ieteikt draugiem

Kopienu līderi no Daugavpils pilsētas un Daugavpils un Ilūkstes novadiem apguva tiešsaistes rīkus

 

Pateicoties biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” un British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstam, projekta “Darbīgās kopienas Latgalē” ietvaros no 2020. gada novembra līdz 2021. gada februārim Latgalē tika īstenotas sešas kopienu iniciatīvas. Viena no tām bija biedrības "Lai sapņi piepildās" projekts "Kā būt kopā attālināti jeb robežu nav". 

 

 

Projekta  ietvaros noritējušas Daugavpils pilsētas, Daugavpils un Ilūkstes novadu kopienu līderu tiešsaistes mācības par attālinātās komunikācijas iespējām. Četru nedēļu garumā 21 dalībnieks apguva digitālās prasmes – Zoom platformas nianses, salīdzināja ar citām alternatīvām platformām, iemācījās rīkot savu Zoom konferenci, rādot prezentācijas materiālus, praktiski izmēģināja Mindmup iespējas, kā arī guva ieskatu par citām digitālām iespējām, kā organizēt attālinātās aktivitātes. Atsevišķa praktiska nodarbība tika veltīta psiholoģiskām metodēm, kā tikt galā ar bailēm, uzsākot attālināto komunikāciju.

 

Projekta noslēdzās ar forumu, kura laikā dalībnieki prezentēja apgūtās iemaņas, diskutēja par tiešsaistes lietišķās etiķetes niansēm, kā arī guva iedvesmu no uzaicinātajiem viesiem, kuri dalījās savā pieredzē par tiešsaistes aktivitātēm. Forumā piedalījās dziedātāja un džeza kluba vadītāja Inna Kralika, deju kluba “Juventa” vadītāja un sertificēta instruktore “Saules Cigun” Tatjana Lapkovska, uztura konsultante, ājurvēdas speciāliste Ilona Petkūne un ģitārspēles pasniedzējs Andrejs Gaiduks. Visi foruma viesi savas specifiskās apmācības, nodarbības un citas aktivitātes, kuras iepriekš vadīja klātienē, šobrīd organizē tiešsaistē, izmantojot gan Zoom, gan Skype, gan Facebook un Instagram. Viesi mudināja dalībniekus uzdrīkstēties attālinātajām iniciatīvām, jo šobrīd tā ir vienīgā izeja, lai neattālinātos un neatsvešinātos viens no otra.

 

Projekta ietvaros organizētāji dalībniekiem sarīkoja nelielu pārsteigumu – pašizgatavotas motivējoši – iedvesmojošas atklātnes, kas ar saviem skaistajiem attēliem un iedvesmojošiem vārdiem mudina dalībniekus uzdrīkstēties. Atklātnes ir pieejamas digitālā veidā, kā arī katrs dalībnieks saņēma pa pastu savu atklātni iedvesmai.

 

Prieks par dalībnieku aktivitāti, atraktivitāti un atbalstu, ko mācību laikā tie sniedza viens otram un ko turpināja darīt slēgtā Whatsapp grupā. Pēc valstī esošo ierobežojumu beigām projekta dalībnieki plāno satikties klātienē.  Pateicoties projekta dalībnieku iedvesmai un pozitīvajām atsauksmēm (atsauksmes pielikumā) , biedrība “Lai sapņi piepildās” saprot, ka iesāktais ir jāturpina un ka kopienu līderi ir jāiedvesmo attālinātajām iniciatīvām, jo ieguvēji tad būs visi! Martā sekos projekta turpinājums.

 

Projekts tika īstenots ar biedrības "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs" atbalstu, un tas ir tapis sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā “People to People Cultural Engagement” programmas ietvaros. Vairāk par British Council darbību Latvijā meklē: www.britishcouncil.lv.Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts