ieteikt draugiem

LAMPA aicina piedzīvot sarunas 10 kopā skatīšanās vietās Latgalē

 

Septītā Sarunu festivāla LAMPA notikumus šogad varēs piedzīvot 20. un 21. augustā Cēsu pilsētvidē, tiešraidē festivāla mājaslapā un 47 kopā skatīšanās vietās visā Latvijā, 10 no tām – Latgalē. No Viļakas līdz Krāslavai – LAMPAS notikumiem varēs sekot līdzi vietās, kas atvērtas un pieejamas plašam interesentu lokam, tā turpinot pērn aizsākto tradīciju.

Kopā skatīšanās vieta – tā ir vieta jebkur Latvijā, kur svarīgas LAMPAS vērtības, jebkura vieta, kur iespējams sanākt kopā, kopā skatīties festivāla tiešraidi un veidot sarunu par šī gada LAMPAS pasākumiem.

“Kā novērojām pagājušajā gadā, arī šogad kopā skatīšanās vietu pieteikšanā aktīvi iesaistās bibliotēkas – kopā apmēram piektā daļa no visām kopā skatīšanās vietām, tāpat arī kultūras un saieta nami, jauniešu centri, muzeji, kafejnīcas un biedrības. Šī gada LAMPAS virstēma ir “cieņa”, un mēs aicinām ne tikai kopā skatīties festivāla pasākumu tiešraides, bet arī apspriest dzirdēto un veidot savas sarunas par svarīgām un aktuālām tēmām, neaizmirstot, ka saruna bez cieņas kļūst par cīņu, kurā uzvarētāju nav,” aicina Kristīne Leontjeva, LAMPAS kopā skatīšanās vietu koordinatore.

Latgalē Sarunu festivāla LAMPA kopā skatīšanās notiks Galēnu Kultūrvēstures biedrībā, Krāslavas novada centrālajā bibliotēkā, aktīvās atpūtas vietā “Ezertūre” Viļakā (organizē “Ziemeļlatgales partnerība”), Preiļu novada Kultūras centrā, Lūznavas muižā, Balvu novada muzejā, Dagdas Tūrisma informācijas centrā, Daugavpils Jauniešu neformālās izglītības centrā, Daugavpils novada domes Izglītības pārvaldē un biedrībā “Lai sapņi piepildās” Ilūkstes pusē.

Ņemot vērā šobrīd spēkā esošos publisko pasākumu apmeklējuma ierobežojumus, kopā skatīšanās vietu saimnieki izvēlējušies “zaļo” vai “dzelteno” pasākuma norises veidu. Lai uzzinātu, kādi noteikumi ir spēkā katrā konkrētajā kopā skatīšanās vietā, klikšķiniet uz tās nosaukumu kartē un noskaidrojiet pasākuma veidu. Tāpat katras LAMPAS kopā skatīšanas vietas rīkotāji izvēlas savu tiešraižu programmu, ar kuru varēs iepazīties, uzklikšķinot uz konkrētu vietu kartē, kur būs pieejama informācija arī par tās darba laikiem.

Ieeja zaļajā jeb drošā pasākumā iespējama, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pilna vakcinācijas kursa pabeigšanu vai pārslimošanas faktu pēdējā pusgada laikā, kopā ar ID karti vai pasi. Šī prasība attiecas arī uz bērniem, tāpēc bērni līdz 12 gadu vecumam šīs kopā skatīšanās vietas apmeklēt nevarēs. Dzelteno jeb daļēji drošo pasākumu varēs apmeklēt gan tie, kuri ir ieguvuši imunitāti pret Covid-19, vakcinējoties vai izslimojot šo slimību, gan tie, kuri pēdējo 48 stundu laikā ir veikuši Covid-19 testu, nosakot SARS-CoV-2 vīrusa RNS, un tas ir negatīvs, vai pēdējo 6 stundu laikā ir veikuši Covid-19 ātro antigēna testu un tas ir negatīvs. Pie ieejas būs jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, kas apliecina šos faktus. Daļēji drošā līmeņa pasākumus kopā ar vecākiem varēs apmeklēt arī bērni līdz 12 gadu vecuma sasniegšanai, kuri nav vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, un viņiem pirms pasākuma nav jāveic tests.

Vairāk informācijas par festivālu un tā programmu meklējiet festivalslampa.lv/lv.

Par Sarunu festivālu LAMPA

Sarunu festivāls LAMPA ir vieta brīvai un cieņpilnai domu apmaiņai, vērtīgām sarunām, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai. Tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt, un visiem, kas gatavi uzklausīt. Galvenais festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā.

LAMPAS kopā skatīšanās vietas tiek veidotas sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā. Finansiālu atbalstu sniedz arī Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Festivāla komandu veido Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, Swedbank Latvija, Cēsu novada pašvaldība, komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”, reklāmas aģentūra “Armadillo” un “British Council” pārstāvniecība Latvijā.

Papildu informācija: Kristīne Leontjeva, Sarunu festivāla LAMPA kopā skatīšanās vietu koordinatore, 29 346 386, kristine.leontjeva@britishcouncil.orgMēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts