Notiks NVO sektora pārstāvju tīklošanās pasākums Balvos

Demokrātijas akadēmija turpina savu ceļu Latgalē, šoreiz 13. martā plkst. 13.00 tiksimies Balvu muižā Brīvības ielā 47, Balvos.
 
NVO sektora pārstāvjiem būs iespēja uzlabot zināšanas par pilsoniskā aktīvisma formām, metodēm un instrumentiem, kā arī stiprināt izpratni par demokrātiskās līdzdalības un iesaistes nozīmi pilsoniskas sabiedrības veidošanā, paaugstināt līdzdalības un iesaistes kapacitāti, motivējot iesaistīties savas kopienas sabiedriskajā dzīvē un kopienas attīstībā. 
 
Reģistrējies līdz 12.03.2024 plkst. 15.00: https://ej.uz/DA_Balvos
 

Seminārs biedrībām un nodibinājumiem "Aktualitātes biedrību gada pārskatu sagatavošanā un iesniegšanā VID"

7. martā ZOOM platformā notiks seminārs biedrībām un nodibinājumiem, kura laikā būs iespējams iegūt aktuālo informāciju par biedrību un nodibinājumu gada pārskatu sagatavošanu iesniegšanai Valsts ieņēmumu dienestam. Lektore - Marija Švābe.

 

Pieteikties dalībai seminārā līdz 4. martam iespējams ŠEIT.

 

Krāslavā notiks seminārs “Latgales romu kopienas stāsti. Sadarbība. Iespējas. Izaicinājumi.”

Lai veicinātu romu kopienas spēcināšanu un līdzdalību, informācijas un viedokļu apmaiņu par aktuālajiem jautājumiem, romu organizāciju un pārstāvju savstarpējo sadarbību, informētu par romu kopienas pārstāvju sasniegumiem kultūras, pilsoniskās sabiedrības un citās jomās, Kultūras ministrija, Eiropas Savienības programmas „Pilsoņi, vienlīdzība, tiesības un vērtības” projekta „Latvijas romu platforma VII” ietvaros, sadarbībā reģionālajiem NVO atbalsta centriem, laika periodā no 2024. gada februāra līdz aprīlim rīkos 5 pasākumus: Krāslavā (27.02.24.), Jelgavā (08.03.24.), Valmierā (15.03.24.), Rīgā (20.03.24.) un Sabilē (02.04.24.).

 

Pirmais no šiem semināriem notiks Latgales reģionā.

 

Lai dalītos pieredzē par labās prakses piemēriem romu nevalstisko organizāciju darbības attīstībā un savstarpējās sadarbības veicināšanā starp Jēkabpils un Krāslavas romu kopienām un pašvaldībām Kultūras ministrija sadarbībā ar biedrību “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” 2024. gada 27. februārī organizē darba semināru “Latgales romu kopienas stāsti. Sadarbība. Iespējas. Izaicinājumi.”kurš notiks Krāslavas novada domes zālē (Rīgas iela 51, 1.sāvs).

Preiļos notika seminārs “Kā stiprināt motivāciju brīvprātīgajam darbam?”

Sestdien, 17. februārī, Preiļos notika seminārs “Kā stiprināt motivāciju brīvprātīgajam darbam?”. Seminārā piedalījās sabiedriskā darba veicēji – biedrību un iedzīvotāju konsultatīvo padomju pārstāvji. 
 
Semināru vadīja psiholoģe Inga Reinfelde, kura klātesošos iepazīstināja ar brīvprātīgā darba motīviem, runāja par līderību, par cilvēkiem, kuri spēj ap sevi pulcināt citus, kā arī spēj risināt sabiedrībai svarīgus jautājumus un kādām prasmēm viņiem jāpiemīt.
Tāpat seminārā tika runāts par vadītāju stiliem, kā atpazīt savas komandas uzticamos cilvēkus, par rezultātu sasniegšanu un pozitīvas atgriezeniskās saites saņemšanu, kas ir arī viens no motivāciju stiprinošiem aspektiem brīvprātīgā darba veikšanai.

Tiek aicināti pieteikties semināram “Kā stiprināt motivāciju brīvprātīgajam darbam?”

2024. gada 17. februārī no plkst. 10.00 līdz 12.30 Preiļos, Kooperatīvā ielā 6, 3. stāvā, notiks seminārs iedzīvotāju konsultatīvo padomju un kopienu aktīvo iedzīvotāju iekšējo resursu apzināšanai “Kā stiprināt motivāciju brīvprātīgajam darbam?”, kura laikā tiks iegūtas teorētiskās un praktiskās zināšanas, kā kopienu aktīvistus motivēt brīvprātīgajam darbam un neizdegt to darot.

Lektore – psiholoģe Inga Reinfelde.

Pieteikšanās mācībām līdz 14. februārim ŠEIT.

 

 

Aicinām uz paneļdiskusiju ar Eiropas Komisijas pārstāvjiem Līvānos

Gatavojoties Eiropas parlamenta vēlēšanām šī gada 8.jūnijā, 29. februārī Līvānos norisināsies paneļdiskusija, uz kuru aicināti novada jaunieši, lai labāk izprastu notiekošos procesus Eiropas līmenī. Ar šo pasākumu biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” uzsāk projekta “Līvānu novada balsis Eiropai” aktivitāšu īstenošanu.

Paneļdiskusijā “ES padarītais un darāmais katram no mums” tiks runāts par Eiropas Savienības politiķu sasniegumiem un izaicinājumiem turpmākajos gados, kurā piedalīsies:

Līvānu novada pašvaldības priekšēdētāja vientiece Ginta Kraukle,

Eiropas Jaunatnes dialoga vēstniece Līvānos Jana Urkevica,

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre,

Europe Direct Dienvidlatgale vadītājs Oskars Zuģickis.

Daugavpilī notiks diskusija ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem par Eiropas Savienību

Latvijas Pilsoniskā alianse aicina interesentus piedalīties diskusijā ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem par Eiropas Savienību, tās vērtībām un nākotni, kas norisināsies 9. februārī no plkst. 15.00 līdz 17.00 Daugavpilī, New East Kultūras Institūta telpās, 18.novembra ielā 41a. Diskusijā piedalīsies pārstāvji no partijas “Apvienotais saraksts”, “Jaunās konservatīvās partijas”, partijām “Latvijas attīstībai”, “Latvija pirmajā vietā”, Kustības “Par!”, partijām “Nacionālā apvienība”, “Progresīvie” un “Stabilitātei”. Piedalīties tiek aicinātas partijas, kuras ir ievēlētas Saeimā, ievēlētas Eiropas Parlamentā vai kuras ir publiski nosaukušas savus kandidātus šī gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Pēc uzaicinājuma partija izvēlas pārstāvi, kurš piedalīsies diskusijā.

 

“Eiropas Parlaments aizstāv miljoniem cilvēku intereses un vēlmes visā Eiropā. Gaidāmajās vēlēšanās jūnijā katrai balsij ir būtiska ietekme pozitīvām pārmaiņām, veidojot mūsu kopīgās Eiropas nākotni. Uzskatu, ka informēta un aktīva līdzdalība ir demokrātijas stūrakmens, un šīs diskusijas mērķis ir sniegt iedzīvotājiem zināšanas un izpratni, kas nepieciešama, lai izdarītu savu izvēli. Aicinu pievienoties pasākumā, lai atklātu Eiropas Parlamenta nozīmi un rosinātu ikvienu izmantot savas balsstiesības,” uzsver Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Rēzeknē PSO tīklošanās diskusija: “Pilsoniskās sabiedrības organizācijas (PSO)- izaicinājumi un to nozīme reģionā”

2024. gada 25. janvārī Latgales Vēstniecībā GORS, Rēzeknē, norisinājās PSO pārstāvju tīklošanās diskusija, kuras laikā diskutēja par pilsoniskās sabiedrības organizāciju (PSO) izaicinājumiem, šo organizāciju nozīmi un ieguldījumu vietējās kopienas attīstības procesos, kā arī par PSO motivāciju -de/motivāciju iesaistīties savas kopienas attīstībā un rast atbildi uz jautājumu: “Vai PSO var būt mediators starp iedzīvotāju un vietējo pašvaldību?” 

 

Tīklošanās diskusija norisinājās paneļdiskusijas formātā, kur ar ekspertiem Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama direktori Svetlanu Semaņaku, Rēzeknes pilsētas domes deputāti Ināru Groci un Biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” vadītāju Oskaru Zuģicki dalībnieki diskutēja par šādiem jautājumiem:

 

Vai Latgales iedzīvotāju viedokļi svarīgi visai Latvijai?

26. janvārī pl. 11.00 Preiļu Kultūras namā notiks Latgales Pilsoniski aktīvo iedzīvotāju forums, kurā ir aicināti piedalīties VISI Latgales iedzīvotāji un interesenti. Foruma ietvaros spriedīs par Latgales iedzīvotāju līdzdalības iespējām gan ietekmējot procesus un notikumus savā reģionā, gan visā Latvijā.

 

Par to, kā pieejamos resursus pārvērst kādā pelnošā vai noderīgā projektā, kādi ir iedzīvotāju konsultatīvo padomju ieguvumi un kā tās darbojas, kā iedzīvotāji paši var uzlabot sociālo un kultūras vidi savā apkārtnē, piedalīties dažādos projektos un gūt finansējumu idejām – diskutēs un pieredzes stāstos demonstrēs Sēlijas aktīvāko pilsonisko organizāciju pārstāves Ieva Jātniece un Daina Alluža, kā arī Preiļu pašvaldības Iedzīvotāju padomju pārstāvji.

Notiks PSO tīklošanās diskusija Rēzeknē

25. janvārī Latgales vēstniecībā GORS, Pils ielā 4, Rēzeknē, no plkst. 13.00 līdz 15.00 notiks tīklošanās pasākums/diskusija – Pilsoniskās sabiedrības organizācijas (PSO) – izaicinājumi un to nozīme reģionā.
 
Pilsoniski aktīva sabiedrība ir demokrātiskas valsts pamatvērtība. Mūsu un Jūsu darbs, iesaiste, līdzdalība un līdzatbildība veido sabiedrību un valsti. Šīs klātienes tīklošanās pasākums paredzēts tieši NVO sektora pārstāvjiem (jaunajiem līderiem), lai diskutētu par pilsoniskās sabiedrības organizāciju (PSO) izaicinājumiem, to nozīmi un ieguldījumu vietējās kopienas attīstības procesos, kā arī par PSO motivāciju -de/motivāciju iesaistīties savas kopienas attīstībā un rast atbildi uz jautājumu: “Vai PSO var būt mediators starp iedzīvotāju un vietējo pašvaldību?”

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts