ieteikt draugiem

Līvānu novadā jaunieši diskutēja ar politisko spēku kandidātiem par turpmāko 4 gadu perspektīvu

 

Akcijas #EjamVisiBalsot ietvaros Līvānu novadā 19.maijā notika tiešsaistes diskusija starp jauniešiem un politiskajiem spēkiem, kas kandidē pašvaldību vēlēšanās novadā, pulcējot vairāk nekā 70 dalībniekus. Diskusijā piedalījās 6 politisko partiju kandidāti: Valdis Labinskis (no partijas “Latvijas Reģionu Apvienība”), Ginta Kraukle un Sanita Pinupe (no partijas “Latvijas attīstībai”), Jurijs Kirillovs (no Sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa”), Līga Bulmeistere un Kristiāns Golubevs (no partijas “Zaļo un Zemnieku savienības”).

Kā uzsvēra biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” koordinators O.Zuģickis, atklājot diskusiju: “Rakstot projekta pieteikumu pagājušā gada rudenī, neviens nezināja, kāda būs situācija. Plānoto aktivitāšu ideja Līvānu novadā tika balstīta statistikas datos, jo šeit iepriekšējo vēlēšanu laikā bija viszemākā aktivitāte iedzīvotāju vidū. Tādēļ tika plānoti vairāki pasākumi, lai runātu par šīm lietām. Šodien ir nebijis pasākums ar to, ka diskusija, kas veidota pēc “Kafijas ar politiķiem” principa, pulcē politisko spēku kandidātus, lai runātu ar jauniešiem, kāda būs novada attīstība turpmākos četrus gadus un kā to varam ietekmēt.”

Diskusijas moderatore Ieva Jūhansone, lai rosinātu dialogu starp tās dalībniekiem, bija izpētījusi katras partijas programmu, kur daudz tika uzsvērtas investīcijas, plāni infrastruktūras uzlabošanai, mazāk – intelektuālo resursu uzlabošanai, bet vārdi “jaunietis” vai “jaunatne” izskanēja tikai trīs reizes. Plašāk ar partiju programmām var iepazīties šeit: https://ej.uz/Livani2021.Tas arī bija diskusijas galvenais uzdevums – pamatot, kā tiek domāts par jauniešiem turpmāko 4 gadu perspektīvā un kādas konkrētas aktivitātes ir paredzētas jauniešiem, lai uzlabotu viņu dzīves kvalitāti novadā.  

Diskusijas laikā tika pausts, ka jau ir daudz paveikts, lai novadu attīstītu, taču, jauniešuprāt, ir vēl, kur augt. Izskanēja viedokļi sakārtot sporta infrastruktūru ārpus Līvānu pilsētas, tieši pagastos, mudināt pašvaldību un vietējos iedzīvotājus vairāk pievērsties apkārtējās vides aizsardzībai, lielāku uzmanību pievēršot neapdzīvoto mājokļu uzraudzībai un sakārtošanai, izveidot neformālākas vietas novadā, kur jaunieši var pulcēties (piemēram, parkā), “atgriezt” “Kvartālu” jauniešiem un organizēt jauniešiem saistošus pasākumus, iesaistot viņus plānošanā, kā arī radīt iespējas mācīties un apgūt profesijas tuvāk mājām.

Šis pasākums parādīja, ka ir nepieciešams sanākt kopā un parunāties. Politisko partiju pārstāvjiem tā ir iespēja mācīties runāt tā, lai viņus saprot jaunieši, izskaidrot un pamatot savu nostāju. Šādas sarunas politiskajiem spēkiem arī māca ieklausīties un sadzirdēt, ko saka sarunas dalībnieki, nevis tikai runāt un aizstāvēt savu viedokli. Šādu sarunu aktualitāte ir balstīta arī faktā, ka mainās vērtības, kas ir kopīgais sabiedrības izaicinājums, lai varētu dažādas paaudzes kopā runāt, dalīties un darīt. Pēc pandēmijas šādi pasākumi kļūs vēl aktuālāki, jo pēdējais gads, kas tika pavadīts “aiz ekrāniem”, jauniešiem ir “iegriezis robu” komunikācijas prasmēm un spējām izteikties un dalīties ar savām domām.

Diskusija ir daļa no akcijas #EjamVisiBalsot plānotajām aktivitātēm, lai aktivizētu sabiedrību un esošajiem un nākošajiem vēlētājiem radītu priekšstatu par vēlēšanu procesu un lēmumu pieņemšanu, veidojot aktīvu pilsonisko sabiedrību. Jau nākamnedēļ politiskās debates un tikšanos ar vēlētājiem uzsāks simulācijas “Meža vēlēšanas 2021” tēli – kandidāti Līvānu novada izglītības iestādēs.

Diskusija notika projekta “Kompleksi pasākumi Latgales reģiona iedzīvotāju pilsoniskās aktivitātes veicināšanai” (Nr. 2021/LV/NVOF/MAC/049) ietvaros. To finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas Republikas Kultūras ministrija piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Informācijai:Oskars Zuģickis, DNVOAC koordinators, t.: 26565858, e-pasts: oskars@nvoc.lvMēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts