Ar „Covid-19” pārslimojušais: Laikam tomēr riskētu un potētos

Sabiedrības integrācijas fonds apstiprinājis 11 projektu pieteikumus konkursā “Atbalsts NVO sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret „Covid-19” nevaldības organizācijām (NVO)". Starp atbalstītajiem ir arī projekts “Atbalsts NVO sabiedrības informēšanai par vakcināciju pret „Covid-19”„ Latgales reģionā”, ko īsteno biedrība "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs" (DNVOAC). Projekta ietvaros „Latgales Laiks” aicināja uz sarunu pedagoģijas doktoru, sporta veterānu, 74 gadus veco ar „Covid-19” pārslimojušo Aleksandru Stepanovu.

* Kā saslimāt ar „Covid-19”?

- Ar “Covid-19” inficējos ģimenē. 11.oktobrī ar šo vīrusu inficējās mana sieva, divas dienas vēlāk šī infekcija viņai tika apstiprināta laboratoriski, bet jau 14.oktobrī ar “Covid-19” saslimu arī es. Nedz es, nedz mana sieva pret „Covid-19” nebijām vakcinējušies.

Izsludināts NVO projektu pieteikumu konkurss ģimenes pasākumu atbalstam

Sabiedrības integrācijas fonds izsludinājis atklātu projektu pieteikumu konkursu nevaldības organizācijām (NVO) “Ģimenei draudzīgas vides veidošana”, lai 2022. gadā īstenotu pasākumus ģimenisku vērtību godināšanai visā Latvijā. Programmā pieejamais finansējums organizācijām ir 450 000 EUR.

Konkursa mērķis ir nodrošināt NVO iniciatīvas ģimenēm draudzīgas vides veidošanā un sabiedrības līdzdalības veicināšanā, vairojot pozitīvu attieksmi pret ģimenēm un sekmējot sadarbību ar pašvaldībām ģimeņu atbalsta politikas jautājumu risināšanā.

Par pasākumiem ģimenisku vērtību godināšanai uzskatāmi pasākumi ģimenēm un tās locekļiem – atzīmējamās dienas, t.sk. Tēva, Mātes un Ģimeņu diena, dažādas nometnes, neformālās izglītības pasākumi, kultūras, sporta vai atpūtas u.c. Vienam projekta pieteikumam pieejamais minimālais finansējums ir 2 500 EUR, maksimālais finansējums ir 15 000 EUR.

Covid-19 pozitīvās mācībstundas

Covid-19 pandēmija mudina cilvēkus izvērtēt, kā tā ir iespaidojusi mūsu domāšanu, paradumus un ikdienu. Šoreiz stāsts ir par kovida pozitīvajām mācībstundām.

Pacienti maina viedokli no antikavakcinācijas uz vakcināciju

Infektoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes profesore Angelika Krūmiņa novērojusi, ka pacienti, radinieki, draugi un paziņas, kas iepriekš bija aktīvi vakcīnu noliedzēji un pretojās vakcinācijai, tomēr mainīja viedokli un atrada laiku vakcinēties, un nav nožēlojuši to. Turklāt viņi šo pozitīvo stāstu ir nodevuši citiem cilvēkiem. Tāpat viņu priecē tas, ka ir audzis to gados vecu cilvēku skaits, kuri ir izvēlējušies vakcināciju.

Savukārt pacienti, kuri ir vakcinējušies, stāsta dakterei vizītēs, cik labi, ka viņi ir vakcinējušies un ka vakcīna viņus sargā no inficēšanās ar Covid-19. Turklāt daudzi pacienti ar lielāku cieņu un godbijību izturas pret jaunāko medicīnisko personālu, ārstiem un mediķiem – senioriem, kuri pieteikušies palīdzēt nozarei, saprot mediķu ikdienu un pateicas par izturību un kopīgiem panākumiem.

Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi” izsludina 11. projektu pieņemšanas kārta sabiedriskā labuma projektiem

Biedrība “Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi” izsludina projektu pieteikumu pieņemšanas 11.kārtu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma „Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” apakšpasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar SVVA stratēģiju” Rīcībai 2.1.  Atbalsts iniciatīvām, kuras vērstas uz efektīvu un ilgtspējīgu dabas un kultūras resursu izmantošanu lauku sabiedrības dzīves standartu paaugstināšanai.

Atbalsta apmērs: līdz 50 000EUR Atbalsta intensitāte: 90%

Atbilstošā MK Noteikumu Nr.590 5.punktā minētā darbība – 5.2. Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas

Projektu pieteikumu pieņemšana sākas 2022.gada 10.janvāra  līdz 2022.gada 10.februārim. Projektu pieteikumi jāiesniedz TIKAI ELEKTRONISKI: eps.lad.gov.lv/login

Ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju, mērķiem, rīcībām, plānotajām darbībām, projektu vērtēšanas kritērijiem un minimālo punktu skaitu pozitīva atzinuma saņemšanai var iepazīties: biedrības Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerības “Kaimiņi” birojā – Sēlijas ielā 25, 305.kabinetā Daugavpilī, biedrības mājas lapā www.daugavpils.partneribas.lv sadaļā “Attīstības stratēģija”.

Seminārs “Vakcinācija pret Covid-19. Glābsim sevi!” jau 10. decembrī

Piektdien, 10. decembrī plkst. 12.00 tiešsaistes platformā “ZOOM” norisināsies organizācijas “glabsim.lv” rīkotais seminārs “Vakcinācija pret Covid-19. Glābsim sevi!”, kura ietvaros iedzīvotājiem būs iespēja gūt izpratni par vakcinācijas nepieciešamību un rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Seminārs tiek organizēts ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par vakcināciju pret Covid-19, atspēkot mītus un atbildēt uz neskaidrajiem jautājumiem, tādējādi sekmējot Latvijas iedzīvotāju vakcināciju.

Semināru vada anesteziologs reanimatologs Roberts Fūrmanis.

Jaunieti, iesaisties! 2022. gads būs Eiropas jaunatnes gads

Uzsverot jaunu cilvēku lomu zaļākas, digitālākas un iekļaujošākas Eiropas veidošanā, Eiropas Komisija (EK) ir pieņēmusi oficiālu priekšlikumu 2022. gadu pasludināt par Eiropas Jaunatnes gadu, kas apliecina Eiropas apņemšanos nodrošināt jauniešiem plašākas un labākas nākotnes iespējas. 

2021. gada 15. septembrī Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena runā par stāvokli Savienībā paziņoja, ka Eiropas Komisija ierosinās 2022. gadu pasludināt par Eiropas Jaunatnes gadu un “veltīt to jauniešiem, kuri no tik daudz kā ir atteikušies citu labā”. Uzsverot, ka Eiropas jauniešu iedvesma viņai sniedz pārliecību par Eiropas nākotni, Urzula fon der Leiena norādīja: “Ja vēlamies, lai mūsu Savienība vairāk līdzinātos viņiem, mums jādod jauniešiem iespēja ietekmēt Eiropas nākotni.”

No 7. līdz 12. decembrim Latvijas novados notiks vairāk nekā 30 izbraukuma vakcinācijas

No otrdienas, 7. decembra, līdz svētdienai, 12. decembrim, Latvijas novados notiks 35 izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19, nodrošinot gan pirmās, gan otrās vakcīnas devas, gan pēc pieprasījuma arī balstvakcināciju.

Izbraukuma vakcinācija būs pieejama Maltā, Viļānos, Valkā, Vijciemā, Elejā, Līvānos, Platonē, Dobelē, Kuldīgā, Ludzas novadā un citviet.

Novembrī vien ir notikušas vairāk nekā 100 izbraukuma vakcināciju, kurās sapotēti teju 5000 cilvēku.

SARUNAS PAR SVARĪGO kopā ar režisoru Mārtiņu Eihi

16. decembrī plkst.17.00. Rēzeknes teātrī “Joriks” tiksimies ar režisoru, šī gada “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvēju Mārtiņu Eihi. Biedrības ESTO AIF projekta „Klausies.Saproti.Rkojies.” sestajā  diskusiju cikla „Sarunas par svarīgo” notikumā runāsimies par režisora dzīves redzamo un neredzamo pusi. Mēģināsim rast atbildes uz jautājumiem, vai teātra māksla un aktiermeistarība palīdz saskarsmē ar līdzcilvēkiem, vai izrāžu materiāls palīdz “iekustināt”, dziļāk izprast sabiedrību un tās indivīdus.

 

Что пугает нас в вакцинации от Covid-19, и что об этом говорят факты и статистика.

Уже более года существуют и применяются вакцины против Covid-19, но стереотипы, мифы, сомнения по поводу необходимости и безопасности прививки за это время даже не поменялись. Интернет полон исследований, доказывающих одно — вакцина безопасна для большинства людей. 

Вместе с Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs мы хотим показать вам, что вакцинироваться важно и необходимо. Мы опираемся на данные Всемирной Организации Здравоохранения, общедоступные исследования и статистику Даугавпилсской региональной больницы о количестве умерших и доли вакцинированных среди них.

Grigorijs Semjonovs: “Tā vietā, lai iegūtu imunitāti, dzīvojam dabiskās atlases režīmā”

Augšdaugavas novada pašvaldības centrālās administrācijas informatīvās kampaņas ietvaros Daugavpils Reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs atbild uz jautājumu – kādēļ ir svarīgi vakcinēties pret Covid-19.

Kā apturēt Covid pandēmiju?

“Lai cik attīstīta būtu ārstniecības iestāde, vienīgais, kā var palīdzēt saslimušajam ar Covid-19, ir uzturēt cilvēku un mēģināt stiprināt viņa imunitāti. Bet ir jāsaprot, ka nonākšana slimnīcā ar šo diagnozi lielākajā daļā gadījumu beidzas ar negatīvām sekām, ko iespaido arī hroniskās slimības. Kamēr netiks izstrādāta precīza medikamentoza ārstēšana no vīrusa, vienīgā iespēja, kā sevi var pasargāt, ir vakcinācija. Par ārstēšanos ar medikamentiem varēsim runāt tikai pēc pilna vīrusa mutācijas cikla, kas aizņem ap trim gadiem vai vairāk,” skaidro slimnīcas vadītājs. Diemžēl cilvēki nenovērtē to, cik zems ir risks dabūt blaknes no vakcinācijas, salīdzinājumā ar to, cik bieži iedzīvotāji saskaras ar smagām sekām, nevakcinējoties un saslimstot.

Mēs zinām kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts