ieteikt draugiem

“Meža vēlēšanās 2021” uzvarēja Panda Anda

 

2021. gada 5. jūnijā ar simulāciju “Meža vēlēšanas 2021”, kad mazākie Līvānu novada iedzīvotāji varēja balsot 8 vēlēšanu iecirkņos Līvānu novadā par 5 kandidātiem, noslēdzās akcija #EjamVisiBalsot.

No 588 bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem, kas dzīvo Līvānu novadā, “Meža vēlēšanās 2021” piedalījās 33% vēlētāju jeb 195 bērni. Par uzvarētāju kļuva Panda Anda, iegūstot 82 balsis jeb 42% no visām balsīm. Ar 44 balsīm 2.vietā palika Čeizs Ķepa, 32 balsis bērni atdeva par Zaķi Zibsni, kas ierindojās 3.vietā. Pūce Bobo saņēma 28 balsis, bet tikai 14 vēlētāju atbalstu ieguva Ezis Adata.

Ko plāno turpmāk darīt Panda Anda? Par to šis video stāsts.

 

 

 

 

Uz “Meža vēlēšanām 2021” nāca kā labi sagatavojušies vēlētāji, kas bija izpētījuši materiālus, katra kandidāta solījumus un bija par 100% pārliecināti, kam atdos savu balsi. Bija arī tādi vēlētāji, kas līdz pēdējam brīdim nevarēja izlemt, par ko balsot, un lēmumu pieņēma, balsoties savās simpātijās, nevis ņemot vērā teiktos solījumus.

Kā atzina Līvānu novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Inta Raubiška, tad daudzi vecāki ir devušies uz pašvaldību vēlēšanām, jo viņu bērni ir mudinājuši tajās piedalīties, lai paši varētu doties uz “Meža vēlēšanām 2021”. Arī vairāki vecāki apstiprināja, ka bērni ļoti vēlējās piedalīties un aiziet nobalsot, kā dēļ uz vēlēšanu iecirkņiem devās visi kopā.

Biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” koordinators Oskars Zuģickis ir gandarīts par sasniegtajiem rezultātiem: “Tā bija vēl nebijusi akcija Latvijā. Lai gan pandēmijas dēļ diemžēl nebija iespēja klātienē apmeklēt visas izglītības iestādes, taču mēs ļoti strādājām, lai visi “Meža vēlēšanu 2021” balsstiesīgie bērni uzzinātu par kandidātiem, lai saprastu, kāpēc ir jādodas balsot un lai mudinātu arī savus vecākus darīt tāpat.”

Šādi pasākumi, kas mudina kā bērnus, tā jauniešus izprast vēlēšanu būtību un nozīmīgumu, arī turpmāk varētu notikt pirms vēlēšanām Latgalē, jo interesi izrādīja kā Daugavpils un Riebiņu novada pašvaldības, tā arī Daugavpils pilsētas pārstāvji. Diskusija ar deputātu kandidātiem, kurā piedalījās Līvānu novada pamatskolu un vidusskolu audzēkņi, arī piesaistīja interesi un aktualizēja jauniešiem būtiskus tematus, parādot, vai un kā politiskie spēki plāno šo jomu attīstīt turpmākajos četros gados. Diskusija parādīja, ka politisko partiju pārstāvjiem tā ir iespēja mācīties runāt tā, lai viņu nostāju spētu saprast jaunieši. Savukārt jauniešiem bija iespēja vairāk uzzināt par to, kas ir partiju programmas un kā tās izvērtēt.

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Informācijai: Oskars Zuģickis, DNVOAC koordinators, t.: 26565858, e-pasts: oskars@nvoc.lvMēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts