Daugavpilī notiks diskusija ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem par Eiropas Savienību

Latvijas Pilsoniskā alianse aicina interesentus piedalīties diskusijā ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem par Eiropas Savienību, tās vērtībām un nākotni, kas norisināsies 9. februārī no plkst. 15.00 līdz 17.00 Daugavpilī, New East Kultūras Institūta telpās, 18.novembra ielā 41a. Diskusijā piedalīsies pārstāvji no partijas “Apvienotais saraksts”, “Jaunās konservatīvās partijas”, partijām “Latvijas attīstībai”, “Latvija pirmajā vietā”, Kustības “Par!”, partijām “Nacionālā apvienība”, “Progresīvie” un “Stabilitātei”. Piedalīties tiek aicinātas partijas, kuras ir ievēlētas Saeimā, ievēlētas Eiropas Parlamentā vai kuras ir publiski nosaukušas savus kandidātus šī gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Pēc uzaicinājuma partija izvēlas pārstāvi, kurš piedalīsies diskusijā.

 

“Eiropas Parlaments aizstāv miljoniem cilvēku intereses un vēlmes visā Eiropā. Gaidāmajās vēlēšanās jūnijā katrai balsij ir būtiska ietekme pozitīvām pārmaiņām, veidojot mūsu kopīgās Eiropas nākotni. Uzskatu, ka informēta un aktīva līdzdalība ir demokrātijas stūrakmens, un šīs diskusijas mērķis ir sniegt iedzīvotājiem zināšanas un izpratni, kas nepieciešama, lai izdarītu savu izvēli. Aicinu pievienoties pasākumā, lai atklātu Eiropas Parlamenta nozīmi un rosinātu ikvienu izmantot savas balsstiesības,” uzsver Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Rēzeknē PSO tīklošanās diskusija: “Pilsoniskās sabiedrības organizācijas (PSO)- izaicinājumi un to nozīme reģionā”

2024. gada 25. janvārī Latgales Vēstniecībā GORS, Rēzeknē, norisinājās PSO pārstāvju tīklošanās diskusija, kuras laikā diskutēja par pilsoniskās sabiedrības organizāciju (PSO) izaicinājumiem, šo organizāciju nozīmi un ieguldījumu vietējās kopienas attīstības procesos, kā arī par PSO motivāciju -de/motivāciju iesaistīties savas kopienas attīstībā un rast atbildi uz jautājumu: “Vai PSO var būt mediators starp iedzīvotāju un vietējo pašvaldību?” 

 

Tīklošanās diskusija norisinājās paneļdiskusijas formātā, kur ar ekspertiem Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama direktori Svetlanu Semaņaku, Rēzeknes pilsētas domes deputāti Ināru Groci un Biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” vadītāju Oskaru Zuģicki dalībnieki diskutēja par šādiem jautājumiem:

 

Vai Latgales iedzīvotāju viedokļi svarīgi visai Latvijai?

26. janvārī pl. 11.00 Preiļu Kultūras namā notiks Latgales Pilsoniski aktīvo iedzīvotāju forums, kurā ir aicināti piedalīties VISI Latgales iedzīvotāji un interesenti. Foruma ietvaros spriedīs par Latgales iedzīvotāju līdzdalības iespējām gan ietekmējot procesus un notikumus savā reģionā, gan visā Latvijā.

 

Par to, kā pieejamos resursus pārvērst kādā pelnošā vai noderīgā projektā, kādi ir iedzīvotāju konsultatīvo padomju ieguvumi un kā tās darbojas, kā iedzīvotāji paši var uzlabot sociālo un kultūras vidi savā apkārtnē, piedalīties dažādos projektos un gūt finansējumu idejām – diskutēs un pieredzes stāstos demonstrēs Sēlijas aktīvāko pilsonisko organizāciju pārstāves Ieva Jātniece un Daina Alluža, kā arī Preiļu pašvaldības Iedzīvotāju padomju pārstāvji.

Notiks PSO tīklošanās diskusija Rēzeknē

25. janvārī Latgales vēstniecībā GORS, Pils ielā 4, Rēzeknē, no plkst. 13.00 līdz 15.00 notiks tīklošanās pasākums/diskusija – Pilsoniskās sabiedrības organizācijas (PSO) – izaicinājumi un to nozīme reģionā.
 
Pilsoniski aktīva sabiedrība ir demokrātiskas valsts pamatvērtība. Mūsu un Jūsu darbs, iesaiste, līdzdalība un līdzatbildība veido sabiedrību un valsti. Šīs klātienes tīklošanās pasākums paredzēts tieši NVO sektora pārstāvjiem (jaunajiem līderiem), lai diskutētu par pilsoniskās sabiedrības organizāciju (PSO) izaicinājumiem, to nozīmi un ieguldījumu vietējās kopienas attīstības procesos, kā arī par PSO motivāciju -de/motivāciju iesaistīties savas kopienas attīstībā un rast atbildi uz jautājumu: “Vai PSO var būt mediators starp iedzīvotāju un vietējo pašvaldību?”

Līvānos norisinājās Jauno līderu un NVO tīklošanās pasākums: “Tavās rokās-pasauli kustināt!”

22.01.24 Līvānu novada Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā "Kvartāls" norisinājās Jauno līderu un NVO pārstāvju tīklošanās pasākums, kura laikā Līvānu novada jaunajiem līderiem un NVO pārstāvjiem bija lieliska iespēja uzzināt aktuālāko informāciju par iedzīvotāju un pilsoniski sabiedrisko organizāciju līdzdalības iespējām un atbalstu nevalstiskajām organizācijām Līvānu novadā, dzirdēt labās prakses piemērus un izveidot pilsoniski aktīvā cilvēka portretu, kā arī ieskatīties “Demokrātijas spogulī”.

 

Tīklošanās laikā dalībnieki iepazinās ar Līvānu novada nevalstiskā sektora apskatu, dalījās labās prakses piemēros par pilsonisko sabiedrisko organizāciju darbības veidiem un aktuālo informāciju, kā arī diskutēja par šādiem jautājumiem:

Notiks jauno līderu un PSO tīklošanās Līvānos

2024. gada 22. janvārī Līvānu novada Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā “Kvartāls” (Lāčplēša iela 28, Līvāni) no plkst. 15.00 līdz 18.00 biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) projekta “Demokrātijas akadēmija”* ietvaros rīkojauno līderu un PSO tīklošanās pasākumu “Tavās rokās – pasauli kustināt!”, kura mērķis ir diskutēt un stiprināt izpratni par demokrātiskās līdzdalības un iesaistes nozīmi pilsoniskās sabiedrības veidošanā, kā arī paaugstināt līdzdalības un iesaistes kapacitāti, motivējot iesaistīties savas kopienas sabiedriskajā dzīvē un kopienas attīstībā.

 

Kopīgiem spēkiem meklēsim atbildes uz šādiem jautājumiem:

  1. Kāpēc jābūt pilsoniski aktīvam un kāds ir labums no tā?
  2. Kā es varu iesaistīties un būt aktīvs pilsonis ?
  3. Kāds ir pilsoniski aktīvs cilvēks?

Preiļu novada Iedzīvotāju konsultatīvo padomju pārstāvji pilnveido zināšanas

Sestdien, 13. janvārī, deviņpadsmit Preiļu novada Iedzīvotāju konsultatīvo padomju pārstāvji pulcējās mācību seminārā par dažādu padomju kompetencē esošo juridisko jautājumu risināšanu. Mācības vadīja Preiļu novada pašvaldības Juridiskās un iepirkumu daļas vadītāja Inta Klindžāne.

 

Mācību laikā tika izrunātas Pašvaldību likumā un Preiļu novada pašvaldības  iedzīvotāju konsultatīvās padomes nolikumā atrunātās padomes kompetences, izskaidrots Preiļu novada pašvaldības darba reglaments, lai Iedzīvotāju konsultatīvo padomju pārstāvji izprastu pašvaldības darba organizāciju,  izrunāta dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība, lēmumprojektu, lēmumu, protokolu un citu dokumentu sagatavošanai.

Tiek rīkots mācību seminārs “Kompetencē esošie juridiskie jautājumi”

Lai uzlabotu iedzīvotāju konsultatīvo padomju un kopienu pārstāvju juridiskās zināšanas efektīvas darbības nodrošināšanai, 2024. gada 13. janvārī plkst. 10.00 Preiļos, Kooperatīva ielā 6 (3. stāvā), tiek rīkots sešu stundu mācību seminārs “Kompetencē esošie juridiskie jautājumi”. Semināra laikā būs iespēja iegūt zināšanas par to, kā iedzīvotāju konsultatīvajām padomēm un kopienu iniciatīvu grupām risināt juridiskus jautājumus, kas ietver lēmumprojektu izstrādi, protokolu gatavošanu, komunikācijas veidus ar pašvaldību u. c.

 

Pieteikšanās mācībām līdz 11. janvārim. Tiešsaistes pieteikuma anketa – ŠEIT.

Daugavpilī notika Jauno līderu tīklošanās pasākums “Pilsoniski aktīvs cilvēks un ES!”

Trešdien, 10.01.2024., viesnīcas “Par Hotel Latgola” konferenču zālē (Ģimnāzijas ielā 46, Daugavpilī) norisinājās Jauno līderu un nevalstisko un pilsoniskās sabiedrības organizāciju (PSO) tīklošanās pasākums, ko organizēja Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs (DNVOAC).

 

Pasākuma sākumā, iepazīstoties tika izveidots tīkls, kurā dalībnieki dalījās savā personīgajā politiskā aktīvisma pieredzē, pēc kā dalībnieki aizpildīja “Līdzdalības bingo” testu, kurš ļāva vēl dziļāk izprast, – cik 2023. gadā katrs ir bijis pilsoniski aktīvs!

Daugavpilī notiks Jauno līderu tīklošanās pasākums

2024. gada 10. janvārī viesnīcā “Par Hotel Latgola” (Ģimnāzijas iela 46, Daugavpils) no plkst. 16:00- 19:00 biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) projekta “Demokrātijas akadēmija”* ietvarosrīko, īpaši nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un pilsoniski aktīviem iedzīvotājiem veidotu pasākumu “Pilsoniski aktīvs cilvēks un ES!”, kura mērķis ir  atraktīvi un kopīgi tīklojoties izspēlēt “Eiropas vēlēšanu simulācijas” spēli un neapmaldīties “Demokrātijas labirintā”.

 

Pasākumā nodefinēsim 2024. gada apņemšanos: būt pilsoniski aktīvam savas kopienas dzīvē un kopīgiem spēkiem meklēsim atbildes uz tādiem jautājumiem kā:

  1. Kā stiprināt izpratni par demokrātiskās līdzdalības un iesaistes nozīmi pilsoniskās sabiedrības veidošanā?
  2. Kā es varu iesaistīties un būt aktīvs pilsonis?
  3. Kā motivēt iesaistīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās un izrādīt savu pilsonisko nostāju?

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts