Šonedēļ aktīva izbraukuma vakcinācija notiks Rēzeknes un Līvānu novados

Tuvākās nedēļas laikā (no 10. līdz 16. novembrim) notiks vairāk kā 50 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19, realizējot pieeju – vakcinācijas pakalpojums pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām: izbraukuma vakcinācija notiks Rēzeknes, Limbažu, Alūksnes, Bauskas, Līvānu, Smiltenes novados u.c.  

Izbraukuma vakcinācija rudens periodā tiks realizēta galvenokārt apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro pietikami liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktiem. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās pašvaldības un vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji. Izbraukuma vakcinācijā tiks vakcinēts ar Moderna, Janssen, bet jauniešiem līdz 25 gadiem tiks piedāvāta Pfizer vakcīna.

Kapacitātes projekti: Atvērta projektu pieteikumu pieņemšana kapacitātes projektu konkursā Nr. 2

Līdz 2022. gada 17. janvāra plkst. 14.00 Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) projektu tiešsaistes sistēmā Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizācijas aicinātas sagatavot un iesniegt projektu pieteikumus organizācijas kapacitātes stiprināšanai.

Šis ir trešais Aktīvo iedzīvotāju fonda projektu konkurss, un tā mērķis ir stiprināt Latvijas pilsoniskās sabiedrības sektora un pilsoniskās sabiedrības organizāciju  ilgtspēju un kapacitāti.

Konkursa ietvaros var plānot aktivitātes, kuras ir vērstas uz pilsoniskās sabiedrības organizāciju sadarbību un tīklošanos, cilvēkresursu kompetenču celšanu, finanšu ilgtspējas attīstību un līdzekļu piesaisti, kā arī citas aktivitātes, kas vērstas uz organizācijas attīstību un veicina tās pāreju uz nākamo organizācijas brieduma līmeni ar mērķi efektīvāk un ar lielāku ietekmi darboties savu mērķu sasniegšanā.

 

Rēzeknē un Daugavpilī vakcinācijas autobusu darba laiks no 9. līdz 14. novembrim

Vakcinācijas pakalpojumu sniedzējs Daugavpilī “LUC MEDICAL” informē par iespējam saņemt vakcīnu pret Covid-19 šajos datumos: 

Otrdien,  9. novembrī:

plkst. 13.00 – 15.00 stāvlaukumā pie veikala  „LIDL”, 18. novembra ielā 146.

Trešdiena, 10. novembrī:

plkst. 9.00 – 11.00 Grīva, stāvlaukumā pie kafejnīcas „Roze”, Dostojevska ielā 2;

plkst. 11.00 – 13.00 stāvlaukumā pie veikala  „LIDL”, 18.novembra ielā 146;

plkst. 13.00-15.00 stāvlaukumā pie Daugavpils Kultūras pils, Smilšu ielā 92.

 

Demokrātijas kafejnīca Augšdaugavas novadā

2021. gada 11. novembrī no plkst. 14:00 līdz 16:00 tiešsaistē norisināsies demokrātijas kafejnīca, ko rīko biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar biedrību “19 naglas”.

Uz sarunām tiek aicināti Augšdaugavas novada iedzīvotāji un viedokļu līderi, lai neformālā atmosfērā diskutētu kopā ar Janīnu Kursīti (13. Saeimas deputāti), Alekseju Mackeviču (Augšdaugavas novada domes deputātu), Sandi Promu (Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijas Studentu padomes pārstāvi), Lindu Laizāni (Naujenes pagasta jaunatnes lietu speciālisti), Guntu Okmani (Augšdaugavas novada domes deputāti, biedrības “Subatieši-sanākam, domājam, darām” valdes priekšsēdētāju) un Milānu Loču (Augšdaugavas novada Izglītības pārvaldes jaunatnes projektu koordinatori). Pasākuma laikā tiks veidots konstruktīvs dialogs par aktuālajām tēmām vietējā kopienā.

Pieteikšanās diskusijai ir atvērta līdz 2021. gada 9. novembrim, aizpildot anketu šeit: https://ej.uz/democafe11112021. Links, kā pieslēgties tiešsaistes pasākumam, tiks izsūtīts dalībniekiem pēc reģistrācijas!

Aicinām uz tiešsaistes diskusiju “Vai Latgale ir gatava iziet no “lockdown” kopā ar visu Latviju?”

2021. gada 5. novembrī plkst. 10:00 un 11. novembrī plkst. 10:00 biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) sociālā tīkla Facebook lapā (https://www.facebook.com/DNVOAC ) no Latgales vēstniecības “Gors” būs skatāma tiešsaistes diskusija “Vai Latgale ir gatava iziet no “lockdown” kopā ar visu Latviju?”.

Diskusijas moderators Ansis Bogustovs sarunāsies ar Daugavpils Reģionālās slimnīcas ārstu Jāzepu Korsaku, Daugavpils Universitātes Zinātņu prorektoru, Dr. biol., prof. Arvīdu Barševski, Katastrofu medicīnas centra pasniedzēju, Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils komitejas locekli Marinu Pučku, Rēzeknes slimnīcas pneimonologu Konstantīnu Ščerbakovu  un DNVOAC koordinatoru Oskaru Zuģicki.

Šonedēļ Latgalē vakcinācija notiks Ludzas, Krāslavas, Rēzeknes, Līvānu un Balvu novados

Šonedēļ Latvijā notiks vairāk kā 30 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19, realizējot pieeju – vakcinācijas pakalpojums pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām. Izbraukuma vakcinācija rudens periodā tiks realizēta galvenokārt apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro pietikami liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktiem. Latgales reģionā izbraukuma vakcinācija norisināsies Ludzas, Krāslavas, Līvānu, Balvu un Rēzeknes novados. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās pašvaldības un vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji. Izbraukuma vakcinācijā tiks vakcinēts ar Moderna, Janssen, bet jauniešiem līdz 25 gadiem tiks piedāvāta Pfizer vakcīna. 

DNVOAC īstenos projektu par sabiedrības informēšanu par vakcināciju pret Covid-19

Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) ir parakstījusi līgumu ar Sabiedrības integrācijas fondu par projekta “Atbalsts NVO sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret Covid-19 Latgales reģionā.” Kopā ar sadarbības partneriem – biedrību “Latvijas Sarkanā Krusta struktūrvienība “Daugavpils pilsētas komiteja”” un Rēzeknes invalīdu biedrību – ir plānots īstenot dažādas iniciatīvas līdz pat 2021. gada 29. decembrim.

Kopīgiem spēkiem ar Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils komiteju un Rēzeknes invalīdu biedrību projekta aktivitātēs ir plānots iesaistīt visas Latgales reģiona pašvaldības, lai vismaz 1100 reģiona iedzīvotāji gan pilsētās, gan pagastu teritorijās saņemtu individuālās konsultācijas par vakcinācijas nozīmi un tās nepieciešamību, lai mazinātu risku saslimt ar Covid-19 un pasargātu sevi un savus tuviniekus no šī vīrusa.

Aicinām uz tiešsaistes jauniešu forumu “KĀP-NES!”

2021. gada 12. novembrī no plkst. 14:00 līdz 18:00 aicinām Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada jauniešus piedalīties tiešsaistes jauniešu forumā “KĀP-NES”. Pasākumu organizē biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi un Augšdaugavas novada Izglītības pārvaldi.

Aicinām pieteikties dalībai tiešsaistes jauniešu forumā, aizpildot pieteikuma anketu šeit: https://ej.uz/KAPNEStiessaiste12112021 līdz 2021. gada 9. novembrim. Ar šīs anketas palīdzību pasākuma organizatori vēlas noskaidrot, kas ir jādara, lai veicinātu jauniešu aktīvu iesaisti īstenotajās iniciatīvās Daugavpils pilsētā un Augšdaugavas novadā, tāpēc pēdējo jautājumu nepalaidiet garām! Links, kā pieslēgties tiešsaistes forumam, tiks izsūtīts dalībniekiem pēc reģistrācijas!

Šobrīd Latvijā ik nedēļu vakcinējas ap 80 000 iedzīvotāju

Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu vakcinācija pret Covid-19 procesā ir vērojams kāpums – pirms nedēļas (18.10.) pirmdienas rītā vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji bija ievadījuši datus par 73166 vakcinācijas faktiem par nedēļu no 11. līdz 17.10., šonedēļ (25.10.) – 78207 par nedēļu no 18.10. līdz 24.10. Līdz ar to kāpums, salīdzinot pirmdienas datus, ir 7 %.* 

No kopējā iedzīvotāju skaita vakcināciju pret Covid-19 uzsākuši 58%, pabeiguši 51%; no iedzīvotājiem vecumā no 12 gadiem – vakcināciju uzsākuši 66%, pabeiguši – 59%.

Delna aicina Latgales NVO pārstāvjus piedalīties apmācībās par atklātības veicināšanu un korupcijas mazināšanu

“Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicina Latgales nevalstisko organizāciju pārstāvjus oktobra pēdējā nedēļā piedalīties vebināru ciklā (apmācībās) par atklātības veicināšanu un korupcijas mazināšanu. 
  • “Ko par Latviju stāsta pasaulē plaši lietotie korupcijas pētījumi?” otrdien, 26. oktobrī plkst. 15:30–17:00. Korupcijas apmēru noteikt nav viegli. Apskatīsim  starptautiskās pretkorupcijas kustības Transparency International veiktos un pasaulē plaši izmantotos korupcijas pētījumus un, ko tie stāsta par situāciju Latvijā.
  • “Kādu informāciju var iegūt, izmantojot Deputāti uz Delnas? Ko ar to darīt?” trešdien, 27. oktobrī plkst. 15:30–17:00. Apskatīsim Delnas populāro tīmekļa vietni “Deputāti uz Delnas” www.deputatiuzdelnas.lv un parādīsim, kā ikviens no mums to var izmantot – apskatīt, atlasīt un analizēt politisko partiju finanšu avotus, ziedojumu apmērus un arī Saeimas deputātu deklarētās intereses un daudz ko citu.
  • “Kas ir trauksmes celšana? Ko tā nozīmē ikvienam no mums?” ceturtdien, 28. oktobrī plkst. 15:30–17:00. Runāsim par trauksmes celšanu Latvijā, tās būtību, iepazīstināsim arī ar trauksmes cēlēju stāstiem un situācijām, par kurām trauksme būtu jāceļ. Pievērsīsim uzmanību arī jaunajam trauksmes celšanas likumam, kuram jāstājas spēkā jau šogad un skaidrosim, kā tas papildinās un pilnveidos jau esošo trauksmes celšanas kārtību publiskajā un privātajā sektorā.

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts