Popularizējot kopienu darbību Latgalē, ir izveidotas 25 intervijas

Biedrība “New East” īstenoja projektu “Darbīgo kopienu stāsti”, izprotot un popularizējot NVO un aktīvo kopienu darbību Latgalē, kas risina problēmas reģionā. Kopā ir tapušas 25 intervijas (4 video, 4 podkāsti, 5 tiešsaistes intervijas un 12 tekstuālie materiāli), piesaistot jauniešu speciālistus, aktīvistus, NVO un organizāciju pārstāvjus, kas dalījās, kā ir palīdzējuši risināt vietēja mēroga problēmas. Kopā tika iesaistīta vairāk nekā 5 tūkstoši liela auditorija sociālajos tīklos, kas ir noklausījušies vai izlasījuši izveidotos materiālus.

Ar projekta palīdzību tika veicināta Latgales kopienu sadarbība un saliedēšanās

Biedrība “Skola ar nākotni” ar projekta “Enerģijas lādiņš darboties kopā” palīdzību veicināja Latgales kopienu sadarbību un saliedēšanos, īstenojot kopienu vērtību pārmantojamību. Trīs aktīvas kopienas no Latgales – biedrība “Skola ar nākotni” no Indras, “Dinamika Plus” no Strūžāniem un Daugavpils Latviešu biedrība – iesaistījās dažādu apmācību, treniņu un darbnīcu īstenošanā, iepazīstot digitālos rīkus un to iespējas sadarbības uzturēšanā.

Dagdas novadā tika stiprināta jauniešu kopiena

Jauniešu biedrība “DAGNE” no Dagdas novada 5 mēnešu garumā ar projekta “DROSME RŪPĒTIES” palīdzību iesaistīja vietējās kopienas pārstāvjus, veicinot izzināšanas procesus jauniešos, izaicinot tradicionālās dzimumu lomas un stereotipus, kritiski analizējot to saistību ar sabiedrībā pastāvošo vardarbību, mazinot risku, ka jaunieši piedzīvo vardarbību vai kļūst par cilvēku tirdzniecības upuriem. Tas ir palīdzējis arī radīt saliedētu jauniešu kopienu Dagdas novadā.

Informatīvā pēcpusdiena par sociāli iekļaujošu projektu izstrādi

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina pieteikties Informatīvajai pēcpusdienai par sociāli iekļaujošu projektu izstrādi programmās “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un  “Eiropas Solidaritātes korpuss”, kas notiks 31.martā plkst.13:00 tiešsaistē platformā Zoom.

Pieteikšanās dalībai pasākumā tiešsaistē līdz 25.martam (ieskaitot), aizpildot pieteikuma anketu: forms.gle/HdEiHxNBpYudJ8NA7

Apstiprinājums dalībai pasākumā  un detalizētākā informācija par pasākumu tiks nosūtīta līdz 29.martam.

LDF aicina nevalstiskās organizācijas pieteikties projektu konkursā “Klimata sveicieni”

“Klimata sveicieni: Ideju par klimata pārmaiņu komunikāciju izstrāde un īstenošana”, kurā aicina piedalīties jauniešu organizācijas, kā arī organizācijas ar pieredzi darbā ar jauniešiem. Projektu konkurss notiek Latvijas Dabas fonda īstenotā starptautiskā projekta “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!” ietvaros.

Konkursā “Klimata sveicieni” paredzēts atbalstīt projektus, kas informētu un izglītotu jauniešus par klimata pārmaiņām Latvijā un pasaulē, kā arī iesaistītu tos klimatam draudzīgā rīcībā, un kurus īsteno nevalstiskas organizācijas. Konkursa ietvaros pieejamais budžets ir 25 000 EUR, un tam var pieteikt projektus, kuru budžets ir no 3000 līdz 10 000 EUR. Projektu īstenošanas laiks ir no 2021. gada 17. maija līdz 2022. gada 30. aprīlim.

Latgalē sāka veidot jauniešu mentoru tīklu, izglītojot par reproduktīvo veselību

No 2020.gada novembra nogales “Veselības veicināšanas un izglītošanas biedrība” kopā ar partneriem (jauniešu biedrība “19 naglas” no Daugavpils novada, jauniešu biedrība “Kalmārs” no Balvu novada, Daugavpils pilsētas Jaunatnes departaments, jauniešu biedrība “Dagne” no Dagdas novada, Latvijas Sarkanā krusta Daugavpils nodaļas jaunieši, Krāslavas ģimnāzijas aktīvākie jaunieši, kuri plāno studēt medicīnu) īstenoja projektu “Mentoru tīkla izveide Latgales reģionā par jauniešu reproduktīvās un seksuālās veselības izglītošanu”.

Ģimenēs kopā ar bērniem tiešsaistē apguva dzīvei noderīgas digitālās prasmes

Biedrības “Viedokļu līderu skola” projektā “No izolācijas uz inovācijām” ģimenes tika aicinātas izmantot ārkārtas situācijas radīto piespiedu izolāciju lietderīgi un kopā ar bērniem apgūt jaunas, dzīvei noderīgas, prasmes bezmaksas tiešsaistes nodarbībās. Dalībnieki mācījās strādāt ar lodāmuru un līmes pistoli, kā arī ar mobilo telefonu veidot Ziemassvētku apsveikumu animācijas tehnikā. Projekta pedagogi Eduards M. un Dainis L. ar saviem palīgiem Rolandu (11 g.) un Juri (14 g.) vadīja četras nodarbības vairāk nekā 40 ģimenēm no Latvijas, Vācijas un Lielbritānijas.

Piedalies EEAgrants Reģionālās attīstības un kultūras sadarbības programmas atklāšanas pasākumā

24. martā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Kultūras ministriju organizē #EEAgrants Reģionālās attīstības un kultūras sadarbības programmas atklāšanas pasākumu, kurā pašvaldības, uzņēmēji, kultūras darbinieki un citi interesenti tiks iepazīstināti ar programmas:
✅ aktualitātēm
✅ projektu konkursiem
✅ divpusējās sadarbības iespējām

Aicinām reģistrēties ➡️ forms.gle/53PZDy2KJpCmiu1F8 līdz 22. martam.

Vairāk par pasākumu uzzini šeit ➡️ eeagrants.lv

NVO tikšanās par ES fondu 2021. – 2027. gada plānošanas procesu un plānotajiem atbalsta risinājumiem NVO

Latvijas Pilsoniskā alianse aicina piedalīties NVO tikšanās š.g. 15. martā plkst. 15.00, kurā runāsim par Eiropas Savienības fondu 2021. – 2027. gada plānošanas procesu un plānotajiem atbalsta risinājumiem biedrībām un nodibinājumiem.

Ieskatu par Finanšu ministrijas izstrādāto piedāvājumu ir iespējams apskatīt prezentācijā (prezentācija) un diskusijā, kas notika NVO un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes š.g. 5. marta sēdē (Youtube ieraksts).

Aicina aizpildīt anketu un izteikt viedokli par interešu aizstāvību Latvijā

Pēc vairāk nekā 10 gadus ilgiem mēģinājumiem Latvija ir ceļā uz Interešu pārstāvības (lobēšanas) atklātības regulējuma pieņemšanu. 13. Saeima aktīvi strādā pie jaunā regulējuma izstrādes un “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) ir viens no regulējuma atbalstītajiem un vēlas piedāvāt Latvijas situācijai piemērotāko likuma tvērumu.  

Delna aicina interešu aizstāvjus izteikt viedokli par interešu aizstāvības jomu Latvijā, līdz 2021. gada 26. martam aizpildot aptaujas anketu, kas pieejama šeit ->. Ikviena viedoklis ir svarīgs, tādēļ aicinām interešu pārstāvjus aizpildīt šo aptaujas anketu, kā arī dalīties ar šo ziņu – nodot informāciju tiemkuriem tā ir aktuāla! 

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts