ieteikt draugiem

Demokrātijas Akadēmija Daugavpilī

 

20.03.2023. Daugavpilī, Park Hotel Latgola, konferenču zālē notika Latgales reģionālās grupas, 2. reģionāla nodarbība. Demokrātijas akadēmijas projekts uzņem tempus un Latgales reģiona grupas dalībnieki no publiskās pārvaldes nevalstisko organizāciju sektora turpina apgūt unikāli izstrādātu un licencētu programmu, kuras mērķis ir stiprināt Latvijas sabiedrības pilsonisko kompetenci, spēcināt kapacitāti, uzlabot informācijas pieejamību, sekmējot sadarbību un uzticību starp sektoriem un arī pilsoniskās sabiedrības vidū.

Latgales reģiona grupas dalībnieki, pārstāvot Daugavpils, Augšdaugavas novada, Preiļu, Līvānu, Balvu, Krāslavas, Ludzas u.c. pilsētas apmeklēja nodarbību “Līdzdalības iesaistes veidi/ Dialoga apļu metode”. Nodarbības mērķis bija izpētīt līdzdalības veidus, kas ļautu kopienas (Latgales reģiona) dalībniekiem iesaistītes sabiedrības virzītā attīstības procesā, kuru kopā īstenojot, tiek radīti un sasniegti vietējā līmeņa vīzijas un mērķi, kā arī tā bija iespēja ne tikai domāt un reflektēt par demokrātijas būtību, bet arī apgūt un praktizēt dialoga prasmes, lai kļūtu par labāku sarunu biedru, izmantojot Somijā izstrādāto TimeOut dialoga metodi “Dialoga apļi”.

 

Latgales nodarbības lektori šoreiz bija Āris Ādlers, Alianses Pārnozariskai ilgtspējīgai attīstībai prezidents, vietu attīstības profesionālis, Ieva Morica, Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS izpilddirektore, Sarunu festivāla LAMPA līdzdibinātāja un direktore, Egita Prāma, Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS administratīvā direktore, Sarunu festivāla LAMPA līdzdibinātāja un programmas kuratore.

 

Nodarbības praktiskā nozīme ir tajā, ka Latgales reģiona dalībniekiem no publiskā vai nevalstisko organizāciju sektora, īstenojot savas funkcijas mācījās praktiski pielietot līdzdalības veidus un Dialoga apļu metodes, kas ļaus panākt īstenojamo savās organizācijās procesu un savstarpējās komunikācijas uzlabošanu, kā arī nonākt pie jauniem risinājumiem un atziņām.

 

Kā atzina Dalībnieki, mācību diena bija pārdomu raisoša un noderīga, kas liek domām virpuļot un celties spārnos! LAMPAS Dialogu apļos ikviens var apgūt un praktizēt dialoga prasmes un tādējādi kļūt par labāku sarunu biedru. Dialogs dod iespēju sadzirdēt un saprast cilvēka pieredzes, kas formulējušas viņu viedokli, kā arī ieraudzīt pasauli plašāk.

 

Dialogu apļa pamatā ir Somijā izstrādātā TimeOut metode, kas veicina sarunu kultūru starp cilvēkiem ar dažādām pieredzēm un viedokļiem ikreiz, kad vajadzīga dziļāka tēmas izpratne vai līdzvērtīga iespēja izteikties visiem sarunas biedriem. Lai saruna būtu konstruktīva, jāievēro tikai daži vienkārši noteikumi: ieklausīties un nepārtraukt citu runātāju, dalīties savā pieredzē, cienīt atšķirīgus viedokļus un drosmīgi risināt konfliktus.

 

“Dialogs ir demokrātiskas sarunu kultūras metode, kuras laikā cilvēks var labāk izprast apskatāmo jautājumu, citu cilvēku domas un savu nostāju. Dialoga mērķis nav pierādīt sava viedokļa pareizību vai panākt vienbalsību, taču labs dialogs ir veids, kā cilvēki var kopā nonākt pie jauniem risinājumiem un atziņām, saglabājot cilvēcisko saikni savā starpā. Dialogs dod iespēju sadzirdēt un saprast pieredzes, kas formulējušas cilvēku viedokli, un ieraudzīt pasauli plašāk, jo labas sarunas iedvesmo, dziedē un, galu galā, veido demokrātisku valsti,” stāsta Sarunu festivāla LAMPA direktore Ieva Morica.

 

Kā jau tika iepriekš minēts, mācību programma “Demokrātijas akadēmija” ietver četras informatīvi bagātas mācību dienas Rīgā ar nodarbībām no vadošajiem Latvijas ekspertiem un vismaz četras mācību dienas ar praktisku, ikdienā pielietojamu un izmantojamu prasmju apguvi katrā no Latvijas reģioniem, tostarp arī Latgalē.

 

Nākamā Latgales reģionālā nodarbība norisināsies 14.04.2023 Preiļos, kuras galvenais mērķis būs iepazīties un izprast konkrētās pašvaldības pieejamību katram sabiedrības loceklim no personas līdzdalības un iesaistes skata punkta, un pielietojot kartēšanas metodi, piedāvāt savu redzējumu, kā padarīt informāciju par pašvaldības iedzīvotāju iesaistes iespējām pieejamāku katram.

 

Mācību programmu īsteno biedrība “Latvijas lauku forums” sadarbībā ar Latvijas Pilsonisko aliansi, Dienvidlatgales NVO atbalsta centru, Kurzemes NVO centru, Valmieras novada fondu un Zemgales NVO centru. Demokrātijas akadēmiju finansē EEZ un Norvēģijas grantu programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.



Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts