Šobrīd Latvijā ik nedēļu vakcinējas ap 80 000 iedzīvotāju

Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu vakcinācija pret Covid-19 procesā ir vērojams kāpums – pirms nedēļas (18.10.) pirmdienas rītā vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji bija ievadījuši datus par 73166 vakcinācijas faktiem par nedēļu no 11. līdz 17.10., šonedēļ (25.10.) – 78207 par nedēļu no 18.10. līdz 24.10. Līdz ar to kāpums, salīdzinot pirmdienas datus, ir 7 %.* 

No kopējā iedzīvotāju skaita vakcināciju pret Covid-19 uzsākuši 58%, pabeiguši 51%; no iedzīvotājiem vecumā no 12 gadiem – vakcināciju uzsākuši 66%, pabeiguši – 59%.

Delna aicina Latgales NVO pārstāvjus piedalīties apmācībās par atklātības veicināšanu un korupcijas mazināšanu

“Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) aicina Latgales nevalstisko organizāciju pārstāvjus oktobra pēdējā nedēļā piedalīties vebināru ciklā (apmācībās) par atklātības veicināšanu un korupcijas mazināšanu. 
  • “Ko par Latviju stāsta pasaulē plaši lietotie korupcijas pētījumi?” otrdien, 26. oktobrī plkst. 15:30–17:00. Korupcijas apmēru noteikt nav viegli. Apskatīsim  starptautiskās pretkorupcijas kustības Transparency International veiktos un pasaulē plaši izmantotos korupcijas pētījumus un, ko tie stāsta par situāciju Latvijā.
  • “Kādu informāciju var iegūt, izmantojot Deputāti uz Delnas? Ko ar to darīt?” trešdien, 27. oktobrī plkst. 15:30–17:00. Apskatīsim Delnas populāro tīmekļa vietni “Deputāti uz Delnas” www.deputatiuzdelnas.lv un parādīsim, kā ikviens no mums to var izmantot – apskatīt, atlasīt un analizēt politisko partiju finanšu avotus, ziedojumu apmērus un arī Saeimas deputātu deklarētās intereses un daudz ko citu.
  • “Kas ir trauksmes celšana? Ko tā nozīmē ikvienam no mums?” ceturtdien, 28. oktobrī plkst. 15:30–17:00. Runāsim par trauksmes celšanu Latvijā, tās būtību, iepazīstināsim arī ar trauksmes cēlēju stāstiem un situācijām, par kurām trauksme būtu jāceļ. Pievērsīsim uzmanību arī jaunajam trauksmes celšanas likumam, kuram jāstājas spēkā jau šogad un skaidrosim, kā tas papildinās un pilnveidos jau esošo trauksmes celšanas kārtību publiskajā un privātajā sektorā.

Šonedēļ Latgalē 12 vietās notiks izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19

Šonedēļ visā Latvijā izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks 17 apdzīvotās vietās, realizējot pieeju – vakcinācijas pakalpojums pēc iespējas tuvāk cilvēku ikdienas gaitām. Izbraukuma vakcinācija rudens periodā tiks realizēta galvenokārt apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro pietikami liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktiem. Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās pašvaldības un vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji. Izbraukuma vakcinācijā tiks vakcinēts ar Moderna, Janssen, bet jauniešiem līdz 25 gadiem tiks piedāvāta Pfizer vakcīna.

Jaunieši ir aicināti pieteikties tiešsaistes medijpratības projektam “MediaLab”

No 25. līdz 29. oktobrim norisināsies tiešsaistes medijpratības projekts “MediaLab Critical Thinking”, kuru organizē Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs sadarbībā ar biedrību “New East”. Šī gada tēma – kritiskā domāšana.

Tuvojoties Pasaules Medijpratības un Informācijpratības nedēļai 2021, jaunieši vecumā no 14 līdz 22 gadiem tiek aicināti piedalīties projekta “MediaLab Critical Thinking” izglītojošajā programmā, kas palīdzēs attīstīt un uzlabot medijpratības prasmes. Projekts norisināsies tiešsaistē. Darba valoda – angļu valoda. Programma tiks pielāgota atbilstoši vecumposmam.

Rēzeknē jaunieši diskutēja par līdzdalības iespējām attālinātajā laikā

2021. gada 14. oktobrī Rēzeknē norisinājās jauniešu forums “KĀP-NES”, ko rīkoja biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas Izglītības pārvaldi un jaunatnes lietu speciālisti Eleonoru Ivanovu. Ņemot vērā esošo situāciju valstī, neparastākais šajā pasākumā bija iespēja piedalīties forumā kā klātienē, tā attālināti. Tā dalībnieki forumu nodēvēja par hirbīdpasākumu.

Klātesošie dalībnieki kopā ar moderatoru Vili Brūveri diskutēja par skolēnu līdzpārvaldēm, to būtību un iespējām ietekmēt ikdienas procesus. Dalībnieki dalījās savā pieredzē, kādas aktivitātes tika īstenotas līdz šim un arī atklāja, ka esošā situācijā, kad jebkurā brīdī klātienes mācības var pārvērsties attālinātajā mācību procesā, ir ļoti sarežģīti iesaistīt citus skolēnus savās rindās un aktivitātēs. Kopīgā diskusijā V.Brūveris ar jauniešiem meklēja atbildes, kādā veidā varētu nodrošināt jauniešu iesaisti skolas pašpārvaldēs attālināti.

Demokrātijas kafejnīca Rēzeknē

2021. gada 15. oktobrī no plkst. 14:00 līdz 16:00 Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā norisināsies demokrātijas kafejnīca, ko rīkot biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” sadarbībā ar biedrību “ART MARKET”.

Uz sarunām tiek aicināti vietējie iedzīvotāji un viedokļu līderi, lai neformālā atmosfērā pie kafijas tases diskutētu kopā ar Aleksandru Bartaševiču, Arnoldu Drelingu, Juri Gunti Vjaksi, Edmundu Teirumnieku un Ričardu Oļševski un veidotu konstruktīvu dialogu par aktuālajām tēmām vietējā kopienā – sabiedrības aktivitāte, iesaistīšanās, demokrātija un tās vērtības.

Vēl ir paredzēta demokrātijas kafejnīca, kas norisināsies 21. oktobrī Daugavpilī. Detalizēta informācija par šiem pasākumiem tiks publicēta pirms to norises.

Rēzeknē norisināsies jauniešu līderu forums “KĀP-NES”

2021. gada 14. oktobrī no plkst. 15:00 līdz 19:00 Rēzeknes pilsētas Kultūras namā (Brāļu Skrindu ielā 3) norisināsies jauniešu līderu forums “KĀP-NES”. Uz to tiek aicināti Rēzeknes pilsētas izglītības iestāžu audzēkņi, lai kopīgi diskutētu par mūsdienu jauniešu dzīvi – kur esam un kurp vēlamies doties. Forumā tiks aktualizēta jauniešu līdzdarbošanās un iesaistīšanās nozīme nevalstiskā sektora aktivitātēs, brīvprātīgajā darbā, ieskicētas sadarbības iespējas ar pašvaldību.

Kopā ar Ievu Jūhansoni un Vili Brūveri foruma dalībnieki arī noskaidros, kas šobrīd attur jauniešus aktīvi līdzdarboties, kā motivāciju ietekmē pandēmija un attālinātais darbs process, kā arī kopīgi mēģinās rast atbildes un ieteikumus, ko darīt šajā laikā, lai atkal atgūtu motivāciju līdzdarboties.

Pasākums norisinās projekta “Kompleksi pasākumi Latgales reģiona iedzīvotāju pilsoniskās aktivitātes veicināšanai” (Nr. 2021/LV/NVOF/MAC/049) ietvaros, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Apstiprināti 11 NVO projekti sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret Covid-19, tostarp arī DNVOAC projekts

Lai palīdzētu sasniegt nostādīto vakcinācijas mērķi, Sabiedrības integrācijas fonds apstiprinājis 11  projektu pieteikumus konkursā “Atbalsts NVO sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret Covid-19” nevaldības organizācijām (NVO). Konkursa ietvaros atbalstītas aktivitātes, kas informē Latvijas iedzīvotājus un atsevišķas sabiedrības grupas par vakcīnām un vakcinācijas kārtību, kā arī palīdz nokļūt līdz vakcinācijas punktam, tā veicinot vakcinācijas aptveri un nodrošinot individualizētu pieeju. Plānots, ka ar apstiprināto projektu aktivitātēm tiks uzrunāti 13 200-22 000 Latvijas iedzīvotāji. Apstiprināts arī biedrības "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs" iesniegtais projekta pieteikums “Atbalsts NVO sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret Covid-19 Latgales reģionā”.

Konkurss bērniem un jauniešiem “Eiropas kultūras mantojuma radītāji 2021”

Konkursa mērķis ir apzināt, novērtēt un motivēt bērnus un jauniešus, kuri vēro, pēta un interesējas par kultūras mantojumu. Tas dos iespēju apkopot pieredzi un stāstus par to, kā bērni un jaunieši, nākamie kultūras mantojuma saglabātāji, izprot vietējā kultūras mantojuma Eiropas dimensiju.

Konkursa nolūks ir mudināt jauniešus, jaunos Eiropas kultūras mantojuma radītājus (HeritageMakers), izpētīt savu apkārtni, izprast mantojuma jēdzienu, izklāstīt savu redzējumu, paust viedokli par kultūras mantojuma Eiropas dimensiju, kā arī to, kādas Eiropas vērtības glabā viņiem nozīmīgi kultūras mantojuma objekti.

Savos darbos var ietvert gan materiālo kultūras mantojumu, piemēram, pieminekļus un ēkas, dabas ainavas un ievērojamas vietas, gan arī nemateriālo kultūras mantojumu, piemēram, dejas, dziedāšanu vai vietējās kultūras tradīcijas.

Ļaujieties radošai interpretācijai!

Aktīvo iedzīvotāju fonds meklē pārstāvi darbam projektu atlases komisijā

Aktīvo iedzīvotāju fonds (AIF) līdz 14. oktobrim konkursa kārtībā meklē vienu pilsoniskās sabiedrības pārstāvi darbam AIF projektu atlases komisijā.

Prasības kandidātiem:

  1. vismaz piecu gadu darbības pieredze pilsoniskās sabiedrības sektorā vai darbā ar formālām, neformālām pilsoniskās sabiedrības organizācijām, vai valsts politikas veidošanā pilsoniskās sabiedrības jomā;
  2. profesionālā ekspertīze atbilstoši atlases komisijai atbilstošā konkursu veida specifikai - pieredze un zināšanas par pilsoniskās sabiedrības organizāciju praktisku darbību, mērķtiecīgu aktivitāšu īstenošanu, ilgtermiņa darbības plāniem/stratēģijām u.c.

Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts