Otrdien, 14. aprīlī plkst. 16.00 "Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā", Mihaila ielā 3, Daugavpilī notiks zīmējumu izstādes „Mana ģimene" atklāšana. Uz izstādes atklāšanu uzaicināti labāko darbu autori, skolotāji, vecāki.
Otrdien, 14. aprīlī plkst. 16.00 "Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā", Mihaila ielā 3, Daugavpilī notiks zīmējumu izstādes „Mana ģimene" atklāšana. Uz izstādes atklāšanu uzaicināti labāko darbu autori, skolotāji, vecāki.
Biedrības "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs" koordinators Oskars Zuģickis informē, ka ir noslēgusies Latgales NVO projektu programmas projektu izvērtēšana.
Projektu programmas ekspertu komiteja izsaka pateicību visām Latgales 60 biedrībām, kas programmai kopā iesniedza 67 projektus, savām aktivitātēm prasot 140 923,83 eiro, kas ir 6,4 reizes vairāk nekā pieejamais finansējums.
Vai Latvijā tiek nodrošinātas cilvēka pamattiesības - tiesības uz izglītību un vienādu iespēju radīšanu visiem, neatkarīgi no ienākumu līmeņa, dzīves vietas un vecuma, kā tas tiek definēts politikas plānošanas dokumentos?
Statistikas dati, diemžēl, liecina, ka ekonomiskā situācija Latgales reģionā ir sliktāka nekā Latvijā vidēji. Vecāku zemais ienākumu līmenis traucē jauniešiem izglītoties, un daudziem jauniešiem galvaspilsētas un rajonu centru iespējas nav pieejamas. Maznodrošinātiem jauniešiem ir grūti pilnībā realizēt savas spējas, piemēram, iegūt tādu izglītību, kāda nepieciešama, lai veiksmīgi integrētos sabiedrībā un sekmīgi iekļautos darba tirgū. Ilgtermiņā tas negatīvi ietekmē valsts un sabiedrības attīstību. Izglītības līmenis ir tieši saistīts ar nabadzību. Tas ir apburtais loks. Ja cilvēkam nav iespējams atrast pienācīgi apmaksātu darbu, iestājas nabadzība, līdz ar to nav iespējas nodrošināt labu izglītību sev un bērniem. Nabadzība atražo nabadzību. Valstij un pašvaldībām ir jāatbalsta šo ģimeņu bērnu izglītošanās. Vai šobrīd šis atbalsts ir pietiekams?
Kā informē "Dienvidlatgales NVO atbalsta centra" koordinators Oskars Zuģickis, ir veiksmīgi noslēgusies Latgales NVO projektu programmas projektu pieņemšana, kas noritēja no 15.decembra līdz 26.janvārim.
Lai veicinātu trešo valstu valstspiederīgo integrāciju Latvijas sabiedrībā un nodrošināt viņiem sniegto pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, biedrība „Izglītības un inovāciju attīstības centrs" no šā gada aprīļa līdz jūnijam īstenoja Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda finansētu projektu „Hallo, Latvija - 2014!".
Projekta mērķis - sekmēt trešo valstu valstspiederīgo iekļaušanos Latvijas sabiedrībā un nodrošināt pilnvērtīgu piekļuvi atbalsta, adaptācijas un integrācijas pakalpojumiem Latvijā un pirms ieceļošanas, īstenojot informatīvus un konsultāciju pasākumus, īpaši mazaizsargātām mērķgrupām no lauku rajoniem, kā arī organizējot sabiedrību saliedējošus pasākumus, kuros piedalās trešo valstu valstspiederīgie un vietējie iedzīvotāji, tādējādi nodrošinot trešo valstu valstspiederīgajiem iespējas pilnvērtīgai līdzdalībai sabiedrības dzīvē.
2013.gada oktobrī Izglītības un inovāciju attīstības centrs ir uzsācis Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.- 2014.gada perioda programmas "NVO fonds" apakšprogrammas "Nevalstisko organizāciju projektu programma" projekta "Tavu iespēju "ABC"" īstenošanu.
Projekta „Tavu iespēju „ABC"" vispārējais mērķis ir veidot vienotu pilsonisku sabiedrību, veicinot starpkultūru dialogu, nacionālo minoritāšu integrāciju, tai skaitā cilvēktiesību un demokrātijas stiprināšanu, veicinot inovatīvu latviešu valodas apguvi, tādējādi sekmējot pilsonības iegūšanu.
Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) 2013.gada augustā uzsāka darbu pie Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2012.gada programmas ietvaros apstiprinātā projekta „Nacionālais integrācijas centrs" (NIC), kas ilgs no 2013.gada 1.augusta - 2014.gada 30.jūnijam. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda (75%) un valsts budžeta (25%) finansējuma atbalstu.
Lai nodrošinātu koordinētu publiskās pārvaldes un pilsoniskās sabiedrības organizāciju darbību trešo valstu valstspiederīgo integrācijas jomā, sniegtu atbalstu dažādās jomās un veicinātu lielāku izpratni par imigrācijas jautājumiem Latvijas sabiedrībā un tās ietekmi uz Latvijas attīstību, SIF projekta ietvaros plānots attīstīt jau iepriekš Latvijas Republikas Kultūras ministrijas izveidoto NIC, kā galveno organizatorisko un koordinējošo struktūru trešo valstu valstspiederīgo integrācijai Latvijā.
Projekta mērķis - attīstīt NIC kā ilgtspējīgu un koordinējošu institūciju, kuras uzdevums ir nodrošināt un uzlabot dažāda veida atbalsta pakalpojumu pieejamību trešo valstu valstspiederīgajiem, lai palīdzētu integrēties Latvijas sabiedrībā un veicinātu izpratni par migrāciju uzņemošajā sabiedrībā.