ieteikt draugiem

Aicinām uz paneļdiskusiju ar Eiropas Komisijas pārstāvjiem Līvānos

 

Gatavojoties Eiropas parlamenta vēlēšanām šī gada 8.jūnijā, 29. februārī Līvānos norisināsies paneļdiskusija, uz kuru aicināti novada jaunieši, lai labāk izprastu notiekošos procesus Eiropas līmenī. Ar šo pasākumu biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” uzsāk projekta “Līvānu novada balsis Eiropai” aktivitāšu īstenošanu.

Paneļdiskusijā “ES padarītais un darāmais katram no mums” tiks runāts par Eiropas Savienības politiķu sasniegumiem un izaicinājumiem turpmākajos gados, kurā piedalīsies:

Līvānu novada pašvaldības priekšēdētāja vientiece Ginta Kraukle,

Eiropas Jaunatnes dialoga vēstniece Līvānos Jana Urkevica,

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre,

Europe Direct Dienvidlatgale vadītājs Oskars Zuģickis.

Paneļdiskusija sāksies plkst. 14:00 Līvānu novada Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā “Kvartāls”. Un tas ir tikai pirmais pasākums, šī gada martā un aprīlī tiek plānoti pasākumi Līvānu novada vidusskolēniem, akcentējot Eiroparlamenta vēlēšanu nozīmīgumu un aktualitāti Latvijas kontekstā.

Savukārt jau 2024. gada 9. maijā Līvānos norisināsies “Eiropas pagalma svētki”, kur pirmo reizi klātienē būs iespēja ieraudzīt bērnu vēlēšanu kandidātus, par kuriem paši jaunākie Līvānu novada iedzīvotāji savas balsis atdot varēs atsevišķos iecirkņos šī gada 8. jūnijā, paralēli Eiropas Parlamenta vēlēšanām Līvānu novadā. Šī aktivitāte ir akcijas #EjamVisiBalsot! turpinājums. Līvānu novada iedzīvotāji atceras aktivitāti “Meža vēlēšanas 2021”, kas norisinājās pirms pašvaldību vēlēšanām 2021. gadā, kad novada paši mazākie vēlētāji varēja atdot savu balsi par vienu no kandidātiem - Ezi Adatu, Čeizu Ķepu, Pūci Bubo, Pandu Andu un Zaķi Zibsni. Toreiz 33% bērnu vecumā no 5 līdz 10 gadiem, kas dzīvo Līvānu novadā, piedalījās “Meža vēlēšanās 2021” un, bērnu mudināti, uz pašvaldību vēlēšanām devās arī vecāki. Arī šogad, lai veicinātu Livānu novada balstiesīgo iedzīvotāju aktivitāti un ieinteresētību, biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” komanda paralēli vēlēšanām rīkos bērnu vēlēšanas, lai veicinātu izpratni par vēlēšanu procesu un mudinātu pārrunāt šo tēmu bērnudārzos, skolās un ģimenēs. 2024. gada maijā tiek plānots vismaz viens priekšvēlēšanu aģitācijas pasākums - teatrāls priekšnesums - klātienē katrā no izglītības iestādēm Līvānu novadā, lai bērniem parādītu priekšvēlēšanu debašu turnīrus, izskaidrotu vēlēšanas procesu un iepazīstinātu ar vēlēšanu personāžu solījumiem pašiem jaunākajiem. Vēlēšanu dienā - 2024. gada 8. jūnijā - Līvānu novadā būs izvietoti 8 vēlēšanu iecirkņi bērniem, kuros varēs nodot balsis par vēlēšanu personāžiem un mudināt savus balstiesīgos ģimenes locekļus doties nepalikt malā un doties uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Kā atzīst biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” koordinators Oskars Zuģickis: “Latvijas, īpaši Latgales reģiona, iedzīvotāji, ir ļoti kūtri nākt uz vēlēšanām un nodot savu balsi par kādu no politiskajām partijām. Iemesli tam ir dažādi. Taču 2021. gadā īstenotā akcija #EjamVisiBalsot! ar “Meža vēlēšanām 2021” izraisīja ļoti lielu interesi Līvānu novada iedzīvotājos, kā arī mudināja vairākus desmitus pieaugušo atvest savus bērnus, lai viņi nodotu balsis par kādu no bērnu vēlēšanu kandidātiem, pie reizes aizejot nobalsot arī pašiem. Turpinot stiprināt pilsoniski aktīvu sabiedrību Līvānu novadā, mēs kā nevalstiskā sektora pārstāvji, kas par to iestājas, turpinām meklēt veidus, kā izskaidrot vēlēšanu nozīmi iedzīvotājiem un mudināt tajās piedalīties. Ceram, ka arī šogad radīsim interesi Līvānu novada iedzīvotājos ar šī projekta aktivitātēm.”

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Informācijai: Oskars Zuģickis, DNVOAC koordinators, t.: 26565858, e-pasts: oskars@nvoc.lv Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts