ieteikt draugiem

Balvos norisinājās tīklošanās pasākums NVO sektora pārstāvjiem

 

Šī gada 13. martā Balvu muižā norisinājās nevalstisko un pilsoniskās sabiedrības organizāciju (PSO) un kopienas līderu tīklošanās pasākums “Pilsoniskā aktīvisma formas un instrumenti”, kura laikā nevalstisko organizāciju pārstāvji iepazinās ar pilsoniskā aktīvisma formām, metodēm un instrumentiem, kā arī stiprināja izpratni par demokrātiskās līdzdalības un iesaistes nozīmi pilsoniskās sabiedrības veidošanā, motivējot tos iesaistīties savas kopienas sabiedriskajā dzīvē un kopienas attīstībā.

Balvu novada biedrības “Ziemeļlatgales partnerība” valdes locekle un Demokrātijas akadēmijas absolvente Ieva Leišavniece dalījās ar savas biedrības iniciatīvām, aktivitātēm un projektiem, kurus īsteno Ziemeļlatgales reģionā, akcentējot, ka “svarīgākais ir atrast kopīgu valodu un veidot sadarbību ar tuvākajiem līdzcilvēkiem, jo tikai kopā ir iespējams atrisināt problēmas tuvāk mājām!”.

 

Tīklošanās pasākuma praktisko daļu vadīja biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” ģenerālsekretāre Liene Valdmane ar moto “Demokrātija sākas Tevī!” Nodarbības galvenā tēma bija “stāsts”, jo katram ir savs stāsts, mēs dzīvojam “stāstos”, jo ir nepieciešams ļoti spilgts stāsts no kāda, lai mēs tam noticētu un tas saglabātos mūsu atmiņās un tam noticētu! Par pilsoniski aktīviem cilvēkiem stāsta maz! Kāpēc? Iedvesmojot vienam otru, stāstot par pilsoniski aktīvo iedzīvotāju savā kopienā paveikto, un izplatot labās prakses piemērus ir iespējams panākt savas kopienas iedzīvotāju motivēšanu iesaistīties.

 

Liene Valdmane praktiski darbojoties ar tīklošanās pasākuma dalībniekiem, izspēlēja vārdu "bingo", iepazinās ar katra dalībnieka ideju, kuru tas gribētu ieviests Balvu novadā, un veidoja atbilstoši dalībnieka portretam idejas ieviešanas stāstu, tādējādi praktiski parādot ar kādām metodēm un formām tas ir iespējams.

 

Dalībnieki iedvesmojoties no nodarbības, turpināja tīkloties un nelielās grupās spriest par apvienošanos savu ideju iedzīvināšanai!

 

 

Demokrātijas akadēmiju īsteno biedrība “Latvijas Lauku forums” sadarbībā ar Latvijas Pilsonisko aliansi, Dienvidlatgales NVO atbalsta centru, Kurzemes NVO centru, Valmieras novada fondu, Zemgales NVO centru, kā arī sadarbības partneriem NVO un valsts pārvaldē. Demokrātijas akadēmiju finansē EEZ un Norvēģijas grantu programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

 Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts