ieteikt draugiem

13 fondu saime ceļā uz stiprāku pilsonisko sabiedrību

 

Gandrīz 200 miljoni eiro novirzīti pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai - šāds Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu atbalsts apliecina pilsoniskās sabiedrības nozīmīgumu demokrātijas, cilvēktiesību un sociālās saliedētības procesos visā Eiropā. To Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) ietvaros ievieš 13 fondi Eiropas valstīs. Viens no tiem ir Latvijas Aktīvo iedzīvotāju fonds, kas AIF saimei ir piebiedrojies pirms 3 mēnešiem.

AIF programmas ieviešanu EEZ / Norvēģijas finanšu instrumentu birojs sāka 2017. gadā. Programmu šobrīd īsteno fondi Bulgārijā, Horvātijā, Čehijā, Igaunijā, Grieķijā, Latvijā, Lietuvā, Maltā, Polijā, Portugālē, Rumānijā, Slovākijā un Slovēnijā.
Visās valstīs programmu sadarbībā ar finanšu instrumentu biroju administrē konkrēto valstu NVO apvienības. "NVO ir neatkarīgs spēks ar unikālām iespējām popularizēt idejas, vērtības un arī atbildīgu rīcību," reiz pauda Sjurs Larsens (Sjur Larsen), Norvēģijas Ārlietu ministrijas Centrālās Eiropas un EEZ grantu nodaļas direktors. Viņš piebilda, ka pilsoniskās sabiedrības un tās sargsuņa, konsultatīva un pilsoņu iesaistes loma bija un būs svarīga. NVO iesaistīšanās palīdz panākt kompromisu, atrast risinājumus un saglabāt fokusu, lai ikviens gūtu labumu.
Lai arī finansējuma apjoms katra fonda darbībai konkrētajā valstī un to NVO apvienības izvirzītie stratēģiskie mērķi savas valsts pilsoniskās sabiedrības attīstībai atšķiras, visus fondus vieno kopīgais virsmērķis – stiprināt pilsonisko sabiedrību un iedzīvotāju līdzdalību un vairot mazaizsargāto iedzīvotāju grupu spējas. Plašāk par AIF darbību lasiet šeit.Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts