SARUNAS PAR SVARĪGO kopā ar režisoru Mārtiņu Eihi

16. decembrī plkst.17.00. Rēzeknes teātrī “Joriks” tiksimies ar režisoru, šī gada “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvēju Mārtiņu Eihi. Biedrības ESTO AIF projekta „Klausies.Saproti.Rkojies.” sestajā  diskusiju cikla „Sarunas par svarīgo” notikumā runāsimies par režisora dzīves redzamo un neredzamo pusi. Mēģināsim rast atbildes uz jautājumiem, vai teātra māksla un aktiermeistarība palīdz saskarsmē ar līdzcilvēkiem, vai izrāžu materiāls palīdz “iekustināt”, dziļāk izprast sabiedrību un tās indivīdus.

 

Latgalē aktīvi norisinās vietējo iedzīvotāju konsultācijas

Īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda programmas projektu, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) sadarbībā ar partneri Rēzeknes invalīdu biedrību ir noslēgusi vietējo iedzīvotāju informēšanu par vakcinācijas pret Covid-19 nepieciešamību. Rēzeknes invalīdu biedrība ir sniegusi 315 individuālas konsultācijas, aptverot Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes, Ludzas, Balvu un Krāslavas novadu iedzīvotājus, piesaistot arī mediķus šim procesam. 57 % no iedzīvotājiem, kas saņēmuši konsultācijas, ir no Rēzeknes pilsētas, 26% - no Rēzeknes novada, 8% - Ludzas novada.  

31% konsultācijas saņēmušo iedzīvotāju bija senioru grupā, 22 % - vecumā no 50 līdz 59 gadiem, 18 % - vecumā no 40 līdz 49 gadiem un 29% - reģiona iedzīvotāji vecumā no 19 līdz 39 gadiem.

Grigorijs Semjonovs: “Tā vietā, lai iegūtu imunitāti, dzīvojam dabiskās atlases režīmā”

Augšdaugavas novada pašvaldības centrālās administrācijas informatīvās kampaņas ietvaros Daugavpils Reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs atbild uz jautājumu – kādēļ ir svarīgi vakcinēties pret Covid-19.

Kā apturēt Covid pandēmiju?

“Lai cik attīstīta būtu ārstniecības iestāde, vienīgais, kā var palīdzēt saslimušajam ar Covid-19, ir uzturēt cilvēku un mēģināt stiprināt viņa imunitāti. Bet ir jāsaprot, ka nonākšana slimnīcā ar šo diagnozi lielākajā daļā gadījumu beidzas ar negatīvām sekām, ko iespaido arī hroniskās slimības. Kamēr netiks izstrādāta precīza medikamentoza ārstēšana no vīrusa, vienīgā iespēja, kā sevi var pasargāt, ir vakcinācija. Par ārstēšanos ar medikamentiem varēsim runāt tikai pēc pilna vīrusa mutācijas cikla, kas aizņem ap trim gadiem vai vairāk,” skaidro slimnīcas vadītājs. Diemžēl cilvēki nenovērtē to, cik zems ir risks dabūt blaknes no vakcinācijas, salīdzinājumā ar to, cik bieži iedzīvotāji saskaras ar smagām sekām, nevakcinējoties un saslimstot.

No 1.decembra līdz 7.decembrim notiks vairāk kā 35 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19

No 1.decembra līdz 7.decembrim notiks vairāk kā 35 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19, realizējot pieeju – vakcinācijas pakalpojums pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām: izbraukuma vakcinācija notiks Alūsknes, Augšdaugavas, Bauskas, Preiļu, Rēzeknes, Ludzas, Limbažu novados, kā arī Kuldīgā, Smiltenē u.c.. 

Izbraukuma vakcinācija rudens periodā tiks realizēta galvenokārt apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro pietikami liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktiem. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās pašvaldības un vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji. Izbraukuma vakcinācijā iedzīvotāji varēs saņemt gan pirmās, gan otrās potes, kā arī balstvakcīnas pret Covid-10.

Aicina reģistrēties tiešsaistes semināram “Vakcinācija pret COVID-19. Glābsim sevi!”

Iedzīvotājus aicina reģistrēties bez maksas tiešsaistes semināram “Vakcinācija pret COVID-19. Glābsim sevi!”, kas zoom platformā notiks  2. decembrī no plkst. 15.00 līdz 16.30 .

Seminārs tiek organizēts ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par vakcināciju pret Covid-19, atspēkot mītus un atbildēt uz neskaidrajiem jautājumiem, tādējādi sekmējot Latvijas iedzīvotāju vakcināciju.

Semināru vada ārste infektoloģe Amanda Freimane.

Saite reģistrācijai: us02web.zoom.us/meeting/register/tZ0oceuurDgqEtw25vIXi3y5XEkFBCabvc-v
 
Lai reģistrētos semināram, Jums tiks lūgts norādīt vārdu, e-pasta adresi, novadu, reģionu, vecuma grupu un to, vai strādājat valsts vai privātajā sektorā. Ja nevēlaties norādīt savu vārdu, tas var būt jebkāds, taču pārējos datus lūdzam aizpildīt korekti. Paldies!

 

Iznākusi Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes rokasgrāmata līderiem

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Jaunatnes nodaļu vadītāji tika aptaujāti, un, balstoties uz viņu vajadzībām, tika izstrādāts treniņa kurss “Līdera spēks” un interaktīvs atbalsta materiāls “LSKJ rokasgrāmata līderiem”. To iespējams apskatīt un lejupielādēt šeit. Rokasgrāmatā iekļautas 15 darbā ar jaunatni aktuālas tēmas, ko papildina praktiski uzdevumi, QR kodi uz noderīgiem ārējiem resursiem.

Rokasgrāmatā ir informācija par Sarkanā Krusta vēsturi, pamatprincipiem, mērķiem, pamatuzdevumiem un programmām, kā arī tai ir trīs daļas. 1.daļā "PAR MANI" ir aprakstītas līderu lomas un kompetences, 2. daļā "KOMANDA" - par komandas veidošanos un situāciju risināšanu, 3.daļā "DARBĪBA" - par projektu un citu aktivitāšu organizēšanu, neformālās izglītības metodēm un citām aktualitātēm. 

 

 

Izmaiņas biedrību un nodibinājumu datos 2021. gadā Latgales reģionā

No 2021. gada janvāra līdz novembra vidum Latgales reģionā kopumā tika dibinātas 37 jaunas biedrības, nevienā no pašvaldībām netika dibināti nodibinājumi. Visvairāk biedrību līdz novembra vidum ir izveidotas un reģistrētas Daugavpilī (16), taču Līvānu novadā jau otro gadu pēc kārtas nav dibināta neviena jauna biedrība. Rēzeknes pilsētā ir dibinātas 5 biedrības, Augšdaugavas, Krāslavas un Rēzeknes novados katrā klāt ir nākušas 4 jaunas biedrības. Ludzas novadā ir dibinātas 2 jaunas biedrības, Balvu un Preiļu novados – pa 1 klāt.

Aicinām jauniešus piedalīties mentoringa programmā “LATGALES KODS”

Latgales plānošanas reģions 2021. gada 19. – 20. novembrī projekta ”Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Latgales plānošanas reģionā” (akronīms: UAP Latgale) ietvaros organizē jauniešu diskusiju – mentoringa programmu “Latgales kods”, kas ar EEZ grantu sniegto iespēju veicinās Latgales jauniešu motivāciju un interesi uzsākt uzņēmējdarbību Latgalē.

Programma “Latgales kods” tiek organizēta 2021.gada 19.novembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00 kā tiešsaistes pasākums, kurā paredzētas dinamiskas mācības, diskusijas par uzņēmējdarbību, biznesa izaugsmi Latvijā, investīciju piesaisti, inovatīvu ideju attīstību un citiem aktuāliem jautājumiem. Pasākuma organizēšanā piedalīsies eksperti – mentori, kuri vadīs programmas izzinošo daļu. Lai veicinātu jauniešu izpratni par uzņēmējdarbību un biznesa attīstīšanu, pasākumā ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies vairāki Latgalē zināmi uzņēmēji, kuri pastāstīs par savu ceļu līdz veiksmīgai biznesa idejas realizācijai.

Šonedēļ aktīva izbraukuma vakcinācija notiks Rēzeknes un Preiļu novados

Valsts svētku laikā strādās atsevišķi vakcinācijas punkti, kursēs vakcīnbusi, notiks izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 un vakcinācija viensētās Latgalē sadarbībā ar NBS.

Vakcinācijas punkti 

18.novembrī būs atvērti šādi vakcinācijas punkti: Rēzeknē Atbrīvošanas alejā 106, Daugavpils olimpiskajā centrā, vakcinācijas punktos t/c Ditton, Mego, Solo, Liepājas Pētertirgū un Latviešu beidrības namā.

No 19. līdz 21. novembrim vakcinācijas punkti Latvijā strādās saskaņā ar Veselības ministrijas mājaslapā publicēto grafiku.

Godīgā tirdzniecība: vai iepērkoties var izglābt pasauli?

Viduslatgales pārnovadu fonds aicina uzņēmējus un citus interesentus piedalīties tiešsaistes vebinārā “Godīgā tirdzniecība: vai iepērkoties var izglābt pasauli?”

Nesen lielveikali Latvijā sacentās par pircēju uzmanību, piedāvājot iegādāties banānus par zemām cenām. Sociālie tīkli vai drebēja no jokiem par banānu sulas spiešanu, banānu vīna gatavošanas un citām asprātībām. Tomēr mēs daudz nezinām par to, kā šie “lētie” banāni ir iegūti. Vai banānu plantācijās nodarbinātie strādnieki saņem godīgu samaksu par savu darbu un tiek ievērotas viņu cilvēktiesības? Vai esam droši, ka banānus nevāc bērni, kuriem būtu jāmācās skolas solā nevis jāstrādā savam vecumam nepiemērots darbs? Vai zinām, ka šo banānu audzēšana nepiesārņo vidi?

 

Šos jautājumus mēs varētu uzdot arī par mūsu pirktajām drēbēm, viedtālruņiem, šokolādi, kakao, kafiju tropiskajiem augļiem un daudziem citiem ikdienas patēriņa produktiem un to izejvielām. Šo produktu izcelsme nereti saistās ar attīstības valstīm, kurās likumi, kas sargā cilvēktiesības un nosaka minimālo algu, bieži nestrādā vai strādā vāji. Tomēr skaidrība par produktu izcelsmi, kā arī drošība par vides prasību un cilvēktiesību ievērošanu produktu ražošanā kļūst pieprasīta Eiropas un Latvijas pircēju vidū. Pircēji jautā: “Kā mēs varam zināt, ka mūsu pirktie produkti ir ražoti sociāli atbildīgi un videi draudzīgi?” Šeit talkā var nākt Godīgā tirdzniecība.

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts