Aktīvo iedzīvotāju fonds (AIF) aicina biedrību un nodibinājumu pārstāvjus pieteikties pieredzes izpētes braucienam uz Islandi, kas notiks š.g. 16.-20. septembrī. Pieredzes brauciena mērķis ir dot iespēju Latvijas organizācijām izzināt Islandes organizāciju pieredzi ne-projektu ieņēmumu piesaistē organizāciju ilgtspējas nodrošināšanai.
Pieteikšanās līdz 2024.g. 19.augustam (ieskaitot) elektroniski šeit: https://ej.uz/AIF_Islande. No vienas organizācijas var pieteikties maksimums divas personas. Pieteikuma anketā būs īsi jāraksturo sava motivācija un gaidas no pasākuma.
Organizatoriski tehniskie aspekti:
- Pieredzes brauciena darba valoda būs angļu valoda un tulkojums netiks nodrošināts.
- Dalībniekiem tiks segtas visas ar braucienu saistītās transporta un nakšņošanas izmaksas, kā tiks nodrošināta lielākā daļa no ēdienreizēm.
- Katrs dalībnieks pats būs atbildīgs par nokļūšanu no savas dzīvesvietas uz Rīgas lidostu un atpakaļ, taču AIF var segt ceļa izmaksas.
- Izlidošana: 16.septembrī pl. 10.45. (lidmašīnas pacelšanās laiks Rīgas lidostā)
- Atgriešanās: 20.septembrī pl.19.05 (lidmašīnas nosēšanās laiks Rīgas lidostā)
Brauciena konteksts un plānotais saturs:
Lai gan labklājības situācija Latvijā un Islandē būtiski atšķiras, tomēr abu valstu iedzīvotāju blīvums ir salīdzināms, tāpēc AIF ieskatā Islandes organizāciju pieredze ne-projektu finansējuma piesaistē Latvijas organizācijām var būt noderīga un iedvesmojoša.
Pieredzes brauciena laikā plānots iepazīties ar tematiski ļoti atšķirīgu Islandes pilsoniskās sabiedrības organizāciju pieredzi, kā ar sabiedrības atbalstu (ziedojumi, brīvprātīgais darbs, biedru naudas) un mērķtiecīgu saimnieciskās darbības attīstību, kas saistīta ar organizācijas pamatdarbību, arī valstī ar mazu iedzīvotāju skaitu (380tk), ir iespējams nodrošināt organizāciju ilgtermiņa darbu.
Šobrīd zināms, ka tiks apmeklētas vismaz šādas organizācijas (to saraksts tiks papildināts):
- Samtökin 78' (Islandes Nacionālā Kvīru organizācija) – nodrošina interešu pārstāvību, izglīto sabiedrību par dažādības un tolerances tēmām. Finansējumu piesaista galvenokārt ar ziedojumiem caur telemārketingu. Nozīmīgs pieredzes devējs netradicionālu ziedojumu metožu izmantošanā.
- Landsbjörg (Islandes Meklēšanas, glābšanas un traumu profilakses asociācija) – visā valstī regulāri nodrošina meklēšanas un glābšanas operācijas ar vairākiem desmitiem vienību un 5 000 brīvprātīgajiem. Finansējumu piesaistot ar ziedojumiem un tirgojot suvenīrus. Nozīmīgs pieredzes devējs sistemātiskā brīvprātīgo iesaistē un koordinēšanā.
- Landvernd (Islandes vides asociācija) – aktualizē vides un klimata jautājumus, iesaistās interešu pārstāvībā. Finansējumu nodrošina 5000 biedru ikgadējie maksājumi. Nozīmīgs pieredzes devējs biedru organizēšanā un biedru naudas iekasēšanā.
Ja arī jūs zināt kādu Islandes organizāciju, kas veiksmīgi darbojas ne-projektu finansējuma piesaistē savas organizācijas pamatdarbības nodrošināšanā, aicinām par to informēt AIF vadītāju Inesi Puriņu uz epastu: inese.purina@activecitizensfund.lv.
*Raksta noformēšanā izmantots foto no https://www.visiticeland.com
Pieredzes brauciena norisi finansē Norvēģija, Islande un Lihtenšteina caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds" un tās divpusējās sadarbības apakšprogrammu.