Latgales plānošanas reģiona Attīstības programmai 2021.-2027.gadam iesniegtas teju 70 jauniešu rekomendācijas darbam ar jaunatni Latgalē

Latgales plānošanas reģiona administrācija publiskai apspriešanai līdz 2021.gada 5.augustam nodevusi Latgales plānošanas reģiona Attīstības programmas 2021.-2027.gadam 2.redakcijas projekts un Stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma Vides pārskatu.

Lai papildinātu Attīstības programmas saturu, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” iesniegusi 68 Latgales reģiona jauniešu izstrādātas rekomendācijas darbam ar jaunatni Latgalē, kas apkopotas 6 jomās.

Rekomendācijas savulaik tapušas biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” projekta “Civis novus” organizēto strukturētā dialoga “Kafija ar politiķiem” septiņu diskusiju ietvaros, kas tika īstenotas sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu un reģiona pašvaldībām septiņās lokālās un reģionālās diskusijās Līvānos, Daugavpils novadā, Dagdā, Balvos, Krāslavā, Ludzā un Daugavpilī, pulcējot 416 dalībniekus, tai skaitā pašvaldību un Saeimas deputātus.

Aicina NVO sektora pārstāvjus izteikt priekšlikumus par Latgales reģiona turpmākajiem attīstības virzieniem

Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) aicina Latgales reģiona nevalstiskās organizācijas iesaistīties Latgales plānošanas reģiona (LPR) Attīstības programmas 2021.-2027.gadam 2.redakcijas apspriešanā.

Ar to var iepazīties LPR mājas lapā šeit: lpr.gov.lv/lv/padome-l2f3/apspriedes/

Līdz 2021. gada 5. augustam Latgales reģiona iedzīvotāji var sniegt atgriezenisko saiti par izstrādātajiem dokumentiem, tādēļ LPR 2021. gada 30. jūlijā plkst. 10:00 rīko tiešsaistes tikšanos Zoom platformā, kur ikviens varēs izteikt savus priekšlikumus par izstrādātajiem dokumentiem. Lūdzam izmantot šo saiti, lai piedalītos apspriešanā zoom.us/j/96193611162?pwd=T1lPcWNGS3RIQWM0MzBHcFBWek0wQT09 (Meeting ID: 961 9361 1162, Passcode: 002121).

Arī vasarā biedrības un nodibinājumi var pieteikties un saņemt konsultācijas

Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs (DNVOAC) aicina uz bezmaksas individuālajām konsultācijām  biedrību un nodibinājumu vadības, juridiskajos, grāmatvedības, saimnieciskās darbības, finanšu piesaistes, publicitātes un sadarbības jautājumos!

Vairāk informācijas un pieteikšanās konsultācijām, zvanot pa tālr. 26565858 (Oskars) vai rakstot uz oskars@nvoc.lv. Konsultēs  DNVOAC koordinators un Aktīvo iedzīvotāju fonda Latgales reģionālais koordinators Oskars Zuģickis . Konsultācijas laiks līdz 1 stundai.

STRATĒĢISKIE PROJEKTI: atvērta projektu pieteikumu pieņemšana stratēģisko projektu konkursā

No 2021. gada 18. jūnija līdz 6. septembra plkst. 14.00 Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizācijas (biedrības un nodibinājumi) ir aicinātas iesniegt projektus otrajā AIF Stratēģisko projektu konkursā programmās Demokrātijas kultūra un Cilvēktiesības.

Konkursa ietvaros tiks atlasīti tādi projekti, kuru aktivitāšu kopums varētu radīt ilgtermiņa pozitīvas izmaiņas demokrātijas kultūrā vai cilvēktiesību stiprināšanā Latvijā un kuros tiek pausts projekta iesniedzēja stratēģiskais redzējums, kā šīs izmaiņas panākt un iesniedzējs pārliecina par savām spējām to veikt.

“Meža vēlēšanās 2021” uzvarēja Panda Anda

2021. gada 5. jūnijā ar simulāciju “Meža vēlēšanas 2021”, kad mazākie Līvānu novada iedzīvotāji varēja balsot 8 vēlēšanu iecirkņos Līvānu novadā par 5 kandidātiem, noslēdzās akcija #EjamVisiBalsot.

No 588 bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem, kas dzīvo Līvānu novadā, “Meža vēlēšanās 2021” piedalījās 33% vēlētāju jeb 195 bērni. Par uzvarētāju kļuva Panda Anda, iegūstot 82 balsis jeb 42% no visām balsīm. Ar 44 balsīm 2.vietā palika Čeizs Ķepa, 32 balsis bērni atdeva par Zaķi Zibsni, kas ierindojās 3.vietā. Pūce Bobo saņēma 28 balsis, bet tikai 14 vēlētāju atbalstu ieguva Ezis Adata.

Ko plāno turpmāk darīt Panda Anda? Par to šis video stāsts.

 

Jau 5.jūnijā norisināsies "Meža vēlēšanas 2021" Līvānu novadā

Jau 2021. gada 5. jūnijā no plkst. 10:00 līdz 16:00 Līvānu novadā būs atvērti 8 iecirkņi, kas atradīsies blakus esošajiem pašvaldību vēlēšanu iecirkņiem, kur jaunākie Līvānu novada iedzīvotāji varēs atdot savu balsi "Meža vēlēšanas 2021!", kas norisinās akcijas  #EjamVisiBalsot ietvaros.
 
Kā rīkoties?
  • 5.jūnijā no plkst. 10:00 līdz 16:00 droši nāc klāt kādā no "Meža vēlēšanas 2021" iecirkņiem un saki, ka vēlies nobalsot!
  • Saņemot vēlēšanu zīmi - izdari savu izvēli: kandidāta vārdam blakus ievelc “+”, ja balso PAR, “-”, ja balso PRET.
  • Vēlēšanu zīmi iemet urnā.

 

Atdot savu balsi par vienu no pieciem kandidātu sarakstiem "Meža vēlēšanās 2021": 1.saraksts – Ezis Adata, 2.saraksts – Čeizs Ķepa, 3.saraksts – Panda Anda, 4.saraksts – Zaķis Zibsnis un 5.saraksts – Pūce Bubo. 

Līvānu novadā jaunieši diskutēja ar politisko spēku kandidātiem par turpmāko 4 gadu perspektīvu

Akcijas #EjamVisiBalsot ietvaros Līvānu novadā 19.maijā notika tiešsaistes diskusija starp jauniešiem un politiskajiem spēkiem, kas kandidē pašvaldību vēlēšanās novadā, pulcējot vairāk nekā 70 dalībniekus. Diskusijā piedalījās 6 politisko partiju kandidāti: Valdis Labinskis (no partijas “Latvijas Reģionu Apvienība”), Ginta Kraukle un Sanita Pinupe (no partijas “Latvijas attīstībai”), Jurijs Kirillovs (no Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa”), Līga Bulmeistere un Kristiāns Golubevs (no partijas “Zaļo un Zemnieku savienības”).

Kā uzsvēra biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” koordinators O.Zuģickis, atklājot diskusiju: “Rakstot projekta pieteikumu pagājušā gada rudenī, neviens nezināja, kāda būs situācija. Plānoto aktivitāšu ideja Līvānu novadā tika balstīta statistikas datos, jo šeit iepriekšējo vēlēšanu laikā bija viszemākā aktivitāte iedzīvotāju vidū. Tādēļ tika plānoti vairāki pasākumi, lai runātu par šīm lietām. Šodien ir nebijis pasākums ar to, ka diskusija, kas veidota pēc “Kafijas ar politiķiem” principa, pulcē politisko spēku kandidātus, lai runātu ar jauniešiem, kāda būs novada attīstība turpmākos četrus gadus un kā to varam ietekmēt.”

Diskusiju ciklā “Ar Eiropys tvierīni Latgolā” piedalījušās 76 komandas

Lai veicinātu jauniešu radošo domāšanu, ideju ģenerēšanas spēju, pilnveidotu prezentācijas un komunikācijas prasmes, kritisko domāšanu, kā arī veicinātu jauniešu līdzdalību sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanā, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Latgales plānošanas reģionu un Daugavpils Vienības pamatskolu,  2020./2021. mācību gadā rīkoja pasākumu ciklu “Ar Eiropys tvierīni Latgolā”.

Kopumā Latgales reģionā aizvadīti jau 2 klātienes un 2 tiešsaistes pasākumi, kuros piedalījās 360 jaunieši no 76 komandām, kuras pārstāvēja 46 dažādas Latgales mācību iestādes, jauniešu biedrības un pašvaldību jauniešu IC.

Eiropas nedēļas laikā 8. un 14. maijā tiešsaistē norisinājās ceturtais pasākums, kura tēma bija Eiropas Savienības nākotne – kādā Eiropā vēlamies dzīvot mēs.

 

 

Par ko varēs balsot “Meža vēlēšanās 2021” Līvānu novadā?

Turpinot īstenot nebijušu akciju Latvijā #EjamVisiBalsot, kas norisinās Līvānu novadā pirms kārtējām pašvaldību vēlēšanām, iepazīstinām ar vēlēšanu simulācijas “Meža vēlēšanas 2021” kandidātiem, par kuriem balsis varēs atdot mazākie Līvānu novada iedzīvotāji – 1.-4.klašu skolēni.

Pirmais kandidāts – Ezis Adata. Viņš ir meža tradīciju kopējs, kas veido tūrisma maršrutus un sēņo tā, kā to darījuši viņa ģimenē. Eža moto: “Kas mans, tas mans, kas tavs – tas arī mans!”

Otrais kandidāts – Panda Anda. Panda ir līdere gan vietējos brikšņos, gan tālu zemju ekosistēmās. Pandas moto: “Tīrs ir ne tikai tur, kur tīra, bet arī tur, kur nemēslo!”

Trešais kandidāts – Pūce Bobo. Pūce ir gudriniece, kas kārto, organizē, pamāca, komandē, dod instrukcijas, pēta labākos ceļus utt. Pūces moto: “Mūžu dzīvo, mūžu mācies!”

Ceturtais kandidāts – Čeizs Ķepa. Čeizs ir drosmīgs un kārtīgs – sapņo kļūt par īstu policistu. Čeiza moto: “Mieru, tikai mieru!”

Piektais kandidāts –. Zaķis Zibsnis Zaķis ir atpūtas speciālists, kam ļoti patīk piedzīvojumi. Zaķa moto: “Tur, kur citi bremzē, es spiežu gāzi grīdā!”

 

5. jūnijā Līvānu novadā balsot pie urnām dosies arī bērni

Līdz pašvaldību vēlēšanām Līvānu novadā tiks īstenota Latvijā vēl nebijusi akcija #EjamVisiBalsot, kuru realizēs biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC). Iesaistot Līvānu novada jauniešus un pašus mazākos iedzīvotājus no pirmskolas izglītības iestādes, vispārizglītojošo skolu 1.-4. klašu skolēnus, tiks īstenotas vairākas aktivitātes, palielinot izpratni par aktīvas pilsoniskās sabiedrības un vēlēšanu nozīmi vietējās kopienas attīstībā.

Līvānu novada bērni un jaunieši – topošie un esošie jaunie vēlētāji – tiks mudināti piedalīties lēmumu pieņemšanas procesos. Lai aktivizētu sabiedrību un nākošajiem vēlētājiem radītu priekšstatu par vēlēšanām, mēnesi pirms kārtējām pašvaldību vēlēšanām, tiks īstenota Latvijā nebijusi akcija #EjamVisiBalsot!

 

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts