Open2Vote.eu padara sabiedrības viedokli dzirdamu arī varas gaiteņos

Politiskā līdzdalība var būt vienkārša, saprotama un nebūt nenozīmē iesaistīšanos aktīvajā politikā. Platforma Open2Vote.eu sniedz iespēju izvērtēt Latvijai svarīgus jautājumus un savu viedokli darīt zināmu politikas veidotājiem, balsojot “PAR” vai “PRET” Saeimā un valdībā izskatāmajiem likumprojektiem. Open2Vote ir radījusi organizācijas ManaBalss komanda, lai uzlabotu lēmējvaras un sabiedrības spēju sadarboties. Platforma katru nedēļu, kad notiek Saeimas vai Rīgas domes sēdes, plašākai auditorijai piedāvā atbildēt uz dažādiem jautājumiem, par kuriem notiks balsojums, tādā veidā sniedzot iespēju salīdzināt lēmējvaras lēmumus ar sabiedrības nostāju.

Ebreju kultūras diena Subatē

Subates mazpilsēta, tās vēsture ir veidojusies daudzus gadus kopā mijoties dažādu tautu kultūrām, konfesiju tradīcijām. Ebreji un viņu ticība pilsētā līdz otrajam pasaules karam bija aktīvi un ieņēma nozīmīgu vietu. Ebreju kultūras dienas Subatē 21.augustā sniegs visiem ineresentiem un jo īpaši subatiešiem iespēju uzzināt šīs tautas kultūru, vēsturi.

Latgales NVO aicina piedalīties seminārā “Stratēģiska pieeja mazākumtautību NVO darbībai”

Lai veicinātu Latgales mazākumtautību (MT) nevalstiskās organizācijas (NVO) domāt stratēģiski un plānveidīgi ne tikai tuvākajos mēnešos, bet arī turpmākajos gados, Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs (DNVOAC) rīko apmācības “Stratēģiska pieeja mazākumtautību NVO darbībai  mazākumtautību NVO un tām NVO, kas strādā ar MT aktualitātēm. Apmācību laikā tiks īstenota savas NVO cilvēkresursu – darbinieku un brīvprātīgo – analīze, plānota nākamo gadu stratēģija un tai atbilstošas aktivitātes, kuras varēs īstenot ar DNVOAC un Kultūras ministrijas atbalstu.

Lai arī mazākumtautību NVO, kā arī NVO, kas strādā ar citām tautībām, plānotu efektīgāku savas organizācijas darbību ilgtermiņā, DNVOAC aicina piedalīties apmācību ciklā “Stratēģiska pieeja MT NVO darbībai”:

  • 12.augustā Rēzeknē (Latgales vēstniecībā GORS, Pils iela 4)
  • 23.augustā Daugavpilī (Daugavpils Poļu kultūras centrs, Varšavas iela 30)

Jauniešu diskusiju cikla “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” noslēguma pasākums notiks Daugavpilī

Lai veicinātu jauniešu radošo domāšanu, ideju ģenerēšanas spēju, pilnveidotu prezentācijas un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, kā arī veicinātu jauniešu līdzdalību sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Daugavpils Vienības pamatskolu un Latgales plānošanas reģionu rīko piecu pasākumu ciklu “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” (“Ar Eiropas tvērienu Latgalē”).

Līdz šim Latgales reģionā notikuši jau četri pasākumi: Daugavpilī – Mūsdienu komunikācija un informācija, dezinformācijas posts un digitālo prasmju nozīme; Rēzeknē – Jauniešu līdzdalība un starptautiskā sadarbība; Jauniešu nodarbinātība un uzņēmējdarbība; Eiropas Savienības nākotne.

LRT+ noslēdzošā diskusija ciklā “Vakcinācija – veselības sargs”

2022. gada 23. martā plkst. 19.00 LRT+ kanālā un ziņu portāla “Новые grani” Facebook lapā būs skatāma trešā – noslēdzošā – diskusija ciklā “Vakcinācija – veselības sargs”.  Šajā raidījumā kopā ar ekspertiem tiks rastas atbildes par jauno vakcīnu Nuvoxovid un tās atšķirībām no līdz šim pieeajamajām vakcīnām, kā arī tiks runātas, kas ir garasi Covid-19 un kā izslimošana ar Covid-19 ietekmē fizisko un mentālo veselību. Diskusijā piedalīsies Latvijas biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātnieks Ņikita Zrelovs, rehabilitācijas centra “Vaivari” valdes priekšsēdētāja Anda Nulle un psiholoģe Jeļena Kaļiņina.

Lai novērstu vilcināšanos ar vakcināciju pret Covid-19, Zinc tīkls, sadarbojoties ar Apvienotās Karalistes valdību un Latvijas Valsts kanceleju un piesaistot pilsoniskās organizācijas Latgales reģionā, veido raidījumu ciklu, lai Latgales reģiona iedzīvotājiem nodrošinātu piekļuvi informācijai un palīdzētu izdarīt apzinātu izvēli par vakcināciju pret Covid-19.

Šī programma ir tapuši sadarbībā ar Apvienotās Karalistes valdību un Latvijas Valsts kanceleju. 

LRT+ продолжает цикл программ-дискуссий «Вакцинация - страж здоровья».

Бустерная вакцинация против Covid-19: кому рекомендована бустерная прививка, насколько она эффективна и через какой срок после завершения первого курса вакцинации ее необходимо сделать?

На все эти вопросы в рамках цикла программ "Вакцинация - страж здоровья" мы постараемся получить ответы у наших экспертов:

  • Григория Семенова, руководителя Даугавпилсской региональной больницы
  • Константина Щербакова, пульманолога Резекненский региональной больницы

Смотрите «Вакцинация - страж здоровья» в среду, 9 марта. Начало в 19.00.

Эта программа была подготовлена в сотрудничестве с правительством Великобритании и Государственной канцелярией Латвии.

LRT+ turpina diskusiju ciklu “Vakcinācija – veselības sargs”

2022. gada 9. martā plkst. 19.00 LRT+ kanālā un ziņu portāla “Новые grani” Facebook lapā būs skatāma otrā diskusija ciklā “Vakcinācija – veselības sargs”.  Lai gan šobrīd ziņas par pandēmiju ir otrajā plānā, taču tik un tā Covid-19 joprojām pastāv un turpina ietekmēt mūsu veselību. Šajā diskusijā kopā ar ekspertiem tiks rastas atbildes, kādēļ ir nepieciešama balstvakcinācija pret Covid-19, kāda ir tās aizsardzība pret vīrusu un citiem jautājumiem. Diskusijā piedalīsies Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs un Rēzeknes slimnīcas pulmonologs Konstantīns Šcerbakovs.

Pēdējā diskusija būs 2022. gada 23. martā plkst. 19.00 LRT+ kanālā.

Lai novērstu vilcināšanos ar vakcināciju pret Covid-19, Zinc tīkls, sadarbojoties ar Apvienotās Karalistes valdību un Latvijas Valsts kanceleju un piesaistot pilsoniskās organizācijas Latgales reģionā, veido raidījumu ciklu, lai Latgales reģiona iedzīvotājiem nodrošinātu piekļuvi informācijai un palīdzētu izdarīt apzinātu izvēli par vakcināciju pret Covid-19.

Šī programma ir tapuši sadarbībā ar Apvienotās Karalistes valdību un Latvijas Valsts kanceleju. 

Телеканал LRT+ начинает цикл программ-дискуссий «Вакцинация - страж здоровья».

COVID-19 и вакцинация по-прежнему занимают первые строчки в ТОПе самых обсуждаемых тем. И зачастую в потоке информации сложно понять, что является правдой, а что выдумкой. Тем более что многие авторы мифов о вакцинации, сами не имеют никакого отношения ни к медицине, ни к вирусологии, ни к науке вообще.

А между тем COVID просто так сдаваться не намерен… В первой программе цикла поговорим о мифах. Безопасна ли вакцина против COVID-19? Может ли вакцина вызвать побочные эффекты? Нужно ли мне вакцинироваться, если я здоров и в хорошей форме?

На все эти вопросы в рамках цикла программ «Вакцинация страж порядка» мы постараемся получить ответы у экспертов. 

Гости первого выпуска:

  • Сергей Пикта – кардиолог Даугавпилсской региональной больницы,
  • Дина Хубларова-Покшане – представитель клиники «LUC MEDICAL, координатор вакцинации в Даугавпилсе.

LRT+ uzsāk diskusiju ciklu “Vakcinācija – veselības sargs”

2022. gada 23. februārī plkst. 19.00 LRT+ kanālā un ziņu portāla “Новые grani” Facebook lapā būs skatāma pirmā diskusija ciklā “Vakcinācija – veselības sargs”. Covid-19 un vakcinācijas iespējas apturēt šo pandēmiju joprojām ir viena no aktuālākajām tēmām šobrīd. Joprojām informatīvajā laukā ir daudz dažādu viedokļu, grūti saprast, vai informācija ir patiesa vai tikai mīts. Tādēļ pirmais raidījums šajā ciklā būs vērsts par mītiem, kas ir saistīti ar vakcīnām. Vai vakcīna ir droša? Vai tā var izraisīt blakus efektus? Vai ir jāvakcinējas, ja cilvēks ir vesels un labā fiziskā formā?

Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes rast palīdzēs pieaicinātie eksperti Sergejs Pikta, kas ir Daugavpils reģionālās slimnīcas kardiologs, un Dina Hublarova-Pokšāne, kas pārstāv klīniku “LUC MEDICAL” un ir masu vakcinācijas centra koordinatore Daugavpilī.

Nākamās diskusijas būs 2022. gada 9. un 23. martā plkst. 19.00.

Latgalē noslēgušās iedzīvotāju konsultācijas

Īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda programmas projektu, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) sadarbībā ar partneri Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) struktūrvienību „Daugavpils pilsētas komiteja” ir noslēgusi Latgales reģiona iedzīvotāju informēšanu par vakcinācijas pret Covid-19 nepieciešamību. LSK Daugavpils pilsētas komiteja ir sniegusi 883 konsultācijas, aptverot Daugavpils valstspilsētas, Augšdaugavas, Krāslavas un Balvu novadus, piesaistot mediķus šīm konsultācijām. Vairākums – 84% - bija  Daugavpils valstpilsētas iedzīvotāji, 8% - Balvu novada iedzīvotāji, 6% - Krāslavas novada iedzīvotāji un 2% no Augšdaugavas novada.

57% iedzīvotāju, kas saņēma konsultācijas, bija senioru grupā. Konsultācijās arī tika uzrunāti dažādu tautību iedzīvotāji – 86% no uzrunātajiem bija krievu vai citas tautības pārstāvji.

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts