedētību, kā arī, sagatavotu Dienvidlatgales skolu jauniešus u.c. interesentus XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku skatēm, DNVOAC sadarbībā ar Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada Izglītības pārvaldēm, 2024. gada septembrī un oktobrī rīko izglītojošas meistarklases jauniešiem un pedagogiem par latgaliešu tautas tradīcijām.
DNVOAC piesaistot Latvijā atpazīstamus jomu ekspertes Daci Smirnovu un Lieni Brenci rīkoja 3 (trīs) dejas, dziedāšanas un folkloras jomu meistarklases:
1) Deju meistarklase “No spēles līdz dejai” , kas bija rīkota skolu jaunatnes deju kolektīvu un folkloras kopu vadītājiem, notika 2024. gada 13. septembrī no pl.14:00 – pl.17.30 Augšdaugavas novada kultūra centrā “Vārpa”.
Meistarklases vadītāja:  Dace Smirnova. Pasākumā piedalījās 19 Augšdaugavas novada un Daugavpils valstspilsētas pedagogi un folkloras kopu vadītāji.
2) Latgales deju un rotaļdeju meistarklase skolēniem “No spēles līdz dejai”, kas  2024. gada 16. septembrī no pl.12:00 – pl.15.30  notika  Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādē “Vienības nams” un kuru vadītāja Dace Smirnova, piedalījās 104 Augšdaugavas novada un Daugavpils valstspilsētas skolu jaunatnes deju kolektīvu (4.-8.kl.) dalībnieki.
3)  2024. gada 11. oktobrī  no pl.10:00 – pl.13.30 Augšdaugavas novada kultūra centrā “Vārpa” notika Folkloras meistarklase Augšdaugavas novada un Daugavpils valstspilsētas skolu jaunatnes folkloras kopu vadītājiem un dalībniekiem. Lienes Brences vadītajā meistarklasē piedalījās 54 Daugavpils pilsētas un Augšdaugavas novada folkloras kopu audzēkņi un pedagogi.

 



Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts