Mazina administratīvo slogu jauniešu iniciatīvas projektu iesniedzējiem

Pašvaldībām un jaunatnes organizācijām katru gadu ir iespēja piedalīties Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkotajos atklātajos konkursos, lai pretendētu uz valsts budžeta finansējumu dažādu jauniešu iniciatīvu un jaunatnes organizāciju darbības atbalstam. Lai mazinātu administratīvo slogu, vienkāršotu pieteikšanās, atskaišu iesniegšanas kārtību un citas procedūras, IZM sadarbībā ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru ir izstrādājusi grozījumus kārtībā par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu jauniešu iniciatīvas projektiem.

Biedrības un nodibinājumi septiņpadsmit NVA filiālēs var pieteikties jauniešu iesaistei darbā sabiedrības labā

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina biedrības un nodibinājumus pieteikties pasākuma “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” īstenošanai un iesaistīt jauniešus vecumā no 18 līdz 29 gadiem darbā sabiedrības labā. Pieteikumus līdz šī gada 26.februārim pieņem NVA filiāles Aizkrauklē, Bauskā, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Krāslavā, Liepājā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Siguldā, Valmierā un Ventspilī.

Latvijas valsts budžeta finansētā programma “Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma”

Sabiedrības integrācijas fonds izsludina atklātu projektu konkursu programmas „Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma” ietvaros, kas tiek finansēts no Sabiedrības integrācijas fondam piešķirtajiem valsts budžeta dotācijas līdzekļiem.

Programmas “Mazākumtautību un latviešu jauniešu sadarbības programma” (turpmāk – programma”) mērķis ir veicināt Latvijā dzīvojošo mazākumtautību un latviešu jauniešu dialoga attīstību un sadarbību, kā arī sekmēt mazākumtautību jauniešu līdzdalību pilsoniskās sabiedrības veidošanā, sekmēt kultūras mantojuma apzināšanu, piederības sajūtu Latvijai un kopīgu izpratni par kultūras un vēstures jautājumiem.

Biedrība „Kaimiņi” izsludina Leader projektu iesniegumu pieņemšanas 8. kārtu uzņēmējdarbības projektiem

Biedrība „Kaimiņi” izsludina projektu iesniegšanas 8. kārtu Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam 19.2. pasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros apstiprinātās stratēģijas ieviešanai. 

Vietas ekonomikas stiprināšanai un uzņēmējdarbībai. Labvēlīgas vides radīšana: Atbalsts mazās un vidējās uzņēmējdarbības attīstībai, kā arī darbinieku kompetenču un produktivitātes celšanai. “Mērķi, rīcības un 8. kārta” pieejamais finansējums ir  259608,52 EUR. Atbalsta apmērs vienam projektam līdz  50 000 EUR.

LA.LV: Latviešu valodu mācās virtuālā klasē

Jau trešo gadu bērniem, kas atrodas ārpus valsts robežām, ir iespēja mācīties latviešu valodu tiešsaistē: skolotājs pie datora ir Latvijā, savās mājās, un arī skolēni no dažādām valstīm vienlaikus pieslēdzas latviešu valodas stundai.

Tādējādi it kā atrasts vidusceļš starp klātienes mācībām un zinību apguvi, izmantojot interneta resursus. Tā kā skolotāji un lielākā daļa bērnu grupā nemainās, veidojas arī it kā klases kolektīvs, kas spēj priecāties pat kopīgos klases vakaros, neatrodoties vienā telpā un pat ne vienā valstī. Lielākajā daļā grupu ir seši bērni.

Latgales iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības politikas veidošanā

No 10.februāra Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja palīdzēt tapt Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības pamatnostādnēm, kas pamatā noteiks, kāda saliedētības politika tiks ieviesta Latvijā turpmākajos 7 gados. Šis būs Saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības pamatnostādņu iedzīvotāju apspriedes otrais cikls, nodrošinot atgriezenisko saikni diskusiju dalībniekiem pēc pirmā diskusiju cikla, kas norisinājās 2019.gada rudenī visos Latvijas reģionos, kā arī dodot iespēju ikvienam iedzīvotājam iesaistīties diskusijās politikas dokumenta projekta komentēšanā un priekšlikumu sniegšanā, lai nodrošinātu to, ka dokuments balstītos uz iedzīvotāju vēlmēm.

‼️Pieteikties diskusijām iespējams šeit: https://ej.uz/4dqm

Pieteikšanās obligāta!

Daugavpilī notiks Latgales skolēnu pašpārvalžu forums

Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs (DNVOAC) un Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar Daugavpils pilsētas, Daugavpils novada pašvaldību un Daugavpils Vienības pamatskolu, Kultūras ministrijas un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā finansiālā atbalsta ietvaros 2020. gada 21. februārī Daugavpilī rīko Latgales skolēnu pašpārvalžu un to konsultantu forumu, kuram aicinām pieteikties līdz 2020. gada 14. februārim.

Mums ir tas prieks un gods uzrunāt tos, kuriem ir vēlme “kāpt” un sasniegt jaunas virsotnes katru dienu, dzirdot citu stāstus un radot savējos. Ja Tu vēlies iepazīties un dalīties pieredzē ar citu skolu pašpārvalžu dalībniekiem un to konsultantiem, pilnveidot prasmes strādājot komandā un stiprināt savas skolas pašpārvaldes darbu, lai veicinātu skolēnu aktīvāku līdzdalību skolas dzīvē, vēlies gūt jaunu pieredzi, sadarbības iespējas un attīstīt konkrētus „soļus” skolēnu līdzdalības veicināšanai savā skolā, tad PIESAKIES!

KKF pieņemam pieteikumus 2020. gada konkursos 28. janvāris, 2020

Valsts Kultūrkapitāla fonds līdz 2020. gada 27. martam pulksten 12.00 (sūtot pa pastu – līdz 23.03.2020. (pasta zīmogs)) pieņem projekta pieteikumus mērķprogrammā “Atbalsts muzikālā teātra žanra attīstībai”.

Latgales reģionālā televīzija veido raidījumu ciklu “Dezinformācijas varā?!”

Līdz pat 2020. gada janvāra beigām Latgales reģionālā televīzija (LRT) veidos divus raidījumu ciklus par medijpratību. Viens no tiem – “Latgales pierobeža – vieta, kur sākas Eiropas Savienība!”, otrs – “Dezinformācijas varā?!”. Septiņu raidījumu cikls „Dezinformācijas varā?!” ir par dezinformāciju medijos, ar mērķi noskaidrot un informēt, vai tā ir sastopama visur – radio, televīzijā, laikrakstos un žurnālos, kā arī internetā. Raidījumu laikā LRT žurnālistes Beatrise Jakobsone, Ausma Sprukte un Svetlana Dudarenoka uzrunās dažādu mediju pārstāvjus, uzklausīs viņu viedokli par dezinformāciju un kā viņi cīnās, lai nepieļautu tās publiskošanu. Tāpat tiks uzrunāti arī Latvijas iedzīvotāji, lai noskaidrotu, kādus medijus viņi patērē, un caur dažādu uzdevumu pildīšanu izpētītu, vai viņi izprot, kas ir dezinformācija, un vai spēj kritiski vērtēt mediju saturu. Raidījumu laikā par dezinformācijas tēmu žurnālistes diskutēs arī ar medijpratības eksperti, Valsts policijas pārstāvjiem un juristu.

Aktīvo iedzīvotāju fonds atbalstu piešķirs 4 programmās

Aktīvo iedzīvotāju fondā no 2020.-2024. gadam pilsoniskajai sabiedrībai Latvijā būs pieejams finansējums aktivitāšu īstenošanai četrās programmās: “Demokrātijas kultūra”, “Cilvēktiesības”, “Ilgtspēja un kapacitāte” un “Divpusējā un reģionālā sadarbība”.

Tuvāko projektu konkursu plānots izsludināt 2020. gada pavasarī. Tas būs stratēģisko projektu konkurss programmās “Demokrātijas kultūra” un “Cilvēktiesības”. Aicinām jau tagad iepazīties ar programmās atbalstāmo aktivitāšu ietvaru.

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts