Iznākusi Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes rokasgrāmata līderiem

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) Jaunatnes nodaļu vadītāji tika aptaujāti, un, balstoties uz viņu vajadzībām, tika izstrādāts treniņa kurss “Līdera spēks” un interaktīvs atbalsta materiāls “LSKJ rokasgrāmata līderiem”. To iespējams apskatīt un lejupielādēt šeit. Rokasgrāmatā iekļautas 15 darbā ar jaunatni aktuālas tēmas, ko papildina praktiski uzdevumi, QR kodi uz noderīgiem ārējiem resursiem.

Rokasgrāmatā ir informācija par Sarkanā Krusta vēsturi, pamatprincipiem, mērķiem, pamatuzdevumiem un programmām, kā arī tai ir trīs daļas. 1.daļā "PAR MANI" ir aprakstītas līderu lomas un kompetences, 2. daļā "KOMANDA" - par komandas veidošanos un situāciju risināšanu, 3.daļā "DARBĪBA" - par projektu un citu aktivitāšu organizēšanu, neformālās izglītības metodēm un citām aktualitātēm. 

 

 

Izmaiņas biedrību un nodibinājumu datos 2021. gadā Latgales reģionā

No 2021. gada janvāra līdz novembra vidum Latgales reģionā kopumā tika dibinātas 37 jaunas biedrības, nevienā no pašvaldībām netika dibināti nodibinājumi. Visvairāk biedrību līdz novembra vidum ir izveidotas un reģistrētas Daugavpilī (16), taču Līvānu novadā jau otro gadu pēc kārtas nav dibināta neviena jauna biedrība. Rēzeknes pilsētā ir dibinātas 5 biedrības, Augšdaugavas, Krāslavas un Rēzeknes novados katrā klāt ir nākušas 4 jaunas biedrības. Ludzas novadā ir dibinātas 2 jaunas biedrības, Balvu un Preiļu novados – pa 1 klāt.

Aicinām jauniešus piedalīties mentoringa programmā “LATGALES KODS”

Latgales plānošanas reģions 2021. gada 19. – 20. novembrī projekta ”Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Latgales plānošanas reģionā” (akronīms: UAP Latgale) ietvaros organizē jauniešu diskusiju – mentoringa programmu “Latgales kods”, kas ar EEZ grantu sniegto iespēju veicinās Latgales jauniešu motivāciju un interesi uzsākt uzņēmējdarbību Latgalē.

Programma “Latgales kods” tiek organizēta 2021.gada 19.novembrī no plkst. 10.00 līdz 13.00 kā tiešsaistes pasākums, kurā paredzētas dinamiskas mācības, diskusijas par uzņēmējdarbību, biznesa izaugsmi Latvijā, investīciju piesaisti, inovatīvu ideju attīstību un citiem aktuāliem jautājumiem. Pasākuma organizēšanā piedalīsies eksperti – mentori, kuri vadīs programmas izzinošo daļu. Lai veicinātu jauniešu izpratni par uzņēmējdarbību un biznesa attīstīšanu, pasākumā ar saviem pieredzes stāstiem dalīsies vairāki Latgalē zināmi uzņēmēji, kuri pastāstīs par savu ceļu līdz veiksmīgai biznesa idejas realizācijai.

Šonedēļ aktīva izbraukuma vakcinācija notiks Rēzeknes un Preiļu novados

Valsts svētku laikā strādās atsevišķi vakcinācijas punkti, kursēs vakcīnbusi, notiks izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 un vakcinācija viensētās Latgalē sadarbībā ar NBS.

Vakcinācijas punkti 

18.novembrī būs atvērti šādi vakcinācijas punkti: Rēzeknē Atbrīvošanas alejā 106, Daugavpils olimpiskajā centrā, vakcinācijas punktos t/c Ditton, Mego, Solo, Liepājas Pētertirgū un Latviešu beidrības namā.

No 19. līdz 21. novembrim vakcinācijas punkti Latvijā strādās saskaņā ar Veselības ministrijas mājaslapā publicēto grafiku.

Godīgā tirdzniecība: vai iepērkoties var izglābt pasauli?

Viduslatgales pārnovadu fonds aicina uzņēmējus un citus interesentus piedalīties tiešsaistes vebinārā “Godīgā tirdzniecība: vai iepērkoties var izglābt pasauli?”

Nesen lielveikali Latvijā sacentās par pircēju uzmanību, piedāvājot iegādāties banānus par zemām cenām. Sociālie tīkli vai drebēja no jokiem par banānu sulas spiešanu, banānu vīna gatavošanas un citām asprātībām. Tomēr mēs daudz nezinām par to, kā šie “lētie” banāni ir iegūti. Vai banānu plantācijās nodarbinātie strādnieki saņem godīgu samaksu par savu darbu un tiek ievērotas viņu cilvēktiesības? Vai esam droši, ka banānus nevāc bērni, kuriem būtu jāmācās skolas solā nevis jāstrādā savam vecumam nepiemērots darbs? Vai zinām, ka šo banānu audzēšana nepiesārņo vidi?

 

Šos jautājumus mēs varētu uzdot arī par mūsu pirktajām drēbēm, viedtālruņiem, šokolādi, kakao, kafiju tropiskajiem augļiem un daudziem citiem ikdienas patēriņa produktiem un to izejvielām. Šo produktu izcelsme nereti saistās ar attīstības valstīm, kurās likumi, kas sargā cilvēktiesības un nosaka minimālo algu, bieži nestrādā vai strādā vāji. Tomēr skaidrība par produktu izcelsmi, kā arī drošība par vides prasību un cilvēktiesību ievērošanu produktu ražošanā kļūst pieprasīta Eiropas un Latvijas pircēju vidū. Pircēji jautā: “Kā mēs varam zināt, ka mūsu pirktie produkti ir ražoti sociāli atbildīgi un videi draudzīgi?” Šeit talkā var nākt Godīgā tirdzniecība.

Šonedēļ aktīva izbraukuma vakcinācija notiks Rēzeknes un Līvānu novados

Tuvākās nedēļas laikā (no 10. līdz 16. novembrim) notiks vairāk kā 50 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19, realizējot pieeju – vakcinācijas pakalpojums pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām: izbraukuma vakcinācija notiks Rēzeknes, Limbažu, Alūksnes, Bauskas, Līvānu, Smiltenes novados u.c.  

Izbraukuma vakcinācija rudens periodā tiks realizēta galvenokārt apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro pietikami liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktiem. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās pašvaldības un vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji. Izbraukuma vakcinācijā tiks vakcinēts ar Moderna, Janssen, bet jauniešiem līdz 25 gadiem tiks piedāvāta Pfizer vakcīna.

Kapacitātes projekti: Atvērta projektu pieteikumu pieņemšana kapacitātes projektu konkursā Nr. 2

Līdz 2022. gada 17. janvāra plkst. 14.00 Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) projektu tiešsaistes sistēmā Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizācijas aicinātas sagatavot un iesniegt projektu pieteikumus organizācijas kapacitātes stiprināšanai.

Šis ir trešais Aktīvo iedzīvotāju fonda projektu konkurss, un tā mērķis ir stiprināt Latvijas pilsoniskās sabiedrības sektora un pilsoniskās sabiedrības organizāciju  ilgtspēju un kapacitāti.

Konkursa ietvaros var plānot aktivitātes, kuras ir vērstas uz pilsoniskās sabiedrības organizāciju sadarbību un tīklošanos, cilvēkresursu kompetenču celšanu, finanšu ilgtspējas attīstību un līdzekļu piesaisti, kā arī citas aktivitātes, kas vērstas uz organizācijas attīstību un veicina tās pāreju uz nākamo organizācijas brieduma līmeni ar mērķi efektīvāk un ar lielāku ietekmi darboties savu mērķu sasniegšanā.

 

Rēzeknē un Daugavpilī vakcinācijas autobusu darba laiks no 9. līdz 14. novembrim

Vakcinācijas pakalpojumu sniedzējs Daugavpilī “LUC MEDICAL” informē par iespējam saņemt vakcīnu pret Covid-19 šajos datumos: 

Otrdien,  9. novembrī:

plkst. 13.00 – 15.00 stāvlaukumā pie veikala  „LIDL”, 18. novembra ielā 146.

Trešdiena, 10. novembrī:

plkst. 9.00 – 11.00 Grīva, stāvlaukumā pie kafejnīcas „Roze”, Dostojevska ielā 2;

plkst. 11.00 – 13.00 stāvlaukumā pie veikala  „LIDL”, 18.novembra ielā 146;

plkst. 13.00-15.00 stāvlaukumā pie Daugavpils Kultūras pils, Smilšu ielā 92.

 

Demokrātijas kafejnīca Augšdaugavas novadā

2021. gada 11. novembrī no plkst. 14:00 līdz 16:00 tiešsaistē norisināsies demokrātijas kafejnīca, ko rīko biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar biedrību “19 naglas”.

Uz sarunām tiek aicināti Augšdaugavas novada iedzīvotāji un viedokļu līderi, lai neformālā atmosfērā diskutētu kopā ar Janīnu Kursīti (13. Saeimas deputāti), Alekseju Mackeviču (Augšdaugavas novada domes deputātu), Sandi Promu (Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijas Studentu padomes pārstāvi), Lindu Laizāni (Naujenes pagasta jaunatnes lietu speciālisti), Guntu Okmani (Augšdaugavas novada domes deputāti, biedrības “Subatieši-sanākam, domājam, darām” valdes priekšsēdētāju) un Milānu Loču (Augšdaugavas novada Izglītības pārvaldes jaunatnes projektu koordinatori). Pasākuma laikā tiks veidots konstruktīvs dialogs par aktuālajām tēmām vietējā kopienā.

Pieteikšanās diskusijai ir atvērta līdz 2021. gada 9. novembrim, aizpildot anketu šeit: https://ej.uz/democafe11112021. Links, kā pieslēgties tiešsaistes pasākumam, tiks izsūtīts dalībniekiem pēc reģistrācijas!

Aicinām uz tiešsaistes diskusiju “Vai Latgale ir gatava iziet no “lockdown” kopā ar visu Latviju?”

2021. gada 5. novembrī plkst. 10:00 un 11. novembrī plkst. 10:00 biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) sociālā tīkla Facebook lapā (https://www.facebook.com/DNVOAC ) no Latgales vēstniecības “Gors” būs skatāma tiešsaistes diskusija “Vai Latgale ir gatava iziet no “lockdown” kopā ar visu Latviju?”.

Diskusijas moderators Ansis Bogustovs sarunāsies ar Daugavpils Reģionālās slimnīcas ārstu Jāzepu Korsaku, Daugavpils Universitātes Zinātņu prorektoru, Dr. biol., prof. Arvīdu Barševski, Katastrofu medicīnas centra pasniedzēju, Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils komitejas locekli Marinu Pučku, Rēzeknes slimnīcas pneimonologu Konstantīnu Ščerbakovu  un DNVOAC koordinatoru Oskaru Zuģicki.

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts