ieteikt draugiem

Ar aizraujošām ekspedīcijām jauniešiem noslēdzās projekts “Latgales simtgades ainavu ceļi jauniešu acīm”

 

Latgales reģiona jaunieši no Balvu, Krāslavas, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes novadiem un Daugavpils pilsētas vasaras brīvlaiku uzsāka ļoti aktīvi. 2018. gada 7. un 8. jūnijā kopā ar biedrības “Daugavpils Universitātes Dabas izpētes un vides izglītības centra” (DIVIC) ekspertiem devās 2 dienu ekspedīcijā. Pirmajā dienā jaunieši iepazina DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta laboratorijas. Viņi varēja iejusties ģeologa un meteorologa lomās. Pasākuma dalībnieki apmeklēja Daugavpils zoodārzu, kur iepazina retās un aizsargājamās sugas: purva bruņurupuci un ugunskrupi, uzzināja, kāpēc tās ir jāaizsargā un kā tiek nodrošināta to vairošanās dzīvē. Savukārt jau pirmās dienas vakarā visi devās uz DU Studiju un pētniecības centru "Ilgas," kur pētīja botāniskās un entomoloģijas kolekcijas. Jaunieši devās arī nakts ekskursijā, iepazīstot dabas parka “Silene” iemītniekus: naktstauriņus, sikspārņus un pūces. Otrajā dienā jaunieši devās ekspedīcijās pa dabas parku "Silene", iejūtoties dabas pētnieku lomā, iepazīstot apkārtējās vides daudzveidību, izzinot vairāk par ķērpjiem, augiem un kukaiņiem.

Savukārt 2018. gada 13. jūnijā jauniešu grupa devās izbraucienā ar plostu pa Daugavu. Kopā ar ekspertiem jaunieši uzzināja, kā radās dabas parks “Daugavas loki”, tā ģeoloģiju un hidroloģiju, iepazina kādas retas augu un kukaiņu sugas tajā mīt, kā arī ekspedīcija bija lielisks saliedēšanās pasākums.

Šīs ekspedīcijas noslēdza projekta “Latgales simtgades ainavu ceļi jauniešu acīm” īstenošanu Latgales reģionā. Projekta ietvaros izveidotā ceļojošā foto izstāde arī turpmāk būs skatāma dažādos pasākumos, par kuriem informācija tiks izvietota biedrības “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” un Latgales plānošanas reģiona mājas lapās. Izveidotā online dabas bagātību karte, kas tiks integrēta abu organizāciju mājas lapās, palīdzēs mūsu reģiona iedzīvotājiem un viesiem vieglāk plānot savus brīvdienu braucienus, sniedzot iespēju rast mūsu dabas bagātību atrašanās vietas. Turiet acis un ausis vaļā – vēl būs citi projekti un iespējas piedalīties interesantos pasākumos un ekspedīcijās Latgales reģionā.

Projektu “Latgales simtgades ainavu ceļi jauniešu acīm” īstenoja Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu un ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

Foto galerija šeit!

Informācijai:

Oskars Zuģickis

Tālr.: 26565858

e-pasts: oskars@nvoc.lvMēs zinām kur ir apslēpti dārgumi

© DNVOAC | Design by W3layouts