ieteikt draugiem

Aktīvo iedzīvotāju fonds gatavojas pirmajiem projektu konkursiem

 

Lai arī koronvīrusa COVID-19 dēļ Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) svinīgais atklāšanas pasākums 24. martā tika pārcelts, darbs pie fonda pirmo projektu konkursu sagatavošanas nav apstājies – pirmos konkursus bija un joprojām ir plānots izsludināt 2020. gada otrajā ceturksnī.  Savukārt fonda klātienes svinīgais atklāšanas pasākums, kurā bija paredzēts iepazīstināt ar fonda darbību un atbalsta programmām Latvijā, klātienes formā nenotiks – ar šo informāciju AIF pārstāvji iepazīstinās reizē ar pirmo konkursu informatīvajiem tiešsaistes semināriem.

Lai arī jau sākotnēji pirmo projektu konkursu plānojām izsludināt aprīļa beigās, COVID-19 ir viesis izmaiņas. Domājot, kā atbalstīt NVO sektoru šajā laikā, esam pārplānojuši konkursu kalendāru, palielinot līdz jūlijam/augustam izsludināmo naudas apjomu un konkursu skaitu,” informē Latvijas Pilsoniskās alianses direktore un AIF padomes vadītāja Kristīne Zonberga.

Kopumā šogad Aktīvo iedzīvotāju fonds Latvijas pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai sadalīs nedaudz vairāk nekā 3 miljonus eiro vērtu finansējuma apjomu. Aprīļa beigās/maija sākumā tiks izsludināti konkursi par 2,8 miljoniem eiro pilsoniskajām iniciatīvām un līdzdalības aktivitātēm, savukārt vasaras pirmajā pusē – vēl 315 000 eiro pilsoniskās sabiedrības organizāciju kapacitātes stiprināšanas pasākumiem.

Mūsu plāns ir pirmos divus konkursus izsludināt līdz maija sākumam. Pirmais konkurss būs vērsts uz ilgtermiņa projektiem ar stratēģisku ietekmi līdz pat 4 gadu darbības termiņam programmās „Demokrātijas kultūra” un „Cilvēktiesības” ar kopējo atbalsta apjomu no fonda līdz 105 000 eiro katram projektam. Savukārt otrs konkurss būs vērsts uz mazākām un īstermiņa rīcībām aktuālu un steidzamu iniciatīvu īstenošanai interešu pārstāvības un pilsonisko aktivitāšu nodrošināšanai – ar īstenošanas laiku līdz 1 gadam par kopējo summu līdz 10 000 eiro katram projektam. Ja šie abi konkursi ir vairāk vērsti uz iniciatīvām un līdzdalību, tad pēc to iesniegšanas termiņa noslēguma, vasaras sākumā/vidū tiks atvērta pieteikšanās arī kapacitātes stiprināšanas projektu iesniegšanai, kad būs skaidrāk saprotams, kā tieši organizācijām stiprināt sevi,” skaidro AIF vadītāja Inese Siliņa.

Precīzus konkursu izsludināšanas datumus šobrīd gan vēl nav iespējams noteikt, jo norit ar konkursu saistīto dokumentu saskaņošana ar EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu biroju Briselē, kā arī projektu iesniegšanas IT sistēmas izstrāde. Turklāt jāņem vērā, ka saistībā ar COVID-19 izmaiņām dažādi saskaņošanas procesi ar finanšu instrumentu biroju Briselē šobrīd var kavēties.

Tāpat, līdz pirmo konkursa izsludināšanai www.activecitizensfund.lv tiks papildināta ar projektu iesniedzējiem noderīgu informāciju. Sekojiet līdzi jaunumiem mājaslapā un facebook.com/AktivoIedzivotajuFonds.

Latvijas Aktīvo iedzīvotāju fonds ir viens no 13 Aktīvo iedzīvotāju fonda saimes, kuru darbību finansē EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenti jeb Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas nodokļu maksātāji. Fonda mērķis ir pilsoniskās sabiedrības un iedzīvotāju līdzdalības stiprināšana un mazaizsargāto iedzīvotāju grupu spēju vairošana.

Ar AIF darbības ietvaru – programmām un projektu veidiem – aicinām iepazīties šajā infografikā.Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts