Preiļu novada pašvaldība izsludina Preiļu novada sabiedrības līdzdalības budžeta projektu ideju konkursu

Lai veicinātu Preiļu novada iedzīvotāju iesaisti pašvaldības attīstības jautājumu izlemšanā un piešķirto finanšu līdzekļu izlietošanā, stimulējot pašvaldības un sabiedrības savstarpējo sadarbību, novada pašvaldībai iegūt vērtīgu atgriezenisko saiti par nepieciešamajiem publiskās ārtelpas uzlabojumiem, kas ir svarīgi novada iedzīvotājiem, kā arī veicinātu kvalitatīvas dzīves vides un teritoriju attīstību, veidojot visiem iedzīvotājiem pieejamu un labiekārtotu ārtelpu, Preiļu novada pašvaldība no 09.06.2023. līdz 09.08.2023. izsludina Preiļu novada sabiedrības līdzdalības budžeta projektu ideju konkursu.

Konkursa nolikums – ŠEIT.

Mācību seminārs nevalstiskajām organizācijām

Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs sadarbībā ar Preiļu NVO centru 5. un 13. jūnijā rīko praktiskus izglītojošus seminārus Latgales NVO pārstāvjiem "CANVA rīks – informācijas vizualizēšanai un radošām izpausmēm".

Seminārā tiks apgūtas tereotiskās un praktiskās zināšanas vizuālo materiālu veidošanā ar dizaina platformas Canva tiešsaistes rīku.

Lauksaimniecības nozares pārstāvju pieredzes apmaiņas vizīte uz Roskildi Dānijā

No 2023. gada 31. maija līdz 3. jūnijam projekta “UAP Latgale” aktivitāšu ietvaros notika uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju vizīte uz Roskildes pilsētu Dānijā, kuras laikā bija iespēja iepazīties ar Dānijas uzņēmējdarbības vides specifiku, lauksaimniecības nozares attīstības tendencēm, kā arī dalīties ar Latgales pieredzi šajā jomā, popularizēt reģiona iespējas un būvēt sadarbības tiltu lauksaimniecības, agrokultūras, lopkopības un mājražošanas nozarēs. Dienvidlatgales NVO atbalsta centru pārstāvēja trīs uzņēmēji – Kaspars Rokjāns, Valērija Ančevska un Natālija Lebedjoka.

 

Vīzīte tika uzsākta ar Vækstfabrikkerne Roskilde (“Izaugsmes fabrika”) apmeklējumu – šī ir privātīpašnieka uzbūvēta ēka, kurā var izīrēt telpas dažādu biznesu attīstīšanai, jāatzīmē, ka nomas maksā jau ir iekļautas arī speciālistu konsultācijas un ofisa aprīkojuma izmantošana – tā darbojas līdzīgi kā inkubators. Vækstfabrikkerne Roskilde biznesa attīstības koordinatore Mette Ostergaard izstāstīja, ka iestādei ir pat gaidīšanas saraksts, kurā uzņēmumi stāv rindā un gaida, kad atbrīvosies viņiem piemērotākās telpas. Parasti jaunie uzņēmumi te darbojas kopš paša sākuma un līdz aptuveni 5 gadiem – īstenībā ierobežojuma laika ziņā – vienkārši bizness tiek attīstīts tādos apjomos, ka šajās telpās kļūst par šauru. Arī ēkas ārpusē ir ļoti radoša atmosfēra – tiek piedāvāti konteinertipa telpas pop-up kafejnīcām, darbnīcām, mākslinieku telpām. Interesanti, ka Vækstfabrikkerne interjers ir papildināts ar veco šķūņu sienu apdares fragmentiem, kas ir gan kā vēstures liecība, gan stāsts par ilgtspēju un aprites ekonomiku.

Ludzas iedzīvotāju saliedēšanai Ludzā notikusi "Dobju un domu talka"

Otrdien, 30.maijā, skvērā pie Ludzas Bērnu un jauniešu centra notika dobju un domu talka.
 
Pasākumā piedalījās dažādu paaudžu Ludzas iedzīvotāji, uzņēmēji un arī vairāki domes deputāti un darbinieki. Pasākuma noslēgumā, kad talcinieki jau baudīja ugunskurā vārītu zupu, mums pievienojās Ludzas novads priekšsēdētājs Edgars Mekšs, kā arī, Apvienotās Karalistes vēstnieks Latvijā Pols Bramels (Paul Brummel), kas Ludzā bija ieradies reģionālajā iepazīšanas vizītē.
 

Līdzdalības pasākums Balvos

Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs 14. maijā plkst. 11.00 Balvu pilsētas parkā aicina uz sabiedrības saliedētības pasākumu "Kur virzās demokrātijas pajūgs?", īpaši tiek aicināti Balvu pašvaldības iedzīvotāji, kā arī visi citi interesenti.

Pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja piedalīties vairākās izzinošās un pilsonisko līdzdalību veicinošās aktivitātēs:

Demokrātijas Akadēmijas mācības absolvējuši teju 150 dalībnieki

Demokrātijas Akadēmijas mācības noritēja no 2023. gada janvāra līdz maijam. Akadēmijas pirmo dalībnieku izlaidums notika 12.05.2023, kas mērķtiecīgi ieplānots Demokrātijas nedēļā. Akadēmijas kursa ietvaros plānotās 4 klātienes mācību dienas Rīgā, kuras ietvēra teorētiskos aspektus, iedvesmas un pieredzes stāstus un arī 4 klātienes praktiskās izziņas darbnīcas un nodarbības katrā Latvijas reģionā, kas tika pielāgotas dažādo vietējo situāciju unikalitātei, katrā vietā esošajām iespējām un izaicinājumiem, kā arī dalībnieku vajadzībām ir noslēgušās!

Ebreju kultūras festivāls Daugavpilī

2023. gada 30. aprīlī plkst. 14.00 kafejnīcas “San Mari” telpās (Stacijas ielā 43, Daugavpilī) norisināsies Ebreju kultūras festivāls, kurā aicināti piedalīties visi interesenti. Pasākumu organizē Daugavpils ebreju kopiena.

 

Noslēgušās Latgales reģiona Demokrātijas Akadēmijas nodarbības

25.04.2023. Rēzeknē, Latgales vēstniecība “Gors” telpās, notika Latgales reģionālās grupas, noslēdzošā reģionālā nodarbība. Noslēdzošās Latgales reģiona nodarbības mērķis bija strādāt ar kartēšanas metodi, analizējot pieejamos līdzdalības veidus savā novadā vai pašvaldībā. Pētīt informāciju, kas atspoguļota pašvaldību mājas lapās un izdarīt secinājumus par sabiedrības līdzdalības veidiem un formām. Kartēs atspoguļot jau esošos un veiksmīgākos piemērus, kā ar digitālajiem risinājumiem, tiek sasniegta plaša auditorija un sabiedrībai ir iespējas atrast veidus līdzdarboties konkrētā pašvaldībā. Kā arī veidot iespējamos risinājumus un ieteikumus, kas var noderēt, lai līdzdalību palielinātu.


Nodarbību vadīja Zemgales NVO centra valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš un Dienvidlatgales NVO centra vadītājs Oskars Zuģickis. 

Demokrātijas Akadēmija Preiļos

14.04.2023. Preiļos, Preiļu Galvenās bibliotēkas telpās, notika Demokrātijas akadēmijas Latgales reģionālās grupas, 3. reģionālā nodarbība. Demokrātijas akadēmijas apmācības tuvojas noslēgumam un pakāpeniski apmācību dalībnieki uzsāk iegūto zināšanu un metožu pielietošanu savos novados, kopienās vai arī ģimenēs.

Latgales reģiona nodarbības mērķis bija akcentēt sabiedrības un cilvēka individuālās pilsoniskās kompetences veidošanas nepieciešamību, kā arī iepazīties ar veidiem, kā šī kompetence tiek veidota nevalstisko organizāciju sektorā, noklausoties labās prakses piemērus par sabiedrības pilsoniskās kompetences veidojošajiem pasākumiem un aktivitātēm veidojot personīgo ideju banku.

Īsts Ukrainas Borščs ar Ukrainas kolektīvu "VODOGRAJ"

2023. gada 8. aprīlī plkst. 14.00 Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama kafejnīcā notiks Ukrainas tradicionālās zupas "Borščs" pagatavošanas meistarklase. Meistarklasi vadīs Valentīns Isakovs Valmak kopā ar Nacionālo biedrību kultūras nama darbiniekiem.

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts