ieteikt draugiem

5. jūnijā Līvānu novadā balsot pie urnām dosies arī bērni

 

Līdz pašvaldību vēlēšanām Līvānu novadā tiks īstenota Latvijā vēl nebijusi akcija #EjamVisiBalsot, kuru realizēs biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC). Iesaistot Līvānu novada jauniešus un pašus mazākos iedzīvotājus no pirmskolas izglītības iestādes, vispārizglītojošo skolu 1.-4. klašu skolēnus, tiks īstenotas vairākas aktivitātes, palielinot izpratni par aktīvas pilsoniskās sabiedrības un vēlēšanu nozīmi vietējās kopienas attīstībā.

Līvānu novada bērni un jaunieši – topošie un esošie jaunie vēlētāji – tiks mudināti piedalīties lēmumu pieņemšanas procesos. Lai aktivizētu sabiedrību un nākošajiem vēlētājiem radītu priekšstatu par vēlēšanām, mēnesi pirms kārtējām pašvaldību vēlēšanām, tiks īstenota Latvijā nebijusi akcija #EjamVisiBalsot!

 

Līvānu novadā tiks izspēlēta vēlēšanu simulācija “Meža vēlēšanas 2021”, kurās ar piecu tēlu – kandidātu palīdzību tiks izspēlēta gan priekšvēlēšanu aģitācija un informatīvā kampaņa, gan diskusijas ar vēlētājiem. Tēli gan klātienē, gan tiešsaistē tiksies ar Līvānu novada izglītības iestāžu 1.-4. klašu skolēniem, lai neformālā gaisotnē stāstītu par vēlēšanām, to nozīmi, prezentētu sevi, mudinot vēlēšanu dienā kopā ar vecākiem, vecvecākiem, radiem un draugiem doties balsot uz vēlēšanu iecirkņiem.

“Meža vēlēšanas 2021” norisināsies kopā ar kārtējām pašvaldību vēlēšanām 2021. gada 5. jūnijā. Līdzās esošajiem astoņiem vēlēšanu iecirkņiem Līvānu novadā sadarbībā ar pašvaldību ir plānots izveidot bērnu vēlēšanu iecirkņus, kur paši mazākie vēlētāji varēs atdot savu balsi par vienu no kandidātiem – Ezi Adatu, Čeizu Ķepu, Pūci Bubo, Pandu Andu un Zaķi Zibsni. Ar katru no kandidātiem mazie vēlētāji būs iepazinušies pirms un, balstoties uz viņu programmās norādītajiem principiem un simpātijām, viņi atdos savu balsi par tīkamāko kandidātu “Meža vēlēšanās 2021”. 2021. gada 5. jūnija vakarā tiks apkopots “Meža vēlēšanas 2021” balsojums un paziņots uzvarētājs.

Savukārt jauniešiem visnozīmīgākā no aktivitātēm būs 19. maijā paredzētā diskusija ar četru politisko partiju pārstāvju kandidātiem par to, kādas aktivitātes Līvānu novadā nākotnē tiek plānotas jauniešiem, kā uzlabot jauniešu ieinteresētību būt pilsoniski aktīviem. Moderatora vadībā tiks veidots strukturēts dialogs starp jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem (pēc “Kafija ar politiķiem” principiem”), lai jauniešos radītu izpratni par to iespējām iesaistīties lēmumu pieņemšanā, uzlabojot savas nākotnes dzīves kvalitāti, savukārt topošajos deputātos aktualizēt jaunatnei aktuālās tēmas un vajadzības.

Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) statistikas rezultātiem izriet, ka Līvānu novads ir ar viszemāko vēlētāju aktivitāti (gan Saeimas, gan pašvaldību vēlēšanās) Viduslatgalē un ceturtais neaktīvākais Latgales reģionā pēdējo 10 gadu laikā. Lai palielinātu šo rādītāju un mudinātu sabiedrību iesaistīties vēlēšanu procesā, stiprinātu NVO un iedzīvotāju savstarpējo sadarbību, kā arī bērniem un jauniešiem radītu priekšstatu par vēlēšanām, izmantojot neformālus procesus, tiks īstenota akcija #EjamVisiBalsot! Šīs iniciatīvas ideja nāk no Somijas, kur 2019. gadā, lai mudinātu pieaugušos doties uz Eiropas Parlamenta vēlēšanām, tika īstenota līdzīga akcija, kas guva lielu rezonansi valstī un atsaucību no bērniem un vecākiem. Arī šogad, paralēli vēlēšanām, dažās Somijas pilsētās norisināsies bērnu vēlēšanas.

Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” ir viena no vadošajām demokrātiskās un pilsoniski aktīvas sabiedrības stiprinātājām Latvijā, kas Latgales reģionā īstenojusi vairākus reģiona NVO sektoram nozīmīgus projektus. Kopā ar piecām pieredzes bagātām Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizācijām – Latvijas Pilsoniskā alianse, Latvijas Lauku forums, Kurzemes NVO centrs, Valmieras novada fonds un Zemgales NVO atbalsta centrs – 2018. gadā izveidoja NVO apvienību, kas šobrīd pilda EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” administratora lomu Latvijā.

 

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Informācijai: Oskars Zuģickis, DNVOAC koordinators, t.: 26565858, e-pasts: oskars@nvoc.lvMēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts