ieteikt draugiem

Noslēgusies dalībnieku atlase dalībai starptautiskajā cilvēktiesību jomas organizāciju kapacitātes celšanas akadēmijā

 

Aktīvo iedzīvotāju fonds dalībai starptautiskajā cilvēktiesību aizstāvības organizāciju kapacitātes celšanas akadēmijā apstiprinājis trīs organizācijas – biedrību "Balvu Teritoriālā invalīdu biedrība", biedrības “Centrs MARTA” Liepājas filiāli un biedrību “LiveIntegro”. Kopumā dalībai akadēmijā pieteicās deviņas organizācijas.

Nataļja Novikova, kas ir biedrības “LiveIntegro” valdes locekle, dalību akadēmijā uzskata par lielisku iespēju stiprināt savas zināšanas un pieredzi: “Gan mana personīgā, gan biedrības iepriekšējā pieredze un darbība ir tieši saistīta ar cilvēktiesību jautājumiem. Strādājam ar bērniem un jauniešiem ar invaliditāti – vēlamies viņiem sniegt iespēju veidot pilnvērtīgu sociālo dzīvi, uzlabojot viņu dzīves kvalitāti un nodrošinot tās pašas iespējas un tiesības kā veseliem cilvēkiem. Arī pati ikdienā pārvietojos ratiņkrēslā, tāpēc labi zinu, ar kādām problēmām un izaicinājumiem saskaras šie jaunieši. Ceru, ka akadēmija sniegs man iespēju apgūt jaunas prasmes un idejas, lai mūsu organizācija spētu darboties vēl labāk un sniegt pienesumu mūsu sabiedrībai. Vēlos iepazīties ar līdzīgām organizācijām Eiropā, kā arī dalīties savā pieredzē ar citiem.”

Līdzīga motivācija dalībai akadēmijā ir arī biedrības "Balvu Teritoriālā invalīdu biedrība" pārstāvei -  organizācijas brīvprātīgajai Paulai Lukstei, kas atzīst, ka viņai patiešām rūp cilvēki ar īpašām vajadzībām – “ikdienā kopā ar biedrību mēģinām rast risinājumus šo cilvēku integrēšanai sabiedrībā. Vēlos savu pieredzi un zināšanas bagātināt, lai spētu darboties produktīvāk un attīstīt demokrātijas idejas arī reģionos.”

Jūtot atbildību palīdzēt  grūtībās nonākušajiem un vēloties veidot sadarbību ar līdzīgi domājošajiem citviet Eiropā, biedrības “Centrs MARTA” Liepājas filiāli akadēmijā pārstāvēs sociālā darbiniece Madara Lapsa. Madara cilvēktiesību jomā strādā nesen, viņas iepriekšējā profesionālā pieredze saistīta ar cilvēkiem, kas cieš no narkotiku un alkohola atkarības, ieslodzītajiem, varmākām, HIV inficētām personām, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un tagad – sievietēm, kuras piedzīvojušas vardarbību. Pati Madara atzīst, ka “reizēm cilvēktiesības ir vienīgais, kas atlicis šiem cilvēkiem, kuriem dzīve vai viņu pašu izvēles ir atņēmušas visu citu. Mana interese piedalīties akadēmijā ir saistīta ar vēlmi šiem cilvēkiem palīdzēt pēc iespējas kvalitatīvāk un profesionālāk. Manuprāt, tas ir ikviena pienākums - sniegt roku tiem, kuri ir grūtībās un dažādu iemeslu dēļ paši nevar iestāties par savām tiesībām. Piedaloties akadēmijā, vēlos pilnveidot savas zināšanas cilvēktiesību jomā un veidot sadarbības tīklus ar citām valstīm, jo īpaši tām, kurās lielākā daļa iedzīvotāju saskaras ar cilvēktiesību pārkāpumiem."

Akadēmija norisināsies tiešsaistē ar iespējamu klātienes noslēguma pasākumu Oslo, pulcējot ap 50 dalībniekiem no visām 15 Aktīvo iedzīvotāju fonda dalībvalstīm un Norvēģijas. Akadēmijas mērķis ir dot iespēju organizācijām sanākt kopā, mācīties un apspriest izaicinājumus, problēmas un veiksmes stāstus savas darbības ietvaros, radot satikšanās platformu un stiprinot savstarpējo sadarbību cilvēktiesību jautājumos.

Pirmā akadēmijas tikšanās plānota jau martā – reizi mēnesī līdz pat jūnijam dalībnieki tiksies tiešsaistes diskusijās un darbnīcās, bet starpposmā pielietos uzzinātoto praksē. Jūlijā un augustā turpināsies praktiskie uzdevumi ar iespējamu noslēguma pasākumu rudenī Oslo, Norvēģijā.

Cilvēktiesību aizstāvības organizāciju kapacitātes celšanas akadēmija notiks pasākuma “Aktīvo iedzīvotāju dienas 2021 - Active Citizens 4 Human Rights” ietvaros. To organizē Rumānijas Aktīvo iedzīvotāju fonds un Norvēģijas Helsinku Komiteja ar mērķi celt nelielu, jaunu, vietēja mēroga cilvēktiesību aizstāvības organizāciju kapacitāti.



Mēs zinām, kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts