Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi” izsludina 11. projektu pieņemšanas kārta sabiedriskā labuma projektiem

Biedrība “Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi” izsludina projektu pieteikumu pieņemšanas 11.kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma „Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” apakšpasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar SVVA stratēģiju” Rīcībai 2.1.  Atbalsts iniciatīvām, kuras vērstas uz efektīvu un ilgtspējīgu dabas un kultūras resursu izmantošanu lauku sabiedrības dzīves standartu paaugstināšanai.

Atbalsta apmērs: līdz 50 000EUR Atbalsta intensitāte: 90%

Atbilstošā MK Noteikumu Nr.590 5.punktā minētā darbība – 5.2. Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas

Projektu pieteikumu pieņemšana sākas 2022.gada 10.janvāra  līdz 2022.gada 10.februārim. Projektu pieteikumi jāiesniedz TIKAI ELEKTRONISKI: eps.lad.gov.lv/login

Ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju, mērķiem, rīcībām, plānotajām darbībām, projektu vērtēšanas kritērijiem un minimālo punktu skaitu pozitīva atzinuma saņemšanai var iepazīties: biedrības Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerības “Kaimiņi” birojā – Sēlijas ielā 25, 305.kabinetā Daugavpilī, biedrības mājas lapā www.daugavpils.partneribas.lv sadaļā “Attīstības stratēģija”.

Seminārs “Vakcinācija pret Covid-19. Glābsim sevi!” jau 10. decembrī

Piektdien, 10. decembrī plkst. 12.00 tiešsaistes platformā “ZOOM” norisināsies organizācijas “glabsim.lv” rīkotais seminārs “Vakcinācija pret Covid-19. Glābsim sevi!”, kura ietvaros iedzīvotājiem būs iespēja gūt izpratni par vakcinācijas nepieciešamību un rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Seminārs tiek organizēts ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par vakcināciju pret Covid-19, atspēkot mītus un atbildēt uz neskaidrajiem jautājumiem, tādējādi sekmējot Latvijas iedzīvotāju vakcināciju.

Semināru vada anesteziologs reanimatologs Roberts Fūrmanis.

Jaunieti, iesaisties! 2022. gads būs Eiropas jaunatnes gads

Uzsverot jaunu cilvēku lomu zaļākas, digitālākas un iekļaujošākas Eiropas veidošanā, Eiropas Komisija (EK) ir pieņēmusi oficiālu priekšlikumu 2022. gadu pasludināt par Eiropas Jaunatnes gadu, kas apliecina Eiropas apņemšanos nodrošināt jauniešiem plašākas un labākas nākotnes iespējas. 

2021. gada 15. septembrī Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena runā par stāvokli Savienībā paziņoja, ka Eiropas Komisija ierosinās 2022. gadu pasludināt par Eiropas Jaunatnes gadu un “veltīt to jauniešiem, kuri no tik daudz kā ir atteikušies citu labā”. Uzsverot, ka Eiropas jauniešu iedvesma viņai sniedz pārliecību par Eiropas nākotni, Urzula fon der Leiena norādīja: “Ja vēlamies, lai mūsu Savienība vairāk līdzinātos viņiem, mums jādod jauniešiem iespēja ietekmēt Eiropas nākotni.”

No 7. līdz 12. decembrim Latvijas novados notiks vairāk nekā 30 izbraukuma vakcinācijas

No otrdienas, 7. decembra, līdz svētdienai, 12. decembrim, Latvijas novados notiks 35 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19, nodrošinot gan pirmās, gan otrās vakcīnas devas, gan pēc pieprasījuma arī balstvakcināciju.

Izbraukuma vakcinācija būs pieejama Maltā, Viļānos, Valkā, Vijciemā, Elejā, Līvānos, Platonē, Dobelē, Kuldīgā, Ludzas novadā un citviet.

Novembrī vien ir notikušas vairāk nekā 100 izbraukuma vakcināciju, kurās sapotēti teju 5000 cilvēku.

Что пугает нас в вакцинации от Covid-19, и что об этом говорят факты и статистика.

Уже более года существуют и применяются вакцины против Covid-19, но стереотипы, мифы, сомнения по поводу необходимости и безопасности прививки за это время даже не поменялись. Интернет полон исследований, доказывающих одно — вакцина безопасна для большинства людей. 

Вместе с Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs мы хотим показать вам, что вакцинироваться важно и необходимо. Мы опираемся на данные Всемирной Организации Здравоохранения, общедоступные исследования и статистику Даугавпилсской региональной больницы о количестве умерших и доли вакцинированных среди них.

SARUNAS PAR SVARĪGO kopā ar režisoru Mārtiņu Eihi

16. decembrī plkst.17.00. Rēzeknes teātrī “Joriks” tiksimies ar režisoru, šī gada “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvēju Mārtiņu Eihi. Biedrības ESTO AIF projekta „Klausies.Saproti.Rkojies.” sestajā  diskusiju cikla „Sarunas par svarīgo” notikumā runāsimies par režisora dzīves redzamo un neredzamo pusi. Mēģināsim rast atbildes uz jautājumiem, vai teātra māksla un aktiermeistarība palīdz saskarsmē ar līdzcilvēkiem, vai izrāžu materiāls palīdz “iekustināt”, dziļāk izprast sabiedrību un tās indivīdus.

 

Latgalē aktīvi norisinās vietējo iedzīvotāju konsultācijas

Īstenojot Sabiedrības integrācijas fonda programmas projektu, biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) sadarbībā ar partneri Rēzeknes invalīdu biedrību ir noslēgusi vietējo iedzīvotāju informēšanu par vakcinācijas pret Covid-19 nepieciešamību. Rēzeknes invalīdu biedrība ir sniegusi 315 individuālas konsultācijas, aptverot Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes, Ludzas, Balvu un Krāslavas novadu iedzīvotājus, piesaistot arī mediķus šim procesam. 57 % no iedzīvotājiem, kas saņēmuši konsultācijas, ir no Rēzeknes pilsētas, 26% - no Rēzeknes novada, 8% - Ludzas novada.  

31% konsultācijas saņēmušo iedzīvotāju bija senioru grupā, 22 % - vecumā no 50 līdz 59 gadiem, 18 % - vecumā no 40 līdz 49 gadiem un 29% - reģiona iedzīvotāji vecumā no 19 līdz 39 gadiem.

Grigorijs Semjonovs: “Tā vietā, lai iegūtu imunitāti, dzīvojam dabiskās atlases režīmā”

Augšdaugavas novada pašvaldības centrālās administrācijas informatīvās kampaņas ietvaros Daugavpils Reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs atbild uz jautājumu – kādēļ ir svarīgi vakcinēties pret Covid-19.

Kā apturēt Covid pandēmiju?

“Lai cik attīstīta būtu ārstniecības iestāde, vienīgais, kā var palīdzēt saslimušajam ar Covid-19, ir uzturēt cilvēku un mēģināt stiprināt viņa imunitāti. Bet ir jāsaprot, ka nonākšana slimnīcā ar šo diagnozi lielākajā daļā gadījumu beidzas ar negatīvām sekām, ko iespaido arī hroniskās slimības. Kamēr netiks izstrādāta precīza medikamentoza ārstēšana no vīrusa, vienīgā iespēja, kā sevi var pasargāt, ir vakcinācija. Par ārstēšanos ar medikamentiem varēsim runāt tikai pēc pilna vīrusa mutācijas cikla, kas aizņem ap trim gadiem vai vairāk,” skaidro slimnīcas vadītājs. Diemžēl cilvēki nenovērtē to, cik zems ir risks dabūt blaknes no vakcinācijas, salīdzinājumā ar to, cik bieži iedzīvotāji saskaras ar smagām sekām, nevakcinējoties un saslimstot.

No 1.decembra līdz 7.decembrim notiks vairāk kā 35 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19

No 1.decembra līdz 7.decembrim notiks vairāk kā 35 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19, realizējot pieeju – vakcinācijas pakalpojums pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām: izbraukuma vakcinācija notiks Alūsknes, Augšdaugavas, Bauskas, Preiļu, Rēzeknes, Ludzas, Limbažu novados, kā arī Kuldīgā, Smiltenē u.c.. 

Izbraukuma vakcinācija rudens periodā tiks realizēta galvenokārt apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro pietikami liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktiem. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās pašvaldības un vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji. Izbraukuma vakcinācijā iedzīvotāji varēs saņemt gan pirmās, gan otrās potes, kā arī balstvakcīnas pret Covid-10.

Aicina reģistrēties tiešsaistes semināram “Vakcinācija pret COVID-19. Glābsim sevi!”

Iedzīvotājus aicina reģistrēties bez maksas tiešsaistes semināram “Vakcinācija pret COVID-19. Glābsim sevi!”, kas zoom platformā notiks  2. decembrī no plkst. 15.00 līdz 16.30 .

Seminārs tiek organizēts ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par vakcināciju pret Covid-19, atspēkot mītus un atbildēt uz neskaidrajiem jautājumiem, tādējādi sekmējot Latvijas iedzīvotāju vakcināciju.

Semināru vada ārste infektoloģe Amanda Freimane.

Saite reģistrācijai: us02web.zoom.us/meeting/register/tZ0oceuurDgqEtw25vIXi3y5XEkFBCabvc-v
 
Lai reģistrētos semināram, Jums tiks lūgts norādīt vārdu, e-pasta adresi, novadu, reģionu, vecuma grupu un to, vai strādājat valsts vai privātajā sektorā. Ja nevēlaties norādīt savu vārdu, tas var būt jebkāds, taču pārējos datus lūdzam aizpildīt korekti. Paldies!

 

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts