ieteikt draugiem

SARUNAS PAR SVARĪGO kopā ar režisoru Mārtiņu Eihi

 

16. decembrī plkst.17.00. Rēzeknes teātrī “Joriks” tiksimies ar režisoru, šī gada “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvēju Mārtiņu Eihi. Biedrības ESTO AIF projekta „Klausies.Saproti.Rkojies.” sestajā  diskusiju cikla „Sarunas par svarīgo” notikumā runāsimies par režisora dzīves redzamo un neredzamo pusi. Mēģināsim rast atbildes uz jautājumiem, vai teātra māksla un aktiermeistarība palīdz saskarsmē ar līdzcilvēkiem, vai izrāžu materiāls palīdz “iekustināt”, dziļāk izprast sabiedrību un tās indivīdus.

 

Režisors Mārtiņš Eihe tiek dēvēts par pirmo no deviņdesmito gadu ienākušā “jaunā viļņa” režisoriem. Ar Rēzeknes teātri „Joriks” sāka strādāt jau 2017.gadā, 2020.gadā viņš kļuva par šī teātra māksliniecisko vadītāju, tomēr tikai 2021.gada jūlijā Mārtiņa Eihes vārdu beidzot iepazina lielākā daļa Rēzeknes latviski un krieviski runājošās sabiedrības. Pēc izrādes „Mans kaimiņš ebrejs”, ko Rēzeknes Zaļās Sinagogas kvartāla ieliņās un pagalmos vairākas dienas izspēlēja profesionālie aktieri,  dažādu mūziķu un deju kolektīvu dalībnieki,  vienaldzīgo nebija. Šobrīd Mārtiņš Eihe strādā pie vairākām sērijas “Dziļurbums” izrādēm, kurās tiks apskatītas vairākas demokrātijas un pilsoniskās sabiedrības procesus atainojošas tēmas – ekstrēmisma veidošanās,  integrācijas, dažādu kultūru līdzdzīvošanas jautājumi, pierobežas īpatnības un Latgales kultūrvēsturiskiem procesi.

Diskusiju cikla “Sarunas par svarīgo” mērķis ir aicināt uz sarunu kādu sabiedrībai zināmu kultūras personību – literātu, mūziķi, kino režisoru, mākslinieku, baudīt viņa radītos darbus, kā arī diskutēt par mākslinieka-indivīda lomu sabiedrības vērtību veidošanā, tā spēju vai nespēju ietekmēt demokrātijas procesu norisi.

Projekta ietvaros plānotas 19 tikšanās ar dažādiem kultūras jomu pārstāvjiem. Diskusiju cikls turpināsies līdz 2023.gadam. Sarunas ierakstu vai tā fragmentu varēs atrast biedrības ESTO mājaslapā biedribaslg.lv un sociālajā tīklā facebook.

Ievērojot Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas noteikumus, uz klātienes tikšanos ar mākslinieku aicinām tikai cilvēkus ar Covid-19 vakcinācijas un izslimošanas sertifikātiem. Pasākuma laikā būs jāievēro distance un jālieto sejas maskas. Vietu skaits – ierobežots!Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts