Šonedēļ Latgalē vakcinācija notiks Ludzas, Krāslavas, Rēzeknes, Līvānu un Balvu novados

Šonedēļ Latvijā notiks vairāk kā 30 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19, realizējot pieeju – vakcinācijas pakalpojums pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām. Izbraukuma vakcinācija rudens periodā tiks realizēta galvenokārt apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro pietikami liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktiem. Latgales reģionā izbraukuma vakcinācija norisināsies Ludzas, Krāslavas, Līvānu, Balvu un Rēzeknes novados. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās pašvaldības un vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji. Izbraukuma vakcinācijā tiks vakcinēts ar Moderna, Janssen, bet jauniešiem līdz 25 gadiem tiks piedāvāta Pfizer vakcīna. 

DNVOAC īstenos projektu par sabiedrības informēšanu par vakcināciju pret Covid-19

Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) ir parakstījusi līgumu ar Sabiedrības integrācijas fondu par projekta “Atbalsts NVO sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret Covid-19 Latgales reģionā.” Kopā ar sadarbības partneriem – biedrību “Latvijas Sarkanā Krusta struktūrvienība “Daugavpils pilsētas komiteja”” un Rēzeknes invalīdu biedrību – ir plānots īstenot dažādas iniciatīvas līdz pat 2021. gada 29. decembrim.

Kopīgiem spēkiem ar Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils komiteju un Rēzeknes invalīdu biedrību projekta aktivitātēs ir plānots iesaistīt visas Latgales reģiona pašvaldības, lai vismaz 1100 reģiona iedzīvotāji gan pilsētās, gan pagastu teritorijās saņemtu individuālās konsultācijas par vakcinācijas nozīmi un tās nepieciešamību, lai mazinātu risku saslimt ar Covid-19 un pasargātu sevi un savus tuviniekus no šī vīrusa.

Aicinām uz tiešsaistes jauniešu forumu “KĀP-NES!”

2021. gada 12. novembrī no plkst. 14:00 līdz 18:00 aicinām Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada jauniešus piedalīties tiešsaistes jauniešu forumā “KĀP-NES”. Pasākumu organizē biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi un Augšdaugavas novada Izglītības pārvaldi.

Aicinām pieteikties dalībai tiešsaistes jauniešu forumā, aizpildot pieteikuma anketu šeit: https://ej.uz/KAPNEStiessaiste12112021 līdz 2021. gada 9. novembrim. Ar šīs anketas palīdzību pasākuma organizatori vēlas noskaidrot, kas ir jādara, lai veicinātu jauniešu aktīvu iesaisti īstenotajās iniciatīvās Daugavpils pilsētā un Augšdaugavas novadā, tāpēc pēdējo jautājumu nepalaidiet garām! Links, kā pieslēgties tiešsaistes forumam, tiks izsūtīts dalībniekiem pēc reģistrācijas!

Šobrīd Latvijā ik nedēļu vakcinējas ap 80 000 iedzīvotāju

Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu vakcinācija pret Covid-19 procesā ir vērojams kāpums – pirms nedēļas (18.10.) pirmdienas rītā vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji bija ievadījuši datus par 73166 vakcinācijas faktiem par nedēļu no 11. līdz 17.10., šonedēļ (25.10.) – 78207 par nedēļu no 18.10. līdz 24.10. Līdz ar to kāpums, salīdzinot pirmdienas datus, ir 7 %.* 

No kopējā iedzīvotāju skaita vakcināciju pret Covid-19 uzsākuši 58%, pabeiguši 51%; no iedzīvotājiem vecumā no 12 gadiem – vakcināciju uzsākuši 66%, pabeiguši – 59%.

Delna aicina Latgales NVO pārstāvjus piedalīties apmācībās par atklātības veicināšanu un korupcijas mazināšanu

“Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicina Latgales nevalstisko organizāciju pārstāvjus oktobra pēdējā nedēļā piedalīties vebināru ciklā (apmācībās) par atklātības veicināšanu un korupcijas mazināšanu. 
  • “Ko par Latviju stāsta pasaulē plaši lietotie korupcijas pētījumi?” otrdien, 26. oktobrī plkst. 15:30–17:00. Korupcijas apmēru noteikt nav viegli. Apskatīsim  starptautiskās pretkorupcijas kustības Transparency International veiktos un pasaulē plaši izmantotos korupcijas pētījumus un, ko tie stāsta par situāciju Latvijā.
  • “Kādu informāciju var iegūt, izmantojot Deputāti uz Delnas? Ko ar to darīt?” trešdien, 27. oktobrī plkst. 15:30–17:00. Apskatīsim Delnas populāro tīmekļa vietni “Deputāti uz Delnas” www.deputatiuzdelnas.lv un parādīsim, kā ikviens no mums to var izmantot – apskatīt, atlasīt un analizēt politisko partiju finanšu avotus, ziedojumu apmērus un arī Saeimas deputātu deklarētās intereses un daudz ko citu.
  • “Kas ir trauksmes celšana? Ko tā nozīmē ikvienam no mums?” ceturtdien, 28. oktobrī plkst. 15:30–17:00. Runāsim par trauksmes celšanu Latvijā, tās būtību, iepazīstināsim arī ar trauksmes cēlēju stāstiem un situācijām, par kurām trauksme būtu jāceļ. Pievērsīsim uzmanību arī jaunajam trauksmes celšanas likumam, kuram jāstājas spēkā jau šogad un skaidrosim, kā tas papildinās un pilnveidos jau esošo trauksmes celšanas kārtību publiskajā un privātajā sektorā.

Šonedēļ Latgalē 12 vietās notiks izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19

Šonedēļ visā Latvijā izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks 17 apdzīvotās vietās, realizējot pieeju – vakcinācijas pakalpojums pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām. Izbraukuma vakcinācija rudens periodā tiks realizēta galvenokārt apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro pietikami liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktiem. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās pašvaldības un vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji. Izbraukuma vakcinācijā tiks vakcinēts ar Moderna, Janssen, bet jauniešiem līdz 25 gadiem tiks piedāvāta Pfizer vakcīna.

Jaunieši ir aicināti pieteikties tiešsaistes medijpratības projektam “MediaLab”

No 25. līdz 29. oktobrim norisināsies tiešsaistes medijpratības projekts “MediaLab Critical Thinking”, kuru organizē Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs sadarbībā ar biedrību “New East”. Šī gada tēma – kritiskā domāšana.

Tuvojoties Pasaules Medijpratības un Informācijpratības nedēļai 2021, jaunieši vecumā no 14 līdz 22 gadiem tiek aicināti piedalīties projekta “MediaLab Critical Thinking” izglītojošajā programmā, kas palīdzēs attīstīt un uzlabot medijpratības prasmes. Projekts norisināsies tiešsaistē. Darba valoda – angļu valoda. Programma tiks pielāgota atbilstoši vecumposmam.

Rēzeknē jaunieši diskutēja par līdzdalības iespējām attālinātajā laikā

2021. gada 14. oktobrī Rēzeknē norisinājās jauniešu forums “KĀP-NES”, ko rīkoja biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldi un jaunatnes lietu speciālisti Eleonoru Ivanovu. Ņemot vērā esošo situāciju valstī, neparastākais šajā pasākumā bija iespēja piedalīties forumā kā klātienē, tā attālināti. Tā dalībnieki forumu nodēvēja par hirbīdpasākumu.

Klātesošie dalībnieki kopā ar moderatoru Vili Brūveri diskutēja par skolēnu līdzpārvaldēm, to būtību un iespējām ietekmēt ikdienas procesus. Dalībnieki dalījās savā pieredzē, kādas aktivitātes tika īstenotas līdz šim un arī atklāja, ka esošā situācijā, kad jebkurā brīdī klātienes mācības var pārvērsties attālinātajā mācību procesā, ir ļoti sarežģīti iesaistīt citus skolēnus savās rindās un aktivitātēs. Kopīgā diskusijā V.Brūveris ar jauniešiem meklēja atbildes, kādā veidā varētu nodrošināt jauniešu iesaisti skolas pašpārvaldēs attālināti.

Demokrātijas kafejnīca Rēzeknē

2021. gada 15. oktobrī no plkst. 14:00 līdz 16:00 Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā norisināsies demokrātijas kafejnīca, ko rīkot biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar biedrību “ART MARKET”.

Uz sarunām tiek aicināti vietējie iedzīvotāji un viedokļu līderi, lai neformālā atmosfērā pie kafijas tases diskutētu kopā ar Aleksandru Bartaševiču, Arnoldu Drelingu, Juri Gunti Vjaksi, Edmundu Teirumnieku un Ričardu Oļševski un veidotu konstruktīvu dialogu par aktuālajām tēmām vietējā kopienā – sabiedrības aktivitāte, iesaistīšanās, demokrātija un tās vērtības.

Vēl ir paredzēta demokrātijas kafejnīca, kas norisināsies 21. oktobrī Daugavpilī. Detalizēta informācija par šiem pasākumiem tiks publicēta pirms to norises.

Rēzeknē norisināsies jauniešu līderu forums “KĀP-NES”

2021. gada 14. oktobrī no plkst. 15:00 līdz 19:00 Rēzeknes pilsētas Kultūras namā (Brāļu Skrindu ielā 3) norisināsies jauniešu līderu forums “KĀP-NES”. Uz to tiek aicināti Rēzeknes pilsētas izglītības iestāžu audzēkņi, lai kopīgi diskutētu par mūsdienu jauniešu dzīvi – kur esam un kurp vēlamies doties. Forumā tiks aktualizēta jauniešu līdzdarbošanās un iesaistīšanās nozīme nevalstiskā sektora aktivitātēs, brīvprātīgajā darbā, ieskicētas sadarbības iespējas ar pašvaldību.

Kopā ar Ievu Jūhansoni un Vili Brūveri foruma dalībnieki arī noskaidros, kas šobrīd attur jauniešus aktīvi līdzdarboties, kā motivāciju ietekmē pandēmija un attālinātais darbs process, kā arī kopīgi mēģinās rast atbildes un ieteikumus, ko darīt šajā laikā, lai atkal atgūtu motivāciju līdzdarboties.

Pasākums norisinās projekta “Kompleksi pasākumi Latgales reģiona iedzīvotāju pilsoniskās aktivitātes veicināšanai” (Nr. 2021/LV/NVOF/MAC/049) ietvaros, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts